İşgalci İsrail polisi Kudüs'te Filistinlilere düzenlediği saldırıda bir kişiyi yaraladı
Dünya
İşgalci İsrail polisi Kudüs'te Filistinlilere düzenlediği saldırıda bir kişiyi yaraladı
İşgalci İsrail polisinin Doğu Kudüs'te Filistinli gençlere yönelik saldırısında bir Filistinli yaralandı, 2 kişi gözaltına alındı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail polisi Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı çevresindeki Filistinli gençlere plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla müdahale etti.
AA
Doğum bildirimi başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilecek
Hayat
Doğum bildirimi başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilecek
e-Devlet uygulamasına, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından "Doğum Bildirimi Başvurusu" hizmeti eklendi. Böylece Türk vatandaşlarının yurt içinde, sağlık kuruluşunda dünyaya gelen ve Merkezi Nüfus İdaresi Sistemine (MERNİS) gönderilmiş doğum raporu bulunan çocuklarının doğum bildirimlerine ilişkin başvurularının e­-Devlet Sistemi üzerinden elektronik imzalı olarak MERNİS'e gönderilmesine ve söz konusu başvurulara istinaden ilçe nüfus müdürlüklerince doğum olaylarının aile kütüklerine tescil edilmesine imkan sağlandı.
AA
ABD'den Yunanistan'ı üzen açıklama: Ülkeler arasındaki deniz sınırı anlaşmazlıkları konusunda pozisyon almıyoruz
Dünya
ABD'den Yunanistan'ı üzen açıklama: Ülkeler arasındaki deniz sınırı anlaşmazlıkları konusunda pozisyon almıyoruz
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ülkesinin Yunanistan ile imzaladığı anlaşmanın Doğu Akdeniz’deki anlaşmazlıklara yansımalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Price, ABD’nin Türkiye ile Yunanistan arasındaki müzakereleri desteklediğini ve Washington’un genellikle diğer ülkeler arasındaki deniz sınırı anlaşmazlıkları konusunda pozisyon almadığını belirtti.
AA
Tahran ile Bağdat’ın
arası mı açılıyor?
Tahran ile Bağdat’ın arası mı açılıyor?
Seçimden birinci olarak çıkan Mukteda Sadr’ın birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında verdiği mesajların, öncelikli olarak Irak iç politikasını ilgilendirdiği açık olsa da İran dahil tüm yabancı güçlerin ülkedeki varlığına karşıtlığıyla bilinen bu güçlü dini-siyasi liderin sözlerinin Irak sınırlarını aşan boyutlarının olduğu da aşikar. Aşikar olan diğer bir husus da İran’ın bu sözleri üstüne alınması gerektiği.
Yeni Şafak
Rusya’ya 16 günlük
e-vize
Gündem
Rusya’ya 16 günlük e-vize
Rusya, Türk vatandaşlarının da dahil olduğu 52 ülkeyi kapsayacak vize uygulamasını elektronik ortama taşıyor. Rusya Turizm Ajansı Başkanı Zarina Doguzova, geldiği Antalya’da internetten formları dolduracak kişilerin 16 günlüğüne Rusya’da bulunabileceğini söyledi. Doguzova, “Rusya’ya gelecek Türk vatandaşlarını memnuniyetle ağırlamaya hazırız” dedi.
Yeni Şafak
Refahı tabana indirecek  formül olarak ‘3 T’
Refahı tabana indirecek formül olarak ‘3 T’
En prestij ürünlerimizden biri kuru incir. Dünya kuru incir ihracatının yüzde 60’ını tek başına gerçekleştiriyoruz. 114 ülke kuru inciri bizden alıyor.Bu sezon toplanan 85 bin ton kuru incirin yüzde 85’i yurtdışına satıldı.Yarısı Avrupa’ya, kalanlar ABD ve Uzakdoğu’ya gitti.2020/21 sezonunda ihracat edilen kuru incir miktarı 72 bin 145 ton. Kazanılan döviz miktarı; 256 milyon 915 bin dolar.Kuru incir ihracatçıları bu sezondan memnun, çünkü 2014 yılında yakalanan 76 bin 901 tonluk ihracat seviyes...
İşte yeni 
stratejik 
meslekler
Hayat
İşte yeni stratejik meslekler
Türkiye’nin Mavi Vatan gibi stratejik adımları ve Paris İklim Anlaşması’nı onayıyla başlayacak yeşil dönüşüm geleceğin meslekleri olarak gösterilen meslekleri acil ihtiyaç haline getirdi. Deniz hukukçuları, stratejistleri, siyasetçileri, diplomatları ve madencileri bunlardan birkaçı. Yeşil dönüşümü gerçekleştirecek yeşil yakalılar da aranan kişiler olacak.

Yeni Şafak
İşgalci İsrail güçleri 11 yaşındaki Filistinli çocuğu okulundan çıkarken gözaltına aldı
Dünya
İşgalci İsrail güçleri 11 yaşındaki Filistinli çocuğu okulundan çıkarken gözaltına aldı
İşgalci İsrail polisi, Doğu Kudüs'te yer alan Ra's el-Amud bölgesinde, 11 yaşındaki bir Filistinli çocuğu, 'kendilerine taş attığı gerekçesiyle' okulundan çıkarken gözaltına altına aldı.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.