ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Topyekün
kalkınma
harekatı
Ekonomi
Topyekün kalkınma harekatı
Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile Türkiye, katme değeri yüksek yerel üretim ve ihracat temelinde büyük bir dönüşüme hazırlanıyor. YEP'i topyekün kalkınma hamlesi olarak tarif eden ekonomistler ve sektör temsilcileri, programı hedefler anlamında "gerçekçi, öngörülebilir, doyurucu ve piyasa beklentileri ile uyumlu" olarak değerlendiriyor.
Yeni Şafak
Yepyeni bir başlangıç
Ekonomi
Yepyeni bir başlangıç
Merakla beklenen Yeni Ekonomi Programı (YEP) açıklandı. Dengelenme, disiplin ve değişim temeline oturtulan 3 yıllık programın en önemli tarafı; üretim, ihracat, tasarruf ve sıkı takip ile ekonomik bağışıklılığının arttırılması olacak. Büyümede bir miktar yavaşlama öngörülse de programda 2 milyon kişiye iş imkanı sağlanması hedefi var.
Yeni Şafak
Yabancıya 50 bin konut
Ekonomi
Yabancıya 50 bin konut
Vatandaşlık sınırının 250 bin dolara düşürülmesi gayrimenkul sektörüne yeni bir ivme kazandırdı. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım bir yılda yabancıya 50 bin konut satıp, ülkeye 10 milyar dolarlık girdi sağlanabileceğini söyledi. KONUTDER Başkanı Altan Elmas ise Ağustos’ta yabancıya konut satışında rekor kırıldığına dikkat çekti.
Yeni Şafak
Oktay: İhracata dayalı büyüme hedefimiz var
Ekonomi
Oktay: İhracata dayalı büyüme hedefimiz var
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, sanayicileri kabul ettiği toplantı sonrası, "Verimlilik odaklı, ihracata dayalı büyüme hedefimiz var. Sanayinin tüm alanları da bu hedefin içinde" dedi. Oktay, sözleşmelerin Türk lirasıyla yapılması yönündeki karara ilişkin de "Cumhurbaşkanımız 'İhracat ve ithalat gibi dışarıyla işi olmayan hiç kimsenin dövizle yolu kesişmemelidir' dedi.
AA
'Kafasına göre zam yapanlara müsaade edilmeyecek'
Ekonomi
'Kafasına göre zam yapanlara müsaade edilmeyecek'
TİM Başkanı Gülle, "Sattığı üründe kafasına göre zam yapanlara müsaade edilmeyecek, burası eski Türkiye değil" dedi. Dövizde son günlerde yaşanan artışı bahane ederek ürünlerine zam yapanları kınadıklarını ifade eden Gülle, Türkiye'nin bekası için herkesin tek yürek olması gerektiğini söyledi.
AA
İhracat kredilerinin
yarısı Eximbank'tan
Ekonomi
İhracat kredilerinin yarısı Eximbank'tan
Türk Eximbank'ın ihracat kredileri içindeki payı yüzde 47’ye yükseldi. Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 10 bin ihracatçıya destek olarak 27,3 milyar dolarlık kaynak kullandırdıklarını, yıl sonu için koydukları 46 milyar dolarlık hedefe ulaşmakta sorun yaşamayacaklarını bildirdi.
Yeni Şafak
İhracatçıya destek sözü
Ekonomi
İhracatçıya destek sözü
İhracatçıların ithal ara maddeleri Türkiye'de üretmesinin önemine dikkat çeken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bu kapsamda bir strateji için bakanlık olarak sizlere gerekli desteği vermeye hazırız" dedi.
Yeni Şafak
Bitcoin düşüşte: İki günde yüzde 15 değer kaybetti
Ekonomi
Bitcoin düşüşte: İki günde yüzde 15 değer kaybetti
Dünyanın en popüler sanal para birimi Bitcoin'in değeri iki günde yaklaşık yüzde 15 düşüş gösterdi. Dün yüzde 9,1 düşüş gösteren Bitcoin, bugün ise yüzde 6,2'yi kayıp yaşadı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.