Hizmet ihracatı liderlerine ödül
Ekonomi
Hizmet ihracatı liderlerine ödül
“Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” kapsamında Türkiye’nin hizmet ihracatı şampiyonları ödüllendirildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın beraberinde 10 bakan ile katıldığı organizasyonda hizmet sektörünün potansiyeli vurgulandı.
Yeni Şafak
Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu
Ekonomi
Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu
122 ülkede uçtuğu 304 nokta ile dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan THY, Fortune 500 Türkiye sıralamasında 8 milyar 50 milyon dolarlık hizmet ihracatı ile 2017 yılında Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu.
DHA
Temizleyeceğiz
Gündem
Temizleyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat’ın doğusuna yönelik harekatı ABD’den gelen “çekiliyoruz” açıklamasından sonra beklemeye aldıklarını söyledi. Erdoğan, “Tabii bu ucu açık bir bekleme süreci değil. Önümüzdeki aylarda Suriye’de hem PKK unsurları hem DEAŞ kalıntılarını ortadan kaldıracak bir harekat tarzı izleyeceğiz” dedi.
Yeni Şafak
Tedbirimizi aldık vatandaş rahat olsun
Gündem
Tedbirimizi aldık vatandaş rahat olsun
Rusya’nın Türkiye’ye yönelik yaptırım kararıyla ilgili, Kurtulmuş, Rusya’nın ekonomik yaptırımlarının çok uzun süreceğini tahmin etmediğini söyledi. Bazı yaptırımların Ocak’ta başlayacağını hatırlatan Kurtulmuş şunları kaydetti: “Geçtiğimiz cuma günü yaptığımız Bakanlar Kurulunda ekonomiyle ilgili bütün bakan arkadaşlarımızın her açıdan enerji, çalışma hayatı, ithalat ihracat, tarım, müteahhit hizmetleri bakımından karşımıza nasıl bir senaryo çıkabilir bunlar konuşuldu. Sonuçta şunu biliyoruz, bundan sonra a, b, c planı uygulanabilecek her şeye karşı bizim de tedbirlerimiz var. Vatandaşlarımız da müsterih olsun.”
Yeni Şafak
Suriye’de güvenli bölge ihtimali güçleniyor
Hayat
Suriye’de güvenli bölge ihtimali güçleniyor
Emrah Usta - Dış Politika UzmanıSuriye'deki insanlık dramı gün geçtikçe ciddi bir hal alıyor. Geçtiğimiz kurban bayramında ilan edilen ateşkes birkaç gün devam ettikten sonra sona erdi. Halep'te insanlara yardım götüren Birleşmiş Milletler'e ait tırl
Yeni Şafak
Müdür 'tape'den yatırım yapmış
Gündem
Müdür 'tape'den yatırım yapmış
Tekirdağ Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Halil Hilal Seyfi’nin tapu müdürünü dinlettiği ve kişisel yatırım kararlarını buna göre aldığı aldığı ortaya çıktı. Polis memuru, A.T., "Seyfi'nin arsa aldığı süreçte tapu müdürü R.M’yi dinletmesi manidardır" şeklinde dilekçe verdi
Yeni Şafak
PYD Suriye'de konfederasyon ilan etti
Dünya
PYD Suriye'de konfederasyon ilan etti
Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Suriye'nin kuzeyinde kontrolünde tuttuğu bölgelerde federasyon ilan ettiğini duyurdu. Suriye Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Federasyon ilan etmenin Suriye toprağının birliğine zarar vereceğini belirterek, alınan kararın Anayasaya ve uluslararası hukuka aykırı olduğu ifade edildi.
AA
Derbi öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş'a ceza
Spor
Derbi öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş'a ceza
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin Kasımpaşa ile oynadığı maçta kötü tezahürat yapan taraftarların Beşiktaş derbisinde tribüne girmelerini yasakladı. Kurul ayrıca Medipol Başakşehir deplasmanında kötü tezahürat yapan Beşiktaş taraftarına da bir sonraki misafir tribününe girişlerini yasakladı.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.