Esad'ın askerleri böyle kaçtı!
Esad'ın askerleri böyle kaçtı!
Muhalif Fetih Ordusu'nun İdlib'e düzenlediği operasyonda hezimete uğrayan Esad askerlerinin kaçışı ekranlara böyle yansıdı.
Diğer
‘Kafasını başka tarafa çevirecekler’ birliği…
Nedret Ersanel
‘Kafasını başka tarafa çevirecekler’ birliği…
Yeni Şafak · Nedret Ersanel - Kafasını Başka Tarafa Çevirecekler Birliği“Siyasette ebedi olarak dargınlık, kırgınlık, küslük olmaz. Vakti, zamanı geldiği anda oturur, değerlendirir, ona göre de bir yenilemeyi yapabilirsiniz. Türkiye olarak bu konularda sıkıntılı olduğumuz ülkelerle ilişkileri yeniden ele alabiliriz. Hele hele Haziran seçimlerinden sonra bir sil-baştan yapabiliriz”…Cumhurbaşkanı’nın Endonezya ziyareti (G-20 zirvesi) sonrasında gazetecilerle yaptığı söyleşide, Suriye-Esad’ı özneye...
Esad'ın askeri kadın ve kocasına işkence yaptı
Esad'ın askeri kadın ve kocasına işkence yaptı
Humus şehrinde kadın ve kocasını esir alan Esed askeri, ikisine de hayvan sesleri çıkarttırıp tokat atarak ve halatla vurarak işkence etti. Korkunç işkenceyi bir asker cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alırken, eşi gözleri önünde işkenceye maruz kalan adam ise sessiz kalmaktan başka bir şey yapamıyor.
Diğer
Toplantı sonrası ’’Esad’’ açıklaması
Toplantı sonrası ’’Esad’’ açıklaması
Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Viyana'daki Suriye görüşmelerine katılan ülkelerin çoğunluğunun Suriye'de "Beşar Esad ile barışın mümkün olmadığı" konusunda mutabık olduğunu söyledi.
IHA
Suriye’de seçimler fıkra değil gerçek
Yasin Aktay
Suriye’de seçimler fıkra değil gerçek
Tam on yıldır Suriye halkına kan, ölüm, işkence, gözyaşı, açlık ve safaletten başka bir şey vermeyen Beşşar Esad demokrasi kavramıyla, halkın iradesiyle en küstah şekilde dalgasını geçer gibi bir seçim tiyatrosu da sergiledi. Sonucu malum olan seçimlerde muhtemelen yine kendisine oy vermiş iki aday daha yarışmış gibi göründü. Bu iki adayın toplamına da göstermelik de olsa, demokrasi oyunu icabı da olsa yüzde 5’ten fazla oy “tahsis” edilmedi. Seçim sonucunu duyuran Suriye Halk Meclisi Başkanı Ham...
37 yıl önce bugün Hama katliamı
Dünya
37 yıl önce bugün Hama katliamı
37 yıl önce Hafız Esed’in yaptığı ve 40 bin kişinin öldürüldüğü Hama katliamı hafızalardaki tazeliğini koruyor. Katliamda 800 bin Hamalı da mülteci olmuştu.
AA
Bayram ve Kaan için ilçe seferber oldu
Gündem
Bayram ve Kaan için ilçe seferber oldu
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 4 gün önce kaybolan 5 ve 8 yaşlarındaki komşu iki çocuğu bulmak için 200 kişilik ekip arama çalışmalarını sürdürüyor.
AA
Kayıp çocuklarda 100 kişinin ifadesi alındı
Gündem
Kayıp çocuklarda 100 kişinin ifadesi alındı
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde geçen hafta salı günü kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı'dan 10 gündür haber yok. Çocukların kaçırılma ihtimalini araştırmak için Emniyet Genel Müdürlüğü'nden görevlendirilen 4 kişilik özel ekip ilçede ve kent merkezinde o gün otellerde kalan kişilerin de kayıtları da tek tek incelemeye aldı. Polis, her iki çocuğun yakınlarının da arasında bulunduğu yaklaşık 100 kişinin ifadesine başvurdu.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.