Trump’a kötü haber
Dünya
Trump’a kötü haber
ABD Başkanı Trump, Adalet bakanına seslenerek Rusya soruşturmasını kapatma çağrısı yaptı. Trump’ın çağrısı, ülkede ‘soruşturmayı engelleme’ tartışmalarını gündemin merkezine oturturken ABD Başkanı’na kötü haber geldi. CNN kanalı, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in ABD Başkanı’nı yüz yüze sorgulamak istediğini duyurdu.
Yeni Şafak
Trump ile Paris’te
kritik görüşme
Gündem
Trump ile Paris’te kritik görüşme
1. Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 100. yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek anma töreninde Türkiye'yi temsilen Fransa'ya giden Erdoğan, bugün ABD Başkanı Donald Trump ile biraraya gelecek.
Yeni Şafak
Trump'tan Erdoğan'a 'Rahip Brunson' çağrısı
Gündem
Trump'tan Erdoğan'a 'Rahip Brunson' çağrısı
Terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanan ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson'un tutukluluğu devam ederken ABD Başkanı Trump, rahip Brunson'un serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.
Yeni Şafak
Petrol fiyatlarına
Trump ateşi
Ekonomi
Petrol fiyatlarına Trump ateşi
ABD Başkanı Donalt Trump’ın İran’a yönelik hamleleri petrol fiyatlarını fena fırlatacağa benziyor. Trump’un “İran ile petrol ticareti yapmayın” şeklindeki baskısı, OPEC’te alınan arzı arttırma kararını sonuçsuz bıraktı. Varil fiyat 80 dolara dayandı.
Yeni Şafak
Son hedefi Güney Afrika
Dünya
Son hedefi Güney Afrika
Göreve geldiği günden beri yaptığı açıklamalar ve izlediği politikalarla neredeyse bütün dünyaya savaş açan ABD Başkanı Donald Trump'ın son hedefi Güney Afrika oldu.
Yeni Şafak
Dünya şantaja boyun eğmedi
Gündem
Dünya şantaja boyun eğmedi
Kudüs’ü bir oldubittiyle İsrail’e vermek isteyen ABD, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yalnız kaldı. BM üyeleri, oylama öncesi hem Trump hem temsilcilerinin “not ediyoruz, hesap sorarız” şeklindeki zorbalıklarına prim vermedi. ABD’nin Güvenlik Konseyi’nde veto ettiği Kudüs tasarısı 128 ülkenin oyuyla kabul edildi, 35 ülke çekimser kalırken sadece 9 ülke hayır oyu kullandı.
Yeni Şafak
Çin Kuzey Koreyi uyardı: Provokasyonlara son verin
Çin Kuzey Koreyi uyardı: Provokasyonlara son verin
Çin, ABD Başkanı Donald Turmp'ın "Kuzey Kore belasını arıyor" çıkışını "nükleer tehdit" ile yanıtlayan Kuzey Kore'ye "Provakasyonlara son verin" uyarısı yaptı.
Diğer
McDonald’s yağları yeniden kullanıyor
Teknoloji
McDonald’s yağları yeniden kullanıyor
McDonald’s Hindistan’daki restoranlarında topladığı kullanılmış yağları biyodizele dönüştürerek, geri dönüşüm hamlesi başlattığını duyurdu. Şirket bu sayede yılda 420 bin litre yakıt tasarrufu sağlarken bir yandan da çevreye %75 oranında daha az zarar verdiğini söylüyor.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.