Ceviz Ağacı Tahran’da gala yaptı
Hayat
Ceviz Ağacı Tahran’da gala yaptı
Yönetmenliğini Faysal Soysal’ın yaptığı Türkiye-İran ortak yapımı “Ceviz Ağacı” filmi İran’ın başkenti Tahran’da ve Meşhed’de gala yaptı. Ceviz Ağacı’yla İran Devrimi’nden 43 yıl sonra ülke sinemasında ilk defa yabancı bir film vizyona girmiş oldu
Yeni Şafak
İran Devrimi’nden sonra bir ilk
Dünya
İran Devrimi’nden sonra bir ilk
'Ceviz Ağacı' İran Devrimi’nden sonra gösterime giren 'ilk yabancı film' oldu. Tahran'da galası yapılan yönetmen Faysal Soysal'ın ödüllü Türkiye-İran ortak yapımı filmi "Ceviz Ağacı", İran'daki birçok sinema salonunda Farsça alt yazı ile izleyiciyle buluşacak.
AA
Ceviz Ağacı ödüle doymuyor
Hayat
Ceviz Ağacı ödüle doymuyor
Yönetmen Faysal Soysal’ın ‘Ceviz Ağacı’ filmi ABD’den iki büyük ödülle döndü. Mart ayında Türkiye’de vizyona giren Ceviz Ağacı filminin son ödülle birlikte katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden aldığı ödül sayısı 15’e yükseldi.
Yeni Şafak
Ceviz Ağacı ve...
Gökhan Özcan
Ceviz Ağacı ve...
Faysal Soysal’ın yeni filmi Ceviz Ağacı gösterimde... Ben daha önce izleme imkanı bulmuş; filmin tartışmaya açtığı, daha doğru bir deyişle söylersek düşünmeye davet ettiği meselelere biraz kafa yormuştum. Kafamızı yoracak şeylerden kaçmayı adet edindik son zamanlarda; oysa insanı incelten, derinleştiren, zenginleştiren şey kafasını yoran şeylerden gelir, bunu unutuyoruz.Böyle bir yanı var genelde sinemanın, özelde bir derdi, anlatmaya, düşünmeye, eşelemeye, deşmeye, gerekirse kanatmaya değecek m...
Ceviz Ağacı’nda
geri sayım
Hayat
Ceviz Ağacı’nda geri sayım
Yönetmen Faysal Soysal, Ceviz Ağacı isimli filmi için çekimlere başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Priştine Film Festivali’nden senaryo özel ödülü alan film, Kültür Bakanlığı’ndan da senaryo yazım desteği almıştı.
Yeni Şafak
Başkası için acı duyana sözüm var
Abdulhamit Güler
Başkası için acı duyana sözüm var
Faysal Soysal’ın ikinci uzun metraj filmi Ceviz Ağacı vizyona girdi. Senaryosundan biçimine kadar yoğun bir işçilik ile örülmüş filmde kadına şiddetten sanatçı eleştirisine, taşra fotoğrafından modern zaman yorumuna kadar çok katmanlı yapı söz konusu. Uzun bir aradan sonra yeni filmi ile izleyicinin karşısına çıkan yönetmen ile sizin için görüştük. Olgusu, şiddetin güzellenmesi ve kaosun yöntem olarak işaret edilmesi bakımından altı çizilmesi gereken bir durum.İlk filminiz daha çok kadın meseles...
Bu film başkası için acı çekebilene: Başkası için acı duyana sözüm var
Hayat
Bu film başkası için acı çekebilene: Başkası için acı duyana sözüm var
Faysal Soysal’ın ikinci uzun metraj filmi Ceviz Ağacı vizyona girdi. Senaryosundan biçimine kadar yoğun işçilik ile örülmüş filmde kadına şiddetten sanatçı eleştirisine, taşra fotoğrafından modern zaman yorumuna kadar çok katmanlı yapı var. Soysal, “Acı duymayı hele de başkası için acı duymayı bilmeyen kimseye söyleyecek bir şeyi yok bu filmin” diyor.
Yeni Şafak
Yönetmen Soysal belgeselini anlattı
Hayat
Yönetmen Soysal belgeselini anlattı
"Srebrenitsa Anneleri Kayıplarını Arıyor" belgeselinin yönetmeni Faysal Soysal, belgeselin çekimleri sırasında karşılaştıklarını ve izlenimlerini paylaştı.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.