ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Ünlü yönetmen vefat etti
Hayat
Ünlü yönetmen vefat etti
90'lı ve 2000'li yıllar arasındaki etkileyici aile dizilerine imza atan ve Kaygısızlar dizisinin yönetmenliğini yapan Cankat Ergin, ALS hastalığından dolayı bir süredir tedavi olduğu hastanede hayatını kaybetti.
Yeni Şafak
Bakırköy'de ambulans kaza yaptı: 3 sağlık görevlisi yaralandı
Gündem
Bakırköy'de ambulans kaza yaptı: 3 sağlık görevlisi yaralandı
İstanbul Bakırköy'de bir ambulansın kaza yapması sonucu 3 sağlık görevlisi yaralandı. Hastaneye kaldırılan 3 kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
DHA
İşgal hazırlığı
yapmışlar
Gündem
İşgal hazırlığı yapmışlar
ABD’li rahip Andrew Brunson'ın faaliyetlerinin Türkiye'nin işgali için istihbarat çalışması olduğu ortaya çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı 52 sayfalık İddianamede yer alan bilgilere göre, ABD’nin Ankara’daki büyükelçisi Frank Ricciardone olduğu dönemde, Türkiye'deki akaryakıt istasyonları, demiryolları hatları ve demiryolları çalışanları hakkında istihbarat toplandı.
Yeni Şafak
TSK'da sürpriz atamalar
Gündem
TSK'da sürpriz atamalar
General ve amiral atamaları dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Atamalarda dikkat çeken detaylar var. İhtiyaç olunca özel sektörü bırakıp TSK’ya dönen Tuğg. Yaşar Kadıoğlu “albay” rütbesinde görev verilen Uçuş Yer Emniyeti Değerlendirme ve Denetleme Başkanlığı’na atandı. Bu tenzil-i rütbe olarak yorumlanıyor. 15 Temmuz gecesi görev yaptığı Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’daki 6 uçağın kalkmasını engelleyemeyen Tuğg. Özkan Edip Akgülay, Eskişehir’e atanarak tüm uçuşların sorumlusu oldu. Akgülay darbe girişimi sonrası 20 gün tutuklu kalmıştı. Eskişehir’de darbecileri boşa çıkaran Tuğg. İsmail Üner ise Almanya’daki Ramstein NATO Üssü’ne gönderildi.
Yeni Şafak
Ordu'daki sel 100 mahallede hasara neden oldu
Gündem
Ordu'daki sel 100 mahallede hasara neden oldu
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "100'e yakın mahallemizde ciddi hasar var. 7 ilçemiz, yaklaşık 500 bin nüfusun yaşadığı alan bu afetten etkilendi" dedi.
AA
Yeni şehir hastaneleri açılış için gün sayıyor
Hayat
Yeni şehir hastaneleri açılış için gün sayıyor
Türkiye'nin sağlık alanındaki en büyük yatırımlarından birisi olan şehir hastanelerine dört yenisi daha ekleniyor. Yapımım tamamlanan Elazığ, Manisa, Eskişehir ve Ankara Bilkent şehir hastaneleri açılış için gün sayıyor.
AA
İkramiyeler 16-17 Ağustos’ta
Ekonomi
İkramiyeler 16-17 Ağustos’ta
Emeklilere Kurban Bayramı öncesinde ödenecek ikramiyenin tarihi belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 16 Ağustos’ta, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta bin TL’lik ikramiye ödenecek. 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplam 10,4 milyar lira ödeme yapılacak.
Yeni Şafak
‘Tanrı’yı kıyamete zorlayanlar ve ‘Tanrı’yı adalete çağıranlar
‘Tanrı’yı kıyamete zorlayanlar ve ‘Tanrı’yı adalete çağıranlar
ABD, ekonomik savaş açtı bize. Döviz saldırısıyla ekonomimizi batırmak istiyorlar. Arkasında Evanjelizm motivasyonu olan bir saldırı bu. Hristiyan Siyonizmi yani. 'Tanrı'yı kıyamete zorlayarak dünyaya yön vermeye inanan bir dini fanatizm bu. İsrail ile kol kola giren Hristiyan fundamentalizmi, en son Türkiye'yi hedefe koyuyor. Trump'un yardımcısı Pence, bu fundamentalizmin en önemli isimlerinden biri. Onların toplantılarından fütursuzca konuşuyor. Türkiye'yi tehdit ediyor. Brunson'u kurtaracaklarını ve bunun için gerekirse Türkiye'yi gözden çıkaracaklarını ilan ediyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.