Galatasaray'dan 'Sensiz Olmaz' kampanyası
Spor
Galatasaray'dan 'Sensiz Olmaz' kampanyası
Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Süper Lig'de seyircisiz oynanacak maçlarda Galatasaray, taraftarların baskılı fotoğraflarını tribünlere koyacak.
AA
Ünlü rapçilerin konuk oyuncu olduğu Türkiye'nin ilk rap filmi
Hayat
Ünlü rapçilerin konuk oyuncu olduğu Türkiye'nin ilk rap filmi
Taff, Wovie, RetroPro ve Dmc&Netd ortak yapımcılığında, oyuncu kadrosunda ünlü rapçi Stabil (Dağra Solmaz), Ozan Akbaba, Hande Soral, Melis Sezen ve Nebil Sayın'ın yer aldığı 'Kovala' filminin fragmanı sinema izleyicisi ile buluştu.
Yeni Şafak
Şehir eşkıyası trafikte tartıştığı 3 kadını sopayla dövdü
Gündem
Şehir eşkıyası trafikte tartıştığı 3 kadını sopayla dövdü
Mersin'in Mezitli ilçesinde kimliği belirsiz kişi, trafikte tartıştığı 3 kadına sopayla saldırdı. Kadınlara sopayla vurma anları cep telefonu kamerasıyla kaydedilen saldırgan, yanındaki kadınla bölgeden uzaklaştı.
DHA
Şehir eşkıyası acile ciple daldı: Korona testi yapmadılar diye sinirlenmiş
Koronavirüs
Şehir eşkıyası acile ciple daldı: Korona testi yapmadılar diye sinirlenmiş
İstanbul Esenyurt'ta koronavirüs testi tartışması sırasına öfkelenen Mahmut Güleryüz, ciple defalarca hastane kapısına çarptı. Acil servisinin kapısını kullanılamaz hale getiren şehir eşkıyası, "Test ücret talep ettiler, ben de sinirlendim, 'arabayla girerim, beni ciddiye alın' dedim. Bana 'Ne yaparsan yap' dediler' ifadelerini kullandı. Gözaltına alınan Güleryüz, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
DHA
CHP’den eşkıyalık: Üsküdar İlçe Başkanı İletişim Başkanı Altun'un evini fotoğrafladı, Canan Kaftancıoğlu ise tacizciye sahip çıktı
Gündem
CHP’den eşkıyalık: Üsküdar İlçe Başkanı İletişim Başkanı Altun'un evini fotoğrafladı, Canan Kaftancıoğlu ise tacizciye sahip çıktı
Özçağdaş koruma polislerinin müdahalesi üzerine kaçtı. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tacize “partisinin talimatıyla inşaatın yasak olduğu arsayı kontrol etmek için gitmiştir, yine gidecektir” diyerek sahip çıktı. Altun’un eşi Fatmanur Altun tepkisini “Evimin ve ailemin mahremine girerek ne elde edeceksiniz?” sözleriyle gösterdi. Başsavcılık özel alana saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.
Yeni Şafak
Korona günlerinde münacat
Korona günlerinde münacat

Ey âlemlerin rabbi olan Allah’ım!

Dünyanın, gezegenlerin, galaksilerin, güneşlerin ve bütün kainatın Rabbisin sen. İnsanların, hayvanların, bitkilerin, nehirlerin, denizlerin, yağmurların, rüzgârların, suların, ağaçların, kuşların, Rabbisin sen. İnananların da inanmayanların da, Müslümanların da ateistlerin de Rabbisin sen. Yeryüzünden gökyüzüne, insanlardan bitkilere, Müslümanlardan inanmayanlara bütün bu farklı âlemlerin tek, mutlak ve hâkimi sensin.

Ey Allah’ım! Bütün âlemi biz insan kulu için yarattın. Nimetlerini sundun. Yer ile gök arasında ne varsa hepsini bizlere sundun. Bizi halife kıldın. Halifene, mahlûkatla beraber yaşa dedin. Hayvanlar da bitkiler de, bütün mahlûkat da Allah’ı zikreder dedin. Hayvanlar da bir ümmettir dedin. Onlara da saygılı olun dedin. Biz halifen, gün geldi saptık. Sözümüzü tutmadık, deveyi öldürdük. Tartı ve ölçüde yanlış yaptık. Adaletten uzaklaştık. Zulme yöneldik. İktidar ve güç sahibi olunca kibirlendik. Toplumların ileri gelen seçilmiş ve atanmış sınıflarında yer alınca şımardık. Mal da mülk de, zenginlik de kudret de bizi baştan çıkarttı. Bize verdiğin karşı cinse sevgi duyma, haz alma duygumuzda aşırılaştık. Hududullahı çiğnedik. Lezbiyenler, oğlancılar çoğaldı. Özgürlük diye sokaklara çıkıp bağırdılar. Biz inananlar buna ses çıkaramadık. Durup seyrettik. Yeniden Şuayb’ın toplumu, Hud’un toplumu ve Lut’un toplumuna döndük.

