İsrail Suriye’de suikast politikasına 
geçti
Dünya
İsrail Suriye’de suikast politikasına geçti
Esed rejimi güçlerine sık sık hava saldırıları düzenleyen İsrail’in, şimdi de İran’ın Suriye’deki mevcudiyetine yardımcı olan isimleri hedefe koyan suikast politikasını devreye soktuğu iddia edildi.
Yeni Şafak
BM: Suriye'de yeni anaya taslağı için taraflar anlaştı
Dünya
BM: Suriye'de yeni anaya taslağı için taraflar anlaştı
BM Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, yarın başlayacak Suriye Anayasa Komitesi görüşmelerinin 6'ncı turu ile ilgili açıklamada bulundu. Pedersen, tarafların ilk kez yeni Suriye anayasası reformu için taslak hazırlama sürecine başlama konusunda anlaşmaya vardıklarını bildirdi.
AA
Hama Kasabı
Hama Kasabı
Suriye Devlet Başkanı Hâfız Esed, 26 Haziran 1980 günü Şam’daki sarayında Afrikalı bir diplomatı kabule hazırlanıyordu. Protokol kurallarına göre tertibat alınmış, geriye yalnızca dakikalar içinde konuğun karşılanması kalmıştı. Sarayın cümle kapısında beklediği sırada, Esed’in ayaklarının önüne aniden bir el bombası düştü. Bomba Esed tarafından hızlı bir refleksle savuşturulurken, bunu ikincisi takip etti. Diğer bombayı da orada bulunan korumalardan biri devre dışı bıraktı. Ancak hemen ardından ...
Esed’in işadamları Mısır’a kaçıyor
Dünya
Esed’in işadamları Mısır’a kaçıyor
Suriye’de Esed rejimi ekonomik çöküş yaşıyor. Son 10 yıldır Beşşar Esed’in yanında duran sanayiciler ülkeyi terk etmeye hazırlanıyor. Onlarca fabrika ve küçük atölye çalışmalarını durdurdu.
Yeni Şafak
İdlib'de kamplardaki çocuklar sıcak yuva özlemlerini 75 metrelik kağıda çizdi
Dünya
İdlib'de kamplardaki çocuklar sıcak yuva özlemlerini 75 metrelik kağıda çizdi
Suriye'de Beşşar Esed rejiminin aileleriyle birlikte yerlerinden ettiği çocuklar, ev özlemlerini hazırladıkları 75 metrelik mesajla dünyaya göstermek istiyor.
AA
Ruslar, İdlib’de ateşkesi yeniden bozma hazırlığı mı yapıyor?
Ruslar, İdlib’de ateşkesi yeniden bozma hazırlığı mı yapıyor?
İdlib krizi epeyce bir süredir, sıcak gündemin geri planında kalmıştı. Bunun nedeni, 5 Mart 2020’de sağlanan ateşkesin korunması sayesinde çatışmalı ortamın yerini görece sakin bir döneme bırakmasıydı. Ancak, son günlerde 1,5 yıllık bu sükûnet havasının yeniden bozulabileceğine dair bir takım işaretler gelmeye başladı. Geçtiğimiz Cumartesi günü İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde arama tarama faaliyeti sonrasında yapılan saldırıda üç askerimiz şehit oldu. Saldırıyı DAİŞ’le ilişkili olduğu söyle...
Rusya ateşkesi bozma hazırlığı mı yapıyor?
Dünya
Rusya ateşkesi bozma hazırlığı mı yapıyor?
İdlib krizi epeyce bir süredir, sıcak gündemin geri planında kalmıştı. Bunun nedeni, 5 Mart 2020’deki ateşkes sayesinde çatışmalı ortamın yerini görece sakin bir döneme bırakmasıydı. Ancak, son günlerde 1,5 yıllık bu sükûnet havasının yeniden bozulabileceğine dair bir takım işaretler gelmeye başladı.
Yeni Şafak
“Şu ihtiyar…”
“Şu ihtiyar…”
Ahmed Şerîf es-Senûsî, Afrika Sahra bölgesinde önce Fransızlara, ardından da İtalyanlara karşı cihat faaliyetleri organize etmekle meşhur Senûsî tarikatının üçüncü şeyhiydi. Manevî ve askerî sorumluluğu 1902’de üstlenen Şeyh Ahmed, dönemin şartları çerçevesinde fırtınadan fırtınaya savrulmuş, yakın temas içinde bulunduğu Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılmasının ardından da yaşayacak bir ülke bulmakta zorlanmaya başlamıştı. Önce kendisini iyi karşılayan Türkiye’deki yeni yönetim, zaman içinde onu “...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.