Darbeci Bolton demokrasi getirecek imiş!
Darbeci Bolton demokrasi getirecek imiş!
Washington’da kurulan sözde ‘Türk Demokrasi Projesi’ isimli girişiminin beyin takımı arasında demokrasiden hiç hazzetmeyen John Bolton da yer alıyor. Sırf Bolton’ın varlığı bile projenin kötü niyetli olduğunu göstermeye yetiyor. Bolton’ın herhangi bir ülkeye demokrasi getirmek gibi bir düşünce dünyası yok. Trump’ın “O’nu dinleseydim şimdi 6. Dünya Savaşının içinde olurduk” diyerek Ulusal Güvenlik Danışmanlığı’ndan kovduğu bir adamdan söz ediyoruz.ABD’yi Irak’ı işgal etmeye teşvik eden “Neoconlar...
Sel bölgesinde görevli AFAD gönüllüleri arkadaşlarına doğum günü sürprizi yaptı
Gündem
Sel bölgesinde görevli AFAD gönüllüleri arkadaşlarına doğum günü sürprizi yaptı
Artvin'de, çok sayıda iş yeri ve evin zarar gördüğü selin ardından ilçede başlatılan temizlik çalışmalarına katılan AFAD gönüllüleri, arkadaşlarına doğum günü sürprizi yaptı. Doğum günü sürprizi hazırlayan gönüllüler, temizlik çalışmaları devam ederken getirdikleri pastayla arkadaşlarının doğum gününü kutladı. Arkadaşlarının sürprizi karşısında duygulanan Hülya Kopar, ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Ekip arkadaşlarını unutmayan AFAD gönüllülerinin doğum günü sürprizi videosu AFAD Başkanlığının sosyal medya hesabından paylaşıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da paylaşımında 'Arhavi'deki afette çalışan AFAD gönüllüleri arkadaşlarının doğum gününü unutmadı. Tebrik ederiz, katkıları için, arkadaşlarını unutmadıkları için, ayrıca doğum günü olan arkadaşımız için.' ifadesini kullandı.


AA
Cuma günleri resmi tatil mi olacak?
Cuma günleri resmi tatil mi olacak?
Haftada dört gün çalışmaya ne dersiniz?Yabancı kaynaklarda Temmuz 2021 itibariyle en çok konuşulan konuların başında 5 iş günü yerine 4 iş günü çalışmasının gerçekleşip gerçekleşemeyeceğidir. Merak etmeyin fikir Müslümanların olmadığı gibi Müslümanlar düşünülerek yola çıkılmış da değil. Yani dinsel bir motivasyon yok.Dört günlük bir çalışma haftası, sıkıştırılmış bir çalışma programı değil, azaltılmış saatler. Böylece, çalışan dört gün boyunca yaklaşık 28 saat çalışacak ve üç günlük bir hafta so...
Kıvamsız muhafazakârlık
Kıvamsız muhafazakârlık
Antik bilge Aristotales’in Nikomakhos’a Göre Etik başlıklı kitabı klâsik bir değer taşır. Bu kitabın en mühim niteliği, meselâ sofistlerin veyâ hocası Eflâtun’tun yaptığı gibi ahlâkın vaz ettiği değerleri yukarıdan aşağıya târif etmeyle ilgilenmemesidir. Meselâ “iyi şudur” demez Aristo. İyilerin çeşitliliğini , farklı iyi târifleri veri alır. Bütün mesele, iyileri kötülüğe dönüştüren “diyalektik” süreçlerdir. Ahlâkî bir durumun var olabilmesi için değerleri kuşatan bir ilke olmalıdır. Her nevi d...
Bayram okumaları
Bayram okumaları
“Her nefeste, dünya ve dünyada bulunan her şey yenilenir. Adeta her an ölür ve dirilir. Fakat biz, onu hiç değişiklik olmadan, durur görürüz de bu yenilenmeden haberimiz olmaz. Ömür, ırmak gibi yeniden yeniye gelir gelir akar gider, yenisi gelir. Fakat biz, bu akışı kesintisiz görürüz.”(Mesnevi Tercümesi-Hazreti Mevlânâ)“Onların duaları, döktükleri gözyaşları boş mudur? Sevgi, kutsal, vefalı sonsuz bir sevgi, her şeyi yenemez mi? Hayır, mezarın içinde saklı olan yürek ne kadar ihtiraslı, ne kada...
TRT 1'den ekranlara yep yeni bir soluk: "Dünya Hali" 28 Temmuz'da başlıyor
Hayat
TRT 1'den ekranlara yep yeni bir soluk: "Dünya Hali" 28 Temmuz'da başlıyor
TRT 1 ekranlarının yeni komedi dizisi "Dünya Hali", 28 Temmuz'dan itibaren saat 20.00'da gösterilmeye başlanacak.
AA
Arefe günü bankalar ve PTT açık mı? Arefe günü havale ve EFT yapılabilir mi?
Arefe günü bankalar ve PTT açık mı? Arefe günü havale ve EFT yapılabilir mi?
19 Temmuz 2021 Pazartesi Kurban bayramının arefesinde PTT ve bankanların çalışma saatleri işlem yapacak vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bayram ve resmi tatillerde genel olarak kamu kurumları çalışmazken arefe günü yarım gün çalışmaya geçiliyor. EFT, çek, senet ve para çekme gibi işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar Arefe Günü bankalar açık mı sorusuna yanıt arıyor. Peki Bugün bankalar açık mı? 19 Temmuz Arefe Günü bankalar çalışıyor mu, saat kaça kadar açık? EFT ve havale yapılır mı? İşte tüm bu soruların yanıtları.
Yeni Şafak
Tarlada Yunan harfleri ile yazılmış 2 bin yıllık kitabe bulundu
Gündem
Tarlada Yunan harfleri ile yazılmış 2 bin yıllık kitabe bulundu
UNESCO geçici miras listesinde bulunan Bursa’nın İznik ilçesinde bir tarlada tarihi taşın üzerinde işlenmiş kitabe bulundu. Vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve arkeolog sevk edildi. Kitabe polis ekip otosuyla müze müdürlüğüne teslim edildi.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.