Ey Allah’ım! Kitabında anlattığın bütün toplumsal sapmaları bugün yaşıyoruz. Mal ve mülk aşırılığı, kudret ve güç aşırılığı, cinsellik ve fuhuş aşırılığı bütün yeryüzü toplumlarına yayılmış. Şuayb’ın toplumu, Lut’un toplumu, Hud’un toplumu, Musa’nın toplumu hepsi bir araya gelmiş sanki. Bir küresel sapkınlık içindeyiz. Bütün teknolojiler, bu sapkınlıkların sihirbazlığını yapıyor. Firavunun sihirbazlarının yaptığını şimdi sinemalar, filmler, televizyonlar, gazeteler, medyalar yapıyor. Sapkınlıkları, zulümleri ve bencillikleri hoş gösteriyorlar.

Ey Allahım! Dünya fakirlerin, mazlumların ve evsizlerin sefaleti altında inliyor. Kan yeniden bütün dünyayı kaplıyor. Zulüm, yeniden bütün dünyayı karanlığa boğuyor. Seni zikreden bitkiler ve hayvanlar âlemi hayasızca talan ediliyor. Sapkınlık, yeniden bütün insanları hazla boyuyor. Hazperestlikle perdelenen bilincin körlüğü içinde yaşıyoruz.

Ey Allah’ım! Yarattığın mahlûkatta seni zikreden hayvanlar ve bitkiler can çekişiyor. Yuvaları dağıtılıyor, suları kurutuluyor, yok ediliyorlar. İnsanlar, kudret sahibi şımarık insanlar ve düzenleri bu konuda hiçbir sınır tanımıyor. Bütün dertleri para, güç, tahakküm ve zevk. Bunlarla azıyorlar. Bunlarla eğlenip kendinden geçiyorlar. Bunlarla yiyip içerek şişiyorlar. Bunlarla sana karşı ilahlığa kalkışıyorlar. Bencillik bütün varlıklarına siniyor. Bütün âlemi fütursuzca harcayan bir varlığa dönüyorlar, alemi istedikleri gibi alıp satacak, yönetimleriyle köleleştirecek bir yere çeviriyorlar. İlahlaşıyorlar. Bütün insanları paralarına, kudretlerine ve zevklerine kul haline getiriyorlar. İnsanlar seni unutuyor ya Rabbi. Senin mutlak kudretinin önünde değil, insanların ve düzenlerinin önünde kullaşıyorlar. Sana kulluktan koptukça yeryüzünde paraya kul oluyorlar, zevke kul oluyorlar, iktidara kul oluyorlar, kudrete kul oluyorlar. Bir Tanrılar galaksisine yerleşiyorlar. Tek bir Allaha kul olmaktan vazgeçen insanın trajik halleri doğuyor yeniden.

Ey Allah’ım! Bütün büyük sapmalara giden toplumlara gazaplar gönderdin. Onları imtihanlardan geçirdin. Şimdi de bize büyük bir gazap gönderdin. İnsanlar onu kendilerine göre isimlendiriyor. Korona diyorlar. Her gün binlerce insan dünyada yok oluyor. Korku ve endişe bütün insanların ruhunu esir almış durumda. Zenginler, şımaranlar, ölçü ve tartıda hile yapanların hepsini bu korku sarmış. Gazap ve imtihanın içinden geçiyoruz.

Ey Allah’ım! Sen rahman ve rahimsin. Affedensin. Mağfiretin ve rahmetin geniş. Bütün mahlûkatı kucaklarsın. Melekler, insanlar için “kan dökücü” dediklerinde, “sizin bilmediğinizi bilirim” dediniz. Bu kan dökücü varlığı yalnız bırakmadınız. Peygamberler, sahifeler ve kitaplar gönderdiniz. Onları aydınlattınız. Salih insanlar, adil hükümdarlar, imanlı tüccarlar, irfan sahibi alimler yarattınız. Dünyamızı onlarla da ıslah ettiniz, aydınlattınız, fuhuş ve zulümlerden uzaklaştırdınız.

Ey Allah’ım! Bu korona gazabından geçerken ibretler çıkarmamızı nasip eyle. İmtihandan hayırla -afiyetle geçmemizi sağla. Bizi bu büyük gazabın acılarından ve zorluklarından selametle yarınlara çıkar. Bu beraat gününde bizi mağfiret eyle. Beraatla affet ki temizlenmiş, ıslah olmuş ve ibret almış kulların olarak sana yönelelim. Yeniden temiz ve salih amellerle yola çıkalım. Sana yüzü olan halifelerin olarak geri dönebilelim.

Hesabı sorulsun: Maske takın uyarılarına kızan şehir eşkıyaları, mekan basıp fırıncıyı bıçakladılar
Koronavirüs
Hesabı sorulsun: Maske takın uyarılarına kızan şehir eşkıyaları, mekan basıp fırıncıyı bıçakladılar
Antalya'da bir fırın işletmecisi, maske takması yönünde uyardığı şehir eşkıyaları tarafından saldırıya uğradı. Fırını elerinde sopalarla basıp her yeri talan eden saldırganlar, işletmeciyi de bacağından bıçaklandı. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı dehşet evrici anlar, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
IHA
Şehir eşkıyaları yolcu dolu minibüsü silahla taradılar
Gündem
Şehir eşkıyaları yolcu dolu minibüsü silahla taradılar
Maltepe'de seyir halinde olan içi yolcu dolu hatlı minibüs, otomobil içerisindeki şahıslar tarafından silahla tarandı. Minibüse art arda ateş açan şahıslar hızla kaçarken, minibüstekiler büyük panik yaşadı. O dehşet anları minibüsün güvenlik kameralarına yansıdı. Öte yandan olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.