CHP FETÖ’ye çalışıyor
Gündem
CHP FETÖ’ye çalışıyor
CHP’nin başını çektiği yalan ve algı operasyonlarını “hastalