Milli projelerde yer alan Özlü'de aday olmak için istifa etti
Gündem
Milli projelerde yer alan Özlü'de aday olmak için istifa etti
Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Dr. Faruk Özlü 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde AK Parti'den aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
Yeni Şafak
Bakanı duygulandıran traktör
Ekonomi
Bakanı duygulandıran traktör
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, babasının 1980’li yıllarda üniversite öğrenimini tamamlaması için sattığı traktörü tam 38 yıl sonra geri satın aldı. Bakımdan geçen ve boyanan traktörü gören Bakan Faruk Özlü, oldukça duygulandı.
Diğer
İşte yeni ekonomi yönetimi
Ekonomi
İşte yeni ekonomi yönetimi
65. hükümeti açıklandı. Yeni hükümette ekonomi yönetimindeki isimler de belli oldu. AK Parti'nin olağanüstü kongresinde genel başkan seçilen Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı Bakanlar Kurulu listesini açıkladı.
IHA
Sanayide dönüşüm başlıyor
Ekonomi
Sanayide dönüşüm başlıyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform Paketi kapsamında bazı sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması uygulaması çerçevesinde ilk etapta 10 sanayi sitesinin taşınacağını ve taşınma maliyetinin 2 milyar 200 milyon lirayı bulacağını belirtti.
Yeni Şafak
Otomotiv sektörü için yeni düzenleme
Gündem
Otomotiv sektörü için yeni düzenleme
Otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren şirketler için Ar-Ge merkezi açmak için gerekli personel sayısı 15'e indirildi.
AA
Teknoloji üreten
KOBİ’ye özel destek
Ekonomi
Teknoloji üreten KOBİ’ye özel destek
Ekonominin en önemli kaldıraçlarından biri olan KOBİ’lere verilen destekler nitelikli hale getiriliyor. Üretim yapan herkesin Türkiye için kıymetli olduğunu belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Teknolojik ürün odaklı yatırım yapmak isteyen KOBİ’lerimizin finansmana erişimini kolaylaştırıyor, yerli üretim yapmalarını teşvik ediyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Star Rafinerisi
ithalatı azaltacak
Ekonomi
Star Rafinerisi ithalatı azaltacak
Türkiye’nin yılda 11 milyar dolarlık petrokimya ürünü ithal ettiğini söyleyen Sanayi Bakanı Faruk Özlü, Star Rafinerisi’nin ithalatı bu azaltacağını belirtti.
Yeni Şafak
Bilişim ve yazılıma
sanayici statüsü
Ekonomi
Bilişim ve yazılıma sanayici statüsü
Üretim Reform Paketi kapsamında yazılımcılara sanayici statüsü verdi. Artık bilişim teknolojisi ve yazılım üreten işletmeler, sanayicilerin elde ettiği tüm haklardan faydalanabilecekler. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bilişim sektöründeki ciroyu ikiye katlamak istediklerini belirtti. Özlü, sanayi için geliştirdikleri Dijital Dönüşüm Platformu'nun önemine dikkat çekti.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.