"Türk askeri bizi kurtarmaya geldi"
Dünya
"Türk askeri bizi kurtarmaya geldi"
Terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan "Fırat Kalkanı" operasyonu, yurtlarından edilen Suriyeli Türkmenleri umutlandırdı. Suriye Türkmenleri Derneği Başkanı Ekrem Dede bu operasyonu 6 yıldır beklediklerini söyledi.
AA
Güvenli bölgeyi 8 yılda anladılar
Gündem
Güvenli bölgeyi 8 yılda anladılar
Soçi zirvesinde muhalif kanadı temsil eden isimlerden Suriyeli hukukçu Ekrem Dede, İstanbul’da yapılan 4’lü zirveden çıkan yeni anayasa kararı için hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. Türkiye’nin güvenli bölge tezini uluslararası toplumun 8 yıl sonra fark ettiğini hatırlatan Dede, “Suriyelilerin bir umudu varsa o da Türkiye’dir. Türkiye varsa barışa yakınızdır” diye konuştu.
Yeni Şafak
Anayasa
yazılırsa
savaş biter
Dünya
Anayasa yazılırsa savaş biter
Rusya'nın Soçi kentinde yeni anayasa yazımı için oluşturulan 150 üyeli komitede bulunan Suriyeli Avukat Ekrem Dede, Türkiye'de gerçekleşen Ankara Zirvesi'nde 'toprak bütünlüğüne vurgu yapılmasının' kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.
Yeni Şafak
Trabzonspor'un efsane taraftarı: Ahmet Dede
Hayat
Trabzonspor'un efsane taraftarı: Ahmet Dede
Trabzonspor'un Rizespor'u 4-1 yendiği karşılaşmada yaşlı bir dedenin tribündeki sevinci dikkat çekmişti. Dedenin gol sevinci ve galibiyet sonrası oynaması sosyal medyada da büyük ilgi gördü. 80 yaşındaki Ahmet Dede'ye ulaşan Trabzonspor Kulübü sosyal medyadan hikayesini paylaştı. Ahmet Dede, 'Bir hafta antrenman yapsam onlar gibi oynarım' diyor.
Diğer
Yaman Dede’nin kalbine yolculuk
Hayat
Yaman Dede’nin kalbine yolculuk
Sadık Yalsızuçanlar son romanı Diyamandi’de Peygamber Efendimize yazdığı naatlarla tanıdığımız Yaman Dede’nin hayatını kaleme almış. Yalsızuçanlar bir Resulullah aşığının gönül dünyasına okuyucusunu davet ediyor.
Yeni Şafak
Bastonlu dededen gol şov
Spor
Bastonlu dededen gol şov
Tuşba Belediyesi tarafından düzenlenen futbol maçında 60-75 yaş arasındaki yaşlılar, 20 ile 35 yaşları arasındaki gençlerle karşı karşıya gelirken, bastonlu dedenin gol atması büyük alkış aldı.


IHA
Diyarbakırlı Ömer Dede'den birlik çağrısı
Diyarbakırlı Ömer Dede'den birlik çağrısı
Cumhurbaşkanlığı tarafından, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıldönümü dolayısıyla hazırlanan tanıtım filminde rol alan 104 yaşındaki Ömer Osmanoğlu, Çanakkale'deki mücadelenin herkes tarafından örnek alınması gerektiğini söyledi. Filmin iki ayrı sahnesinde görülen ve duygularını, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı filmde oynadım, çok mutluyum" diyerek dile getiren Ömer Osmanoğlu, şunları söyledi: "Arkadaşlarım beni filmde görünce sevindi. Bana, 'gel bak, televizyonda seni gösteriyorlar' dediler. Arkadaşlar, 'Ömer abi artist olmuş. Cumhurbaşkanıyla filmde oynamış' diyorlar. Kavga etmeyelim, el ele verelim, mutlu olalım. Çanakkale'deki gibi 'omuz omuza' verelim. Birbirimizi tutmak lazım. Çanakkale'de birlik olduk, 'sırt sırta' vererek savaştık, şimdi yine birlik olalım."


AA
Bastonlu dedenin kaykay performansı şaşırttı
Bastonlu dedenin kaykay performansı şaşırttı
Kaykaycı gençler için hazırlanan kamera şakası, bir grup yaşlı insanın arasına karışan yaşlandırılmış profesyonel kaykaycının 'kaykay deneyimi' yaşamak istemesiyle başlıyor. Gençlerin şaşkın bakışları arasında, ihtiyar dostlarının yardımıyla kaykayın üzerine çıkan şakacı, önce acemi hareketler sergilese de daha sonrasında çevredeki kaykaycı gençlerin ağzını açık bırakan bir performansa imza atıyor.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.