Tüm yıla yayılan bir festival: Gedik Sanat
Hayat
Tüm yıla yayılan bir festival: Gedik Sanat
Geçen yıl kurulan ve bu yıl artık ben buradayım diyen bir “Gedik Sanat” var karşımızda. Farklılığın gücüne inanan ve bu eksende edebiyattan müziğe içinde farklı disiplinleri en sıra dışı örnekler ile sunan Gedik Sanat adeta yıl boyunca devam eden bir festival niteliğinde.
Yeni Şafak
Bu ülkenin vatanını bayrağını seven gençlere ihtiyacı var
Hayat
Bu ülkenin vatanını bayrağını seven gençlere ihtiyacı var
TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim dizisinde İsmet Kırbaç karakterine hayat veren sinema ve tiyatro oyuncusu Ferhat Yılmaz, yenisafak.com’a özel açıklamalarda bulundu. Bir kişinin işi ne olursa olsun severek yapması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Kimse sevmediği işi yapmasın. Yoksa ne kendisine, ne ailesine ne de ülkesine katkısı olur. Bir de iyi insan olmadan bizden bir şey olmaz. Bu ülkenin işini iyi yapan insanlara ihtiyacı var. Bu ülkenin vatanını, bayrağını seven gençlere ihtiyacı var” dedi.
Yeni Şafak
Etnospor’da görsel şölen
Spor
Etnospor’da görsel şölen
4. Etnospor Kültür Festivali’nin son gününde Azerbaycan-Karabağ at gösterisi nefes kesti. Sporcuların at üzerindeki akrobatik hareketleri izleyenlerden alkış aldı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın oğlu Ömer Tayyip Erdoğan ile Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın oğlu Ahmet Akif Albayrak ok savaşı yaptı.
Yeni Şafak
Siyaseti bırak sanat konuşsun
Hayat
Siyaseti bırak sanat konuşsun
Son yıllarda festivallerdeki filmler yerine siyasi içerikler konuşuluyor. Sanatın önüne geçen festivallere son olarak Adana Altın Koza Film Festivali dâhil oldu. Gelişmeleri yapımcı Ahmet Edebali, yönetmen Biket İlhan ve yönetmen Nazif Tunç ile konuştuk.
Yeni Şafak
Seneye görüşmek üzere
Gündem
Seneye görüşmek üzere
4. Etnospor Kültür Festivali'nde üçüncü gün de coşkuyla geçti. Yağmurlu havaya rağmen festival coşkusu yaşayan ziyaretçiler adeta 'Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın" dedi. Alanı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "12 dalda geleneksel spor var. Gençlerimizin ilgi göstermesi sevindirici" şeklinde konuştu.
Yeni Şafak
Ödüllü filmlerin festivali
Hayat
Ödüllü filmlerin festivali
Sinemaseverlerin dört gözle beklediği 18. Filmekimi başladı. Cannes, Venedik gibi festivallerden ödülle dönen yapımlar başta olmak üzere 63 film izleyiciyle buluşacak. Direktör Kerem Ayan, “Seyirci sezona girmeden ödüllü filmleri izlemek istiyor. Biz de Filmekimi özelinde önümüzdeki sonbahar kış sezonunun filmlerinin ön gösterimini yapıyoruz” diyor.
Yeni Şafak
Mevlana diyarında bilim festival
Gündem
Mevlana diyarında bilim festival

Türkiye’de bilimin gelişmesi ve teknolojinin gençlerle tanışması amacıyla düzenlenen Konya Bilim Festivali dün 7. Kez kapılarını bilim meraklılarına açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Festivalimize sadece Konya’dan değil çevre illerden de gençlerimizi bekliyoruz” dedi.

Yeni Şafak
İşte er meydanı
Gündem
İşte er meydanı
Okçuluk, yağlı güreş, atlı cirit, aşık atma gibi farklı 12 geleneksel sporda müsabakaların yapılacağı Etnospor Kültür Festivali başladı. Atatürk Havalimanı’ndaki festivalin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Etnospor’un değerlerimiz ve mirasımız üzerinde düşünme fırsatı sağladığını söyledi. Dünya Etnospor Federasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da, “Kendi kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize, estetik anlayışımıza sahip çıkmak zorundayız” dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.