ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Merkez Bankası'ndan 'Katar' açıklaması
Ekonomi
Merkez Bankası'ndan 'Katar' açıklaması

Katar'ın Türkiye'ye yönelik 15 milyar dolarlık yatırım paketini hayata geçirme kararının ilk adımı atıldı. Merkez Bankası'ndan Katar ile imzalanan swap anlaşmasıyla ilgili yapılan açıklamada, anlaşmanın temel hedefinin yerel para birimleri üzerinden gerçekleştirilen ticareti kolaylaştırmak olduğu vurgulandı.

Reuters
AK Parti'den 'provokasyon' açıklaması
Gündem
AK Parti'den 'provokasyon' açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Büyükelçiliği'ne silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Olayı, 'Açık bir provokasyon' olarak niteleyen Çelik, "Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmaması gerekir; Türkiye'de görev yapan yabancı misyonlar, büyükelçilikler, devletimizin güvencesi altındadırlar" dedi.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban bayramı nedeniyle görüntülü mesaj yayınladı. Mesajına tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak başlayan Erdoğan, 'Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımızı ve bayrağımıza yönelik saldırıdan hiçbir farkı yoktur amaç aynıdır. Amaç Türkiye'yi ve Türk milletini dize getirmek, esir almaktır' diye konuştu.
DHA
Erdoğan'dan bayram mesajı
Gündem
Erdoğan'dan bayram mesajı
Başkan Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınlanan mesajında, dış güçlerin amacının Türkiye'yi ve Türk milletini dize getirmek olduğu vurgusunda bulunarak, "Ekonomimize saldırının ezanımıza, bayrağımıza saldırıdan farkı yok" ifadesini kullandı.
Yeni Şafak
Ankara'nın istikrarı çıkarımıza
Dünya
Ankara'nın istikrarı çıkarımıza
Almanya’da hükümet ortağı olan Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) genel başkanı Andrea Nahles, “Türkiye’nin ekonomik olarak istikrarlı olması herkesin çıkarına” dedi. Nahles, Türk Lirası için kaygı veren bir durum olmadığını söyledi.
Yeni Şafak
E-ihracata tam destek
Ekonomi
E-ihracata tam destek
Spekülatif döviz hareketleriyle hedef alınan Türkiye için tek yol ihracat. İş dünyası bu bilinçle ihracat seferberliği başlatırken, KOBİ’lere de e-ihracat için verilen destek artıyor. TOBB teknoloji şirketlerine üyelik için katkı sağlayacağını açıkladı. Ticimax’den Cenk Çiğdemli “Aylık mağaza kirasına verilen bütçeyle bir yıllık e-ihracat altyapı hizmeti almak mümkün” dedi.
Yeni Şafak
Türkiye karşıtı
koalisyonda
yer almayız
Gündem
Türkiye karşıtı koalisyonda yer almayız
ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırılarına karşı Ankara’ya bir destek de Sırbistan’dan geldi. Sırbistan Antalya konsolosluğunun açılışında konuşan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, “Sırbistan hiçbir zaman Türkiye’ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır” dedi.
Yeni Şafak
Eylül’de sanat başka
Hayat
Eylül’de sanat başka
Yeni sanat sezonu Eylül’de başlıyor… Müze ve galerilerin bu yılki açılış programları belli oldu. İstanbul Tasarım Bienali ve Contemporary İstanbul ile yeni sezona hızlı bir giriş yapacağız.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.