ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Koalisyon güçleri Yemen'deki saldırıları yalanladı
Dünya
Koalisyon güçleri Yemen'deki saldırıları yalanladı
Koalisyon güçleri, Yemen'de sivilleri hedef almakla itham edildikleri 8 olayda suçsuz olduğunu savundu. Yemen'deki Olayları Değerlendirme Ortak Ekibi Sözcüsü Mansur el-Mansur, 8 yerde sivilleri hedef aldıklarına ilişkin iddiaların doğru olmadığını savunarak, 2016-2018 yıllarında yaşanan bu saldırıların, ülkenin çeşitli bölgelerinde Husilere düzenlendiğini belirtti.
AA
‘Gönüllerin hızmatçısı’ Neşet Ertaş
Hayat
‘Gönüllerin hızmatçısı’ Neşet Ertaş
6 yıl oldu bozkırın tezenesi, son abdal, Anadolu toprağının mektepsiz profesörü, kendi ifadesi ile ‘Ayaklar türabı gönüller hızmatçısı’, büyük halk ozanı Neşet Ertaş bu dünyadan göçeli. Abdallık geleneğini 21. asra taşıyan Neşet Ertaş'tan geriye ise gönüllere dokunan nice bozlaklar, türküler kaldı.
Yeni Şafak
Şimdi Kato’da düğün zamanı
Gündem
Şimdi Kato’da düğün zamanı
Bir zamanlar adı terör saldırıları ve çatışmalarla gündeme gelen Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı’nda artık silah değil, müzik sesi yankılanıyor. Son 2 yıldır gerçekleştirilen operasyonlarla güvenlik ve huzur ortamı sağlanan Kato Dağı’nda, açık hava düğünleri peş peşe yapılmaya başladı.
Yeni Şafak
Kato Dağı'ndan silahların değil halayların sesi yükseliyor
Gündem
Kato Dağı'ndan silahların değil halayların sesi yükseliyor
Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçeleri yakınlarındaki Kato Dağı'nda, son 2 yıldır gerçekleştirilen operasyonlarla güvenlik ve huzur ortamı sağlanırken, dağlarda artık silah sesi değil, müzik yankılanıyor. Son olarak, Uludere'nin Uzungeçit beldesinde İdris-Fatma Yıldırım çifti, yüzlerce konuğun katıldığı düğünle yaşamlarını birleştirdi.
DHA
Düğün öncesi çöp topladılar
Hayat
Düğün öncesi çöp topladılar
Çankırı'da düğünleri olan Tahir ve Menekşe Kiremit çifti, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla düğün salonuna gitmeden önce gelinlik ve damatlıkla çevre temizliği gerçekleştirdi. Gelin Menekşe Kiremit, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak için çöp topladıklarını söyledi.
AA
Lezzetli 
pekmezin
sırları
Hayat
Lezzetli pekmezin sırları
Üzümü pekmeze dönüştürmenin sırrı, üzüm suyunu kaynatırken içine eklenen toprak. Fakat lezzeti için birkaç püf nokta daha var. Elbette ilk şart, üzümlerin doğal, yerli, tatlı ve olgun olması.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.