ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Feci kazada can verdi
Gündem
Feci kazada can verdi
İzmir'de kontrolden çıkıp, yaklaşık 20 metrelik uçurumdan yuvarlanan hafriyat kamyonunun sürücüsü Halis Dursun, yaşamını yitirdi.
DHA
Cudi Dağı tünelleri hizmete açıldı: Yol 45 dakikadan 15 dakikaya indi
Ekonomi
Cudi Dağı tünelleri hizmete açıldı: Yol 45 dakikadan 15 dakikaya indi
Şırnak ile Cizre arasındaki gidiş süresini 45 dakikadan 15 dakikaya indiren ve yapımı yaklaşık 21 yıl süren Cudi Dağı tünelleri hizmete açıldı.
DHA
Ahmet Dursun şampiyonluk favorisini açıkladı
Spor
Ahmet Dursun şampiyonluk favorisini açıkladı
Siyah-beyazlı takımın eski futbolcusu Ahmet Durun, pazartesi günün oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışındaki favorisinin Beşiktaş olduğunu açıkladı.
Diğer
3. etap raylı sistemde raylar döşenmeye başlandı
Ekonomi
3. etap raylı sistemde raylar döşenmeye başlandı
Antalya’da Varsak-Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi’nde raylar döşenmeye başlandı. Projenin Varsak-Otogar arasındaki ilk etabının Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.
IHA
Oyun oynamayı
bile bilmiyorlar
Dünya
Oyun oynamayı bile bilmiyorlar
Uluslararası Mülteci Hakları Derneği’nin Azez’de düzenlediği ‘Sınırsız Şenlik’te görev alan üniversite öğrencileri, savaşın çocuklarının acılarına yakından tanık oldu. Gönüllü öğrencilerden Betül Cebeci çocukların oyun oynamayı bile bilmediklerini anlattı: “Ellerine top verdiğimizde ne yapacaklarını bilmiyorlar. Hepsi çocukluklarını unutmuş.”
Yeni Şafak
Nüfus daireleri
Ümüt doldu
Gündem
Nüfus daireleri Ümüt doldu
Yazım hatası bulunan ad ve soyadların mahkeme kararı aranmaksızın değiştirilmesine imkan sağlayan uygulamayla 9 ayda 30 bin kişi ismini, 75 bin kişi de soy ismini düzeltti. “Koyun”, “Çakal”, “Deli” en fazla değiştirilen soyadları olurken; kadınlarda en çok düzeltilmesi istenen isim “Rabiye”, erkeklerde ise “Ümüt” oldu.
Yeni Şafak
105 bin kişi ismini veya soyadını değiştirdi
Gündem
105 bin kişi ismini veya soyadını değiştirdi
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün, geçen yıl Aralık ayında başlattığı mahkeme kararı aranmaksızın bir kereye mahsus ad ve soyadı değişikliği yapılabilmesine olanak sağlayan uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Uygulama başladığı günden bugüne Türkiye genelinde 30 bin 344 kişi ismini, 75 bin 248 kişi de soyadını düzeltti. Kadınlar en çok 'Rabiye' ismini, erkek de 'Ümüt' ismini değiştirdi. Koyun, Çakal, Deli, Çoşkun, Satılmış, Uğuz da en çok değiştirilen soyadları oldu.
DHA
ByLock yetmemiş!
Gündem
ByLock yetmemiş!
FETÖ’nün TSK içindeki operasyonel hatlarına ilişkin soruşturmada, birçok jandarma personelinin hem ByLock hem operasyonel hat kullandığı ortaya çıkarıldı. Bunlarında arasında MİT tırlarını durduran bazı astsubaylara, subay olma yolunu açan eski albay Aziz Altıntepe de bulunuyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.