Yanlış diyetin faturası ağır
Hayat
Yanlış diyetin faturası ağır
Diyetisyen Halime Karaoğlan, yapılan yanlış diyetlerde saç dökülmesi, unutkanlık, halsizlik ve yorgunluk gibi belirtilerin olabileceğini söyledi. Erkeklerin kadınlara nazaran daha hızlı kilo verdiğini ifade eden Karaoğlan, yanlış diyet sonrası yan etkilerin kişiyi olumsuz etkileyeceğini açıkladı.
IHA
Tükürüğünüzden alınan örnekle diyetiniz belli olsun
Hayat
Tükürüğünüzden alınan örnekle diyetiniz belli olsun
Diyetisyen Doç. Dr. Barış Öztürk, zayıflamak isteyenlere moleküler diyet önerisinde bulundu. Moleküler diyet kişinin genlerine özel diyet ve egzersiz uygulamasını kapsıyor.
IHA
Bu çaylar zayıflatıyor
Hayat
Bu çaylar zayıflatıyor
Herkes zayıflamak ve sağlıklı bir vücudu olsun ister. Bunun sadece çay içmekle mümkün olmadığını söyleyen uzmanlar, kilo almanıza sebep olan besinleri terk etmeden ve yeteri kadar hareket etmeden yapılan diyetlerin işe yaramayacağını ifade ediyor. Uzmanlar zayıflama sürecinde bitkisel çayların zayıflamaya yardımcı birer etken olduğunu söylüyor.
IHA
Ekmeksiz diyet yapmayın
Hayat
Ekmeksiz diyet yapmayın
İnsan vücudunun enerji ihtiyacını sadece karbonhidratlardan sağlayan beyin ve böbrek gibi hayati öneme sahip organların olduğunu belirten Diyetisyen Mustafa Tilekli, artan obezite ve kilo problemlerine bağlı hastalıkların en başlıca sebebi olarak ekmeğin gösterilmesinin büyük bir yanılgıdan ibaret olduğunu, ekmek ve diğer tahıl ürünlerinin içerdiği B grubu vitaminler ve lifler sayesinde birçok metabolik hastalığın önlenmesinde büyük bir pay sahibi olduğunu söyledi.
IHA
Modern zayıflama: Online diyet
Hayat
Modern zayıflama: Online diyet
Sağlıklı beslenmek ve kilo vermek isteyen ancak diyet uygulamalarına katılmaya vakti olmayanlar, artık online diyet programlarını tercih etmeye başladı. Son günlerde yaygınlaşan online diyet hakkında bilgi veren Diyetisyen Mesuda Evirgen, hastaların öncelikle sitesindeki online diyet formunu doldurduğunu sonrasında ise kan değerleri ve diğer bilgilerini aldıktan sonra hastaya veya danışana özel bir diyet programı hazırladıklarını söyledi.
IHA
Tarçının müthiş etkileri
Hayat
Tarçının müthiş etkileri
Beslenme ve Diyet Uzmanı Buse Telli, kış aylarında vücut ısısının artmasına yardımcı olduğu için tarçın tüketilmesini önerdi. Telli, tarçının metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakmayı sağladığını ve kilo artışını da engellediğini söyledi.
DHA
Basen eriten diyet
Hayat
Basen eriten diyet
Bölgesel kilo alımında genel eğilim erkeklerde göbeği, kadınlarda basenleri işaret etse de dengesiz alınan fazla kilolar hem kadınların hem de erkeklerin sağlığını ve yaşam kalitesini yakından etkiliyor.
Yeni Şafak
Çocuklarda görülmesi yetişkinlerden daha tehlikeli
Hayat
Çocuklarda görülmesi yetişkinlerden daha tehlikeli
Diyetisyen Laleş Güzel, çocukluk çağında görülen obezitenin erişkinlik döneminde görülen obeziteden daha tehlikeli olduğunu söyledi. Güzel ayrıca çocukların aileyi örnek aldığını da belirtti.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.