Çinli yatırımcılar Gaziantep'i radarına aldı
Ekonomi
Çinli yatırımcılar Gaziantep'i radarına aldı
Türkiye'ye yönelik yatırım turuna çıkan ülkelere bir yenisi daha eklendi. İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) koordinasyonunda Gaziantep’e gelen Çinli yatırımcılar, karşılıklı yatırımların artırılması konusunda bağlantılar kurarak yatırımları artırmayı hedefliyor.
IHA
Yeşilçam oyuncusu Erol Taş'ın muhtar yeğeni: Amcam bir film setine beni götürmüştü, orada amcamı taşladılar
Hayat
Yeşilçam oyuncusu Erol Taş'ın muhtar yeğeni: Amcam bir film setine beni götürmüştü, orada amcamı taşladılar
Yüzlerce filmde ve televizyon dizilerinde başarıyla oynadığı "kötü adam" rolleriyle akıllarda kalan oyuncunun yeğeni Nevin Taş, Fatih'teki Cankurtaran Mahallesi'nde 19 yıldır muhtarlık yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor. 2002'deki ara seçimde muhtarlığı 11 erkek adaya karşı kazanan, 2004, 2009 ve 2014'teki yerel seçimlerde mahallede tek aday olan Taş, 2019'daki seçimlerde de erkek rakibini geçerek 5. kez muhtarlık koltuğuna oturdu. Nevin Taş, "İnsanlara hizmet etmeyi çok seviyorum, mahalle sakinlerinin ısrarıyla muhtarlığa aday oldum. Birçok mahallelinin desteğiyle seçimi büyük farkla kazandım. Muhtar ne yapıyorsa yolu, suyu ve diğer ihtiyaçlarla ilgilenerek mahallelinin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Muhtarlık gönül işi. Amcam bir film setine beni götürmüştü. Orada amcamı taşladılar. Amcam da 'Siz bana taş değil ekmek atıyorsunuz.' demişti. Bu söz beni çok duygulandırmıştı" dedi.
AA
Türkiye'nin 'kurbağa adamları' Antalya'da yetiştiriliyor
Gündem
Türkiye'nin 'kurbağa adamları' Antalya'da yetiştiriliyor
Denizlerde ve ihtiyaç duyulması halinde iç sularda görev alan Dalış, Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) özel timleri, Türkiye'nin tek eğitim merkezinin bunduğu Antalya'da yetiştiriliyor. Sahil Güvenlik Sualtı Eğitim Merkezi'nde uzun süreli teorik ve pratik eğitim alan dalış personeli, su üstü ve su altında her türlü görevi başarıyla yerine getiriyor.
DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Faiz ve enflasyonla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan: Faiz ve enflasyonla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Faiz ve enflasyonla mücadelesinin sonuna kadar devam edeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'faiz' üzerinden iş adamlarına da tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Asgari ücreti tespit ederek dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz' dedi. Faiz ve enflasyona yönelik önemli mesajlar veren Erdoğan 'Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faiz ve enflasyonla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu konuda nas ortada. Nas ortadayken sana, bana ne oluyor?

İş adamları düşük faizli kredi istiyordu. Eğer sen iş adamıysan, yatırımdan yanaysan buyrun işte düşük faizli kredi. Hadi alın krediyi ve yatırım yapın. Ben sizden yatırım istiyorum, istihdam istiyorum, üretim, ihracat istiyorum. Hadi gelin bunları yapın.' dedi.
Yeni Şafak
Mobilyada tüm zamanların rekoru
Dünya
Mobilyada tüm zamanların rekoru
Türkiye’nin mobilya ihracatı, 10 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artışla 3,45 milyar dolara ulaşarak, 2020 yılı ihracatını geride bıraktı. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği verilerine göre, sektör ihracatı 2021’de rekora koşuyor.
Yeni Şafak
Promosyon Ürünleri ve Basım Sanayi
2026 yılı İhracat Hedefi 3 milyar dolar
olarak belirlendi.
Hayat
Promosyon Ürünleri ve Basım Sanayi 2026 yılı İhracat Hedefi 3 milyar dolar olarak belirlendi.
Promosyon ve Matbaa Sanayici İşadamları Derneği (PROMASİAD) ‘in 2.Olağan Genel Kurulu Gorrıon Hotel Bosphorüs Kongre Salon’unda gerçekleşti. Ömer Karatemiz ’in yeniden başkan seçildiği Genel Kurul’da yeni dönem yönetim kurulu da belirlendi. Divan Başkanlığını Ekonomist Hikmet Baydar’ın yaptığı toplantıya İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay ve TİM Delegesi Fazıl Dede katılım sağladılar.
Yeni Şafak
Real Madrid maçına Falcao damga vurdu: Golünü attı, sakatlandı
Spor
Real Madrid maçına Falcao damga vurdu: Golünü attı, sakatlandı
İspanya'da Rayo Vallecano forması giyen Radamel Falcao, Barcelona'nın ardından Real Madrid filelerini de havalandırdı. Oyuna sonradan dahil olan Kolombiyalı futbolcu, attığı golün ardından sakatlandı ve mücadeleye devam edemedi.
AA
Girişimin öncüleri
Konya’da buluştu
Gündem
Girişimin öncüleri Konya’da buluştu
Yazılımdan üretime, medyadan savunma sanayiine kadar farklı sektörlerden girişimciler Konya’da buluştu. Girişimci İşadamları Vakfı’nın düzenlediği zirveye, 677 proje başvuru yaparken, bunlar arasından seçilen 3 başarılı proje para ödülleriyle desteklenecek.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.