Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İsrailli yolculardan PCR testi istenecek
Koronavirüs
İsrailli yolculardan PCR testi istenecek
Türkiye, koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu kıldığı PCR testi uygulamasını 13 ülkeden gelen yolcular için kaldırdı. İsrail ise o listeden çıkartıldı.
DHA
Bina bakım-onarım işleri yaptırılacak
Ekonomi
Bina bakım-onarım işleri yaptırılacak
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bina bakım-onarım işleri yaptırılacağını duyurdu. Müdürlük, ihalenin 27 Mayıs'ta 'açık ihale usulü' olacağını bildirdi.
Yeni Şafak
Elli yıllık ilmî birikimin çalışması
Hayat
Elli yıllık ilmî birikimin çalışması
Ahkâmü’l Kur’an Tefsirini yayına hazırlayan Karatay Ü. İslâm İktisadı ve Finans Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Döndüren elli yıllık ilmi birikimin sonunda ortaya koyduğu çalışma hakkında bilgi verdi. Prof.Dr. Döndüren, “Gerek ayetlerin birbiri ile gerek Hz. Peygamber’in uygulamasıyla, yani hadislerle birlikte yorum yapılmadan sağlam bir tefsirden söz edilemez” diyor.
Yeni Şafak
İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Golf Tesisini kiraya verecek
Ekonomi
İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Golf Tesisini kiraya verecek
İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Silivri İlçesindeki devlet ormanı üzerinde bulunan golf tesisi, hizmet binaları ve müştemilatı 20 yıllığına kiraya verilecek.
Yeni Şafak
Gazze Son Durum: Kudüs ve Mescidi Aksa'da Son Durum Ne?
Gazze Son Durum: Kudüs ve Mescidi Aksa'da Son Durum Ne?
Gazze'de son durum... Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa'da terör estiren İsrail, çoluk çocuk, yaşlı, kadın dinlemeden havadan ve karadan saldırılar düzenliyor. Kassa Tugayı ise saldırılara roketlerle cevap veriyor. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana şehit olanların sayısının 119'a yükseldiğini bildirdi. Bakanlığın açıklamasında saldırılarda yaşamını yitirenlerin 31'inin çocuk, 19'unun kadın olduğu, yaralı sayısının 830'a ulaştığı ifade edildi. Dünyanın gözü önünde Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa'da son yıllarda görülmemiş bir zulüm işlemektedir. Peki, Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa'da an itibariyle son durum nedir?
Yeni Şafak
Instagram hesabı dondurma, silme ve kapatma işlemleri
Instagram hesabı dondurma, silme ve kapatma işlemleri
Instagram dondurma, kalıcı silme ve kapatma işlemlerine dair detaylar yazımızda. Son zamanların en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram hesabı silme, Instagram hesap kapatma ve Instagram hesap dondurma işlemlerinin nasıl yapıldığını tüm güncellemeleriyle birlikte adım adım anlattık. Genelde kullanıcılar çok zaman harcadıkları için uygulamayı silme ya da dondurma işlemine gidiyorlar. İşte en basit anlatımıyla kalıcı hesap silme işlemleri ve Instagram dondurma linki.
Diğer
Büyükşehir’den
 Engelli Refahı eğitimi
Gündem
Büyükşehir’den Engelli Refahı eğitimi
Kurum içi eğitimlere önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kez Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü personellerine eğitim verdi. 40 saatlik eğitimde engellilik kavramından engelli gruplarına kadar birçok konuya yer verildi.
Yeni Şafak
Bakan Kurum: Muhammed Durra ve Eren Bülbül aynı davanın neferiydi
Gündem
Bakan Kurum: Muhammed Durra ve Eren Bülbül aynı davanın neferiydi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da AK Parti İl Teşkilatı ile bayramlaştı. Burada bir konuşma yapan Bakan Kurum, işgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki göstererek, 'İşgalci İsrail'in şehit ettiği Muhammed Durra ile PKK'nın şehit ettiği Eren Bülbül aynı davanın birer neferiydi. Onlar aynı düşmana karşı mücadele eden yiğitlerimizdi. Türkiye'nin Aksa nöbeti aralıksız devam edecek. Haklı davasında Filistin'in yanında dimdik duracağız. Şanlı ay yıldızlı bayrağımızı şehitlerinin üzerine örten kahraman Filistinli kardeşlerimize Konya'dan diyoruz ki; bir gün mutlaka El-Aksa'da omuz omuza saf tutacağız, birlikte olacağız' ifadesini kullandı.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.