Türkiye şampiyonu gençler dünya robot şampiyonasında ülkeyi temsil edecek
Teknoloji
Türkiye şampiyonu gençler dünya robot şampiyonasında ülkeyi temsil edecek
Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte ürettikleri ve Dünya Robot Olimpiyatı'nın (World Robot Olympiad-WRO) Türkiye ayağında birinci oldukları robot, dünya şampiyonluğunda Ordu'yu ve ülkeyi temsil edecek.
IHA
Bakan Soylu: Soylu: Bütün dünyaya sözü hüküm olarak geçen bir ülke olacağız
Gündem
Bakan Soylu: Soylu: Bütün dünyaya sözü hüküm olarak geçen bir ülke olacağız
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ayazağa Spor Kompleksinin açılışında konuştu. Bakan Soylu, 2 yıldır pandemiyle karşı karşıya kalındığını hatırlatarak, 'Çektiklerimizi hepimiz biliyoruz. Bütün dünya maliyetle karşı karşıya kaldı, elbette ki biz de maliyetle karşı karşıya kaldık. Şimdi diyorlar ki, 'Nasıl olsa pandemide Türkiye sıkışmıştır. Belki biraz daha üzerine gidersek, onları pes ettiririz. Bugünkü ilerlemelerinin tamamını bir şekilde geri alabiliriz.' Çünkü bize kızıyorlar. Büyüttükleri FETÖ'yü tasfiye ettik. Büyüttükleri PKK'yı kımıldayamaz hale getirdik. Çünkü bize kızıyorlar. 'İHA vermedik, ATAK helikopterleri vermedik ama kendileri yaptılar, nasıl yaparlar? Nasıl dünyanın en büyük havalimanını yaparlar? Biz bunları bu kadar sıkıntıyla karşı karşıya bırakırız da bunlar yine ayakların üzerinde nasıl dururlar?' Onlara buradan, Ayazağa'dan, yiğidin harman olduğu yerden bir şey söylemek istiyorum. Biz daha yeni başladık, göreceksiniz, bütün dünyaya sözü hüküm olarak geçen bir ülke olacağız.' dedi.
AA
CHP'li Manavgat Belediyesi baltalıyor: 
250 milyonluk elektrik nakil hattına takoz
Gündem
CHP'li Manavgat Belediyesi baltalıyor: 250 milyonluk elektrik nakil hattına takoz
TEİAŞ’ın Side’de artan elektrik ihtiyacını karşılamak için hazırladığı proje CHP’li Manavgat Belediyesi’ne takıldı. Belediye, Dünya Bankası’nın 250 milyon lira finans sağladığı projeyi nakil hattının ‘yer altına alınması’ şartıyla reddetti. Yenilenen proje için bu kez de ‘yolları kazmayın’ dendi. TEİAŞ yolları yapmayı da kabul etmesine rağmen belediye, projeye halen onay vermiyor.
Yeni Şafak
Güçlü kemikler sağlıklı yarınlar
Hayat
Güçlü kemikler sağlıklı yarınlar
Eczacı Ayşen Dincer, Dünya Osteoporoz Farkındalık Ayı kapsamında kemik sağlığına dikkat çekti.
Yeni Şafak
Koruma çalışmaları sonuç verdi:  Binlerce yavru denizle buluştu
Hayat
Koruma çalışmaları sonuç verdi: Binlerce yavru denizle buluştu
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nün, Dünya Doğayı Koruma Birliği'nin kırmızı listesinde nesli tükenme tehlikesi altındaki türler arasında bulunan caretta caretta türü deniz kaplumbağalarını koruma çalışmaları sonuç verdi. Bu yıl 543 bin 704 caretta caretta yavrusu ve 310 bin 160 yeşil deniz kaplumbağa yavrusu denizle buluştu. 2019'da 193 bin 368, 2020'de ise 381 bin 24 caretta caretta yavrusu denize ulaşmıştı.
DHA
İletişim Başkanı Altun: Türk dünyasından 500'ün üzerinde kıymetli misafiri ağırlayacağız
Gündem
İletişim Başkanı Altun: Türk dünyasından 500'ün üzerinde kıymetli misafiri ağırlayacağız
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin 2019 yılında kurulan Türk Konseyi Medya Forumu'nun ilk buluşmasına ev sahipliği yapacağını ve Türk dünyasından 500'ün üzerinde misafirin İstanbul'da ağırlanacağını açıkladı.
DHA
İhracatta tarihi başarı: Türkiye son 20 yılda ihracatını 6 kattan fazla artırdı
Ekonomi
İhracatta tarihi başarı: Türkiye son 20 yılda ihracatını 6 kattan fazla artırdı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin dünya ihracatından aldığı payın ilk kez yüzde 1'in üzerine çıktığını duyururken ülkenin ihracatı da 20 yılda 6 kattan fazla artmış oldu. DTÖ'nün bu yılın ikinci çeyrek verilerine göre, yıllıklandırılmış dünya ihracatı 19,8 trilyon dolar olurken Türkiye'nin ihracatı aynı dönemde 199,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. İhracattaki bu ivmenin devam etmesiyle 2021 yılı Orta Vadeli Program tahmini olan 211 milyar doların aşılması bekleniyor.
AA
DSÖ salgının 2022'de de devam edeceği uyarısında bulundu
Koronavirüs
DSÖ salgının 2022'de de devam edeceği uyarısında bulundu
Dünya Sağlık Örgütü, yoksul ülkeler yeterince aşıya erişemedikler için Covid salgınının "gereğinden bir yıl daha uzun süreceğini" söyledi. Bunun Covid salgınının "2022'de de etkili olabileceği" anlamına geldiğini kaydeden örgütün üst düzey yöneticilerinden Dr. Bruce Aylward, varlıklı ülkelere aşı kuyruğundaki yerlerini yoksul ülkelere bırakma çağrısı yaptı.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.