4 bombacı her yerde aranıyor
Gündem
4 bombacı her yerde aranıyor
Terör örgütü IŞİD üyesi oldukları ve sansasyonel bir eylem için Suriye'den giriş yaptıkları belirlenen 1'i yabancı 4 şüphelinin yakalanması için tüm il ve ilçe emniyet müdürlükleri harekete geçti.
Yeni Şafak
Sansasyonel eylem hazırlığındaki teröristler aranıyor
Gündem
Sansasyonel eylem hazırlığındaki teröristler aranıyor
Terör örgütü DAEŞ üyesi oldukları ve sansasyonel bir eylem için Suriye'den giriş yaptıkları belirlenen 1'i yabancı 4 şüphelinin yakalanması için tüm il ve ilçe emniyet müdürlükleri harekete geçti.
AA
Burdur'da 'alaca dokumacılığı' yaşatılıyor
Burdur'da 'alaca dokumacılığı' yaşatılıyor
Burdur'da geçmişi yaklaşık 150 yıl öncesine dayanan ancak halıcılık sektörünün gelişmesiyle kaybolmaya yüz tutan alaca dokumacılığı, belediye atölyesinde yaşatılıyor.
Diğer
Kilim dokuyarak üretime katılıyorlar
Hayat
Kilim dokuyarak üretime katılıyorlar
Trabzon'da açılan Afgan kilimi dokuma kursuna katılan İran ve Afganistanlı 16 kadın, hem meslek öğreniyor hem de kilimlerin satışından elde edilen gelirle aile ekonomisine katkı sağlıyor. Aynı zamanda dernekte 230 öğrenciye çeşitli kurslarda eğitim veriliyor.
AA
Kim bu dokumacılar
Gündem
Kim bu dokumacılar
Ankara'daki 2 canlı bombanın yaptığı belirlenen saldırıyla ilgili IŞİD şüphesi öne çıkarken, IŞİD üyesi olan ve canlı bomba eylemcisi olarak aranan 16 kişinin ailesinden DNA örnekleri alındı.​ Emniyet birimlerinin, Ankara'daki saldırının failleri olarak Adıyaman'da örgütlenen IŞİD'çilere yönelik araştırması, gözleri Tel Abyad'da faaliyet gösteren 'Dokumacılar' adlı gruba çevirdi.​ Kim bu dokumacılar, işte cevabı...
Diğer
İplikten kumaşa zarafetin adı: Kutnu
Hayat
İplikten kumaşa zarafetin adı: Kutnu
Gaziantep'te kullanım alanı genişletilerek yaygınlaştırılmaya çalışılan, bir dönem padişah kaftanı da dikilen kutnu kumaşı, tüketiciye ulaşıncaya kadar yedi aşamadan geçiriliyor. İpek ve pamuktan dokunan zarafetin simgesi kutnu, ipliğinin boyanmasından ütüsüne varıncaya kadar usta ellerde şekilleniyor. Kutnu ustalarından Tozluoğlu, "Çözgüsü yatay olarak gelir, ipektir. Atkısı da pamuk ipliği, bunun ikisinin birleşimine kutnu kumaşı diyoruz"diye anlatıyor.
AA
Santimetrekaresi üç günde dokunuyor
Hayat
Santimetrekaresi üç günde dokunuyor
Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda kadınlar tarafından dokunan ve santimetrekaresine bin 600 düğüm atılan ipek halılar, inceliği ve küçüklüğüyle görenleri şaşırtıyor. Kursiyerlerden Fatma Hopa, "Dokuduğumuz halılar çok ince ve küçük boyutlarda. Santimetrekaresine bin 600 düğüm atıyoruz" derken Halk Eğitim Merkezi Kurs Öğretmeni Yeter Şen, "Bir halının tamamlanması yaklaşık 6 ay sürüyor. Bizim halılarımız milim milim büyüyor" ifadelerini kullandı.

AA
En çok arananlar listesinde 676 terörist
Gündem
En çok arananlar listesinde 676 terörist
İçişleri Bakanlığının "en çok arananlar" listesindeki teröristlerin sayısı 676 olarak açıklandı, en çok arananların bulunduğu kırmızı kategoride FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen, bölücü terör örgütü PKK/KCK'dan Cemil Bayık, Murat Karayılan, Duran Kalkan, DAEŞ mensubu İlhami Balı ve "Dokumacılar Grubu"ndan Mustafa Dokumacı yer alıyor.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.