FETÖ: Yanılgılar ve İftiralar
FETÖ: Yanılgılar ve İftiralar
Bugün artık şunu anlıyoruz ki devlet içinde örgütlenen paralel yapı, bütün gücünü devleti taklit ederek inşa etmiş. İstihbarat içinde istihbarat kurması, devletin doğrudan silahlarını kullanması, askeri yapı içinde darbe geleneğine bakarak darbe girişimlerinde bulunması… Hepsi sonunda devletin gözü önünde oluyor! Dağa çıkıp isyan eden bir yapı değil. Bu açıdan da büyük bir şok içindeyiz. Dindar, asker, hakim, savcı, polis gördüğümüz insanlar birden büyük bir şebekenin cani parçaları olarak ortaya çıkıyorlar.


Yeni Şafak
Nasyonal sosyalizmin ruhundan yükselen Andımız
Nasyonal sosyalizmin ruhundan yükselen Andımız
Bizim gelenekte gülbanklar var. “Sabahı şerifleriniz hayr ola, şerler def ola, hayırlar feth ola ”. Tekkelerde okunurdu. CHP'nin tek parti ideolojisi bu geleneği tasfiye etti. Ancak öte taraftan sekülerleştirerek taklit etti.
Yeni Şafak
Kartepe zirvesinde Suriyeliler ve göç
Kartepe zirvesinde Suriyeliler ve göç
Kartepe Zirvesi' 2018'de Suriyeliler, mülteciler ve göç çok geniş boyutlarıyla tartışılıyor. Zirve, Cuma günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan eski Başbakanı George Papandreu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, BM Türkiye Mukim Koordinatörü Irene V. Sollorano, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun konuşmalarıyla başladı. Üç gün devam edecek.
Yeni Şafak
Gençlik: Umutlar ve tehditler
Gençlik: Umutlar ve tehditler
Gençlik toplumun umududur, geleceğidir, kıymetidir. Bu kıymeti görmek ve onu korumak hepimizin mesuliyeti. Kanı deli akan, gözünü kırpmadan risklere atılan, ideallerin peşinde koşan, protest bilinciyle ayakları yerden kesilen, arayışlarıyla ufuklara yelken açan, kan ve kemikleri ateşle coşan bir sosyolojidir.
Yeni Şafak
Müslüman aydınların kaderi ve Kaşıkçı
Müslüman aydınların kaderi ve Kaşıkçı
Cemal Kaşıkçının başına gelenler, bize Müslüman aydınların yaşadıklarını anlatıyor. Çünkü Kaşıkçı hem ülkesinde hem de dünyada tanınan bir aydın. İslam toplumları üzerine düşünen bir zihin. Meselelerle yakından alakadar oluyor. Devletle üst düzey çalışmalar içinde olsa da aydın kimliğini her zaman korumaya özen gösteriyor. Düşünen, okuyan, yazan ve Müslüman toplumların meselelerini çözmek için koşup duran bir şahsiyet.
Yeni Şafak
Suriyelilerin halkla etkileşimi: Uyum, çatışma, katkı
Suriyelilerin halkla etkileşimi: Uyum, çatışma, katkı
Suriyeliler bizim misafirlerimiz, muhacirlerimiz ve kardeşlerimiz. Nasıl görürsek görelim sonunda dört milyon civarında mülteci ile yaşıyoruz. Doğru ve gerçek boyutlarıyla mültecilik olgusunu tanıyarak kardeşlerimizin yaralarını sarmamız gerekir. Ayrıca bu kadar büyük nüfus, çeşitli savaş travmalarıyla topluma dahil oluyor.
Yeni Şafak
Öküzler ve erkekler
Öküzler ve erkekler
Öküzler ve erkekler tarım toplumunun ana aktörleri. Hatta sanayi devrimine kadar da öyledir. Önce öküzlerden başlayalım. Dünya öküzün boynuzları üzerindedir sözü. Çok büyük bir hakikate işaret eder. Bunu simgeleyen Hititler heykeli, Ankara'nın göbeğindedir. Hitit güneşi denir.
Yeni Şafak
Bir siyaset masalı Sarı Saltuk
Hayat
Bir siyaset masalı Sarı Saltuk
Zamanları zamanlar üstü anlatan masallardan biri de ejderha hikayelerinden oluşur. Kadim hikâyelerde ejderha ya bir su kaynağı ya da bir hazinenin başındadır. Zenginliği ve yaşama imkanlarını elinde tutan güçtür. Kralların ülkesinde düzeni kaosa sürükleyen karanlık ruhtur.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.