İsrailli eski Bakan'a soruşturma
Dünya
İsrailli eski Bakan'a soruşturma
Eski İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, ülkesinin birkaç kez İran'ın nükleer ve askeri tesislerine yönelik operasyon kararı aldığını söylediği ve basına sızdırılan ses kayıtları hakkında soruşturma açılacağı belirtildi.
AA
Ehud Barak Mavi Marmara davasında yargılanacak
Dünya
Ehud Barak Mavi Marmara davasında yargılanacak
Mavi Marmara saldırısının sorumlularından olan ve Gazze ablukasını ilk uygulamaya koyan eski İsrail Başbakanı ve eski Savunma Bakanı Ehud Barak'a ABD'de dava açıldı. Furkan Doğan'ın ailesi adına açılan davada Barak'ın yargılanacak olması, İsrail tarihinde bir ilk olacak.
IHA
Doğum gününde tebliğ edildi
Dünya
Doğum gününde tebliğ edildi
Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan’ın ailesinin, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak’a açtığı davanın tebligatı Furkan'ın doğum gününde ulaştırıldı. Aylar süren hazırlık sonrasında verilen tebligatla başlayan davaya, diğer mağdurlar ve ölenlerin aileleri de dahil olabilecek.
Yeni Şafak
Film gibi tebligat
Gündem
Film gibi tebligat
Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak'a açılan uluslararası terörizm davasının tebligatı film gibi bir operasyonla yapıldı. Mavi Marmara saldırısının emrini vermesinden dolayı açılan davanın hayata geçirilmesi için tebligatı Barak’a ulaştırması gereken mahkeme, gizli bir ekip kurup MOSSAD ajanlarını atlattı. Dava ile ilk kez İsrailli bir yetkili terörizm suçuyla yargılanacak.
Yeni Şafak
Epstein’in kara kaplı defterinde Türkiye’den hangi isimler vardı?
Tamer Korkmaz
Epstein’in kara kaplı defterinde Türkiye’den hangi isimler vardı?
Peşinen söyleyeyim: Meclis kürsüsünde malum el hareketini yapan Mister Kemal listede yok.Kendisine, 12 yıllık Frankfurt’taki Kempinski Otel faturası zaten yetiyor!Kaldı ki…“Cumhurbaşkanı da olursam, böyle tuhaf bir faturayı ödemeye tam değecek” diye düşünüyor dahi olabilir.SADEDE GELELİMMevzumuz, 2019’da cezaevinde ölü bulunan ve intihar ettiği açıklanan “seks ticareti, cinsel taciz ve çocuk istismarı” suçlusu Jeffrey Epstein!Daha doğrusu, onun içinde yüzlerce meşhur isim bulunan Kara Kaplı deft...
Ehud Barak'ın bilgileri İran'a satıldı
Dünya
Ehud Barak'ın bilgileri İran'a satıldı
Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak'ın cep telefonu ve bilgisayarına sızan yabancı bilgisayar korsanlarının çaldıkları bilgileri İran'a sattığı ileri sürüldü. Barak'ın cep telefonu ve bilgisayarına sızanların arkasında İran'ın olmadığı ancak çalınan bilgilerin Tahran'ın elinde olduğu öne sürüldü.
AA
İsrail'den Ehud Barak açıklaması
Dünya
İsrail'den Ehud Barak açıklaması
İsrail Dışişleri Bakanlığı, Mavi Marmara saldırısında şehit edilen Doğan'ın ailesi tarafından dönemin İsrail Savunma Bakanı Barak'a açılan davaya tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Yasal yollarla İsrail devletine karşı başlatılan yeni bir kampanya olduğu" öne sürülerek, "Amerika mahkemesinin bu çabalara destek vermeyeceğine inandıkları" ifade edildi.
AA
ABD'de Mavi Marmara davası açıldı
Hayat
ABD'de Mavi Marmara davası açıldı
Mavi Marmara gemisinde şehit edilen Furkan Doğan'ın ailesi, dönemin İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın cezalandırılması talebiyle California Bölge Mahkemesi'nde hukuk davası açtı.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.