Uzaktan eğitimde rekor kırıldı
Gündem
Uzaktan eğitimde rekor kırıldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kendi rekorunu güncelledi. Tıklanma: 1.2 milyar, aktif öğrenci: 6 milyon 90 bin 383, canlı ders: 978 bin 313" dedi.
Diğer
"EBA çok kışkırtıcı bir proje"
Gündem
"EBA çok kışkırtıcı bir proje"
Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim portalı. Yeni Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtım toplantısında konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı EBA'nın, öğretmenleri, öğrencileri yeni üretimler ve icatlar çıkarmaya kışkırtan bir proje olduğunu söyledi.
AA
Çocuklara siber güvenlik portalı
Gündem
Çocuklara siber güvenlik portalı
Milli Eğitim Bakanlığı, dünya çapında pek çok genci intihara sürükleyen 'Mavi Balina', 'Momo' oyunları ve dijital platformlardaki kötü niyetli kişi ve yazılımlara karşı bilinçlendirmek amacıyla 'Eğitim Bilişim Ağı' çatısı altında yeni bir portal hazırladı.
Yeni Şafak
EBA TV ile uzaktan eğitim başlıyor
Gündem
EBA TV ile uzaktan eğitim başlıyor
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 31 Ağustos'ta (bugün) uzaktan eğitim sistemiyle açılıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerini evlerinden Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TV ile sürdürecek olan öğrenciler ve veliler, EBA öğrenci giriş ekranını, ders programını ve ders saatlerini araştırıyor. İşte EBA giriş sayfası ve ders programı ile ilgili merak edilenler...
Yeni Şafak
Bakan Nabi Avcı EBA'yı tanıttı
Gündem
Bakan Nabi Avcı EBA'yı tanıttı
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yeni Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) ilişkin, "EBA'nın bizim açımızdan bir başka önemli tarafı da bu programı kullanan öğrencinin de öğretmenin de kayıtlarını bizim izleme şansımız var. Biz bu kayıtlar üzerinden hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin performansını ayrıca değerlendirme şansına sahip olacağız" dedi.
AA
Velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırlandı
Gündem
Velilere yönelik EBA tanıtım videosu hazırlandı
Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Mart itibarıyla başlayacak uzaktan eğitim süreci kapsamında velileri Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) içeriğine ilişkin bilgilendirmek için video hazırladı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda, ''Pazartesi uzaktan eğitim başlıyor! EBA 'Eğitim Bilişim Ağı Veli Sistemi' ile çocuğunuzun ödevlerini ve ilerleme durumunun takibini anlatan 2 parçalık videoyu izlemenizi öneririz. Sisteme giriş ve 5000'den fazla hizmet için tek nokta'' ifadeleri kullanıldı. Videoda, 'EBA sistemi nasıl kullanılır? Nasıl giriş yapılır? Nasıl kayıt açılır? Derslere nasıl ulaşılır?' sorularının cevapları anlatıldı. EBA'ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.
Yeni Şafak
MEB EBA E-kurs kayıtları ve 2018 E-kurs başvuru giriş ekranı
MEB EBA E-kurs kayıtları ve 2018 E-kurs başvuru giriş ekranı
MEB tarafından öğrencilerin hizmetine sunulan Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) üzerinden E-Kurs kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin dijital ortamdan ulaşabileceği tüm dersler E-Kurs üzerindeki yerini alacak. İhtiyaç duyulan tüm eğitim materyalleri EBA E-kurs üzerinden bulabileceksiniz. İşte E-Kurs kayıt işlemleri ve başvuru tarihleri.
Diğer
Yarıyıl tatil zili bugün çalıyor
Gündem
Yarıyıl tatil zili bugün çalıyor
18 milyon öğrenci için yarıyıl tatil zili bugün çalıyor. Yarıyıl tatili 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak. Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022’de yapacak.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.