Erken Seçim Olacak mı? En Yakın Seçim Ne Zaman?
Özgün Haberler
Erken Seçim Olacak mı? En Yakın Seçim Ne Zaman?
Muhalefetin erken seçim söylemleri üzerine, 'erken seçim olur mu?, seçim ne zaman?' soruları seçmende merak konusu oldu. Türkiye'de en son 2019 yerel seçim, Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi, Haziran 2018 genel seçim, 2017 Anayasa referandumu, Kasım ve Haziran 2015 genel seçimleri yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Mayıs 2021 günü AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda erken seçim çağrılarına cevap verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklaması.
Diğer
24 Haziran’da ne seçimi var? Seçim 2018
24 Haziran’da ne seçimi var? Seçim 2018
Dün ilk defa MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından gündeme gelen erken seçim talebi bugün yapılan toplantının ardından resmiyet kazandı. Bahçeli, 26 Ağustos 2018’i işaret ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise görüşmenin ardından erken seçimin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağını açıkladı. Peki 24 Haziran’da hangi seçimler yapılacak? 24 Haziran’da ne seçimi var?
Diğer
Koalisyon mu seçim mi
Gündem
Koalisyon mu seçim mi
YSK'nın kesin sonuçlarını 18-19 Haziran'da açıklaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümeti kurması için görevi ilk olarak AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu'na verecek. Davutoğlu koalisyonu kuramazsa bu görev CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun olacak. Erdoğan’ın Bahçeli ve Demirtaş’a görev vermesi beklenmiyor. Yeni hükümetin 45 gün içinde kurulması gerekiyor. Seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Türkiye Kasım ayında sandığa gidecek.
Yeni Şafak
Olası erken seçim tarihi
Gündem
Olası erken seçim tarihi
YSK'nın, sonuçlara yapılan itirazlarla ilgili sürecin tamamlanmasının ardından 18 veya 19 Haziran'da seçimin kesin sonuçlarını açıklaması bekleniyor. Yenilenmesine karar verilmesi halinde, milletvekili seçiminin Kasım ayı başında yapılması öngörülüyor.
AA
2018 Erken seçim olacak mı? Erken seçim ne zaman?
2018 Erken seçim olacak mı? Erken seçim ne zaman?
2018 yerel ve başkanlık seçimi için erken seçim olacak mı? sorusu bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı üzerine merak konusu oluyor. Peki erken seçim yapılacak mı? İşte ayrıntılar...
Diğer
Bahçeli erken seçim için tarih verdi
Gündem
Bahçeli erken seçim için tarih verdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli, erken seçim için tarih vererek "Gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur" dedi.Bahçeli, konuşmasında terör operasyonlarına dikkat çekerek, "Terör yasa dışıdır, insanlık dışıdır. Ok yaydan çıkalı çok oldu. Taviz yok, geri adım yok. Bayrağı indirmeye teşebbüs eden paldır küldür gömülecektir. Müzakere yolları kapalıdır" dedi.
Yeni Şafak
AK Parti'nin yaptırdığı son anket
Gündem
AK Parti'nin yaptırdığı son anket
AK Parti'nin son yaptırdığı anketlerde bugün seçim olsa oyunu vereceğini söyleyen seçmenin oranı arttı. Bugün seçim olsa AK Parti'ye oy vereceğini söyleyen seçmenin oranı yüzde 46'yi buldu. Tüm illeri masaya yatırıp neden oy kaybettiğinin değerlendirmesini yapan AK Parti'de özellikle kıl payı kaybedilen 18 il üzerinde durulacak.
Diğer
Yerel seçimler ne zaman yapılacak
Seçim
Yerel seçimler ne zaman yapılacak
Erken seçim için 24 Haziran tarihi açıklandı. Sırada Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden erken seçim kararı çıkarılması var. 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerin ardından 2019’da yeniden seçim yapılacak. İşte Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği, belediye başkanlığı seçimlerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili detaylar.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.