Erdoğan: Dört bir koldan işi takip ediyoruz
Gündem
Erdoğan: Dört bir koldan işi takip ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, "Olayın aydınlatılması için elimizden geleni yapıyoruz" ifadesini kullandı.
Yeni Şafak
4 lider İstanbul’da Suriye’yi konuşacak
Gündem
4 lider İstanbul’da Suriye’yi konuşacak
İstanbul, Suriye'deki soruna çözüm bulmak amacıyla önemli bir zirveye ev sahipliği yapacak. Erdoğan'ın ev sahipliğinde Putin, Macron ve Merkel 27 Ekim'de biraraya gelecek. BM'den yapılan açıklamada da "Zirve tam zamanında yapılıyor. Güçlü aktörlerin biraraya gelmesi olumlu bir gelişme" denildi.
Yeni Şafak
30 yılın Starı
Ekonomi
30 yılın Starı
Azerbaycan kamu şirketi SOCAR’ın İzmir Aliağa’da 6,3 milyar dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği Star Rafineri’nin açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Aliyev’in katıldığı törenle yapıldı. Son 30 yılın en büyük reel sektör yatırımı olan rafineri, Türkiye’nin işlenmiş ham petrol ihtiyacının yüzde 25’ini tek başına karşılayacak.
Yeni Şafak
Suudiler cinayeti itiraf etti
Gündem
Suudiler cinayeti itiraf etti
Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı İstanbul’da öldürdüğünü 18 gün sonra itiraf etti. S. Arabistan devlet televizyonu Kaşıkçı’nın konsolosluk içinde yaşanan arbedede öldüğünü öne sürdü.
Yeni Şafak
MÜSİAD, Gayrimenkul Kıymetler Borsası kurdu
Ekonomi
MÜSİAD, Gayrimenkul Kıymetler Borsası kurdu
MÜSİAD Türkiye’deki gayrimenkullerin alım-satım ve kiralama gibi işlemlerinin 7/24 elektronik ortamdan yapıldığı Gayrimenkul Kıymetler Borsası (GABORAS) kurdu. MÜSİAD Genel Başkanı Kaan, konut ve iş yeri gibi projelerle ilgili gerçek ve şeffaf bilgilere ulaşımı kolaylaştıracak borsa sayesinde yabancıya gayrimenkul satışları arttıracağını söyledi.
Yeni Şafak
Savunmaları
çökertti
Gündem
Savunmaları çökertti
Akıncı Üssü davasında tanık sıfatıyla dinlenen Pilot Albay Mete Kuş, ‘üslerinden aldıkları emirle’, ‘tatbikat için’, ‘terörle mücadele harekatı’ için uçtuklarını iddia ederek kendilerini aklamaya çalışan FETÖ’cülerin savunmalarını bir bir çökertti. "O akşam Ankara'yı ve Meclis’i düşman toprağı olarak görenler uçuyordu" diyen Kuş, uçakların ışıkları kapalı bir şekilde uçtuklarına işaret etti. Kuş, “Bırakın Ankara’nın üzerinde, Kandil’in üzerinde bile böyle uçamazsınız” dedi.
Yeni Şafak
Baruthane'ye millet bahçesi kasımda
Gündem
Baruthane'ye millet bahçesi kasımda
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, içerisinde tarihi binaların yer aldığı, Baruthane Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu. Başkan Uysal, “Burayı 8 Kasım'da bitireceğiz İnşallah” dedi.
Yeni Şafak
Okumayı sevdirdi
yaşamayı öğretti
Hayat
Okumayı sevdirdi yaşamayı öğretti
Çocuk edebiyatının en üretken kalemlerinden Kemalettin Tuğcu, vefatının 22. yılında anıldı. Babasının Osmanlı’dan cumhuriyete geçiş dönemine ve savaşlara tanık olduğunu belirten Gülsevin Tuğcu Acır “Yaşadığı dönem itibariyle nereye baksa yoksulluk hikayesi gördü. Kendi de yazdıkları gibi içe kapanıktı. Bize okumayı sevdirdi” dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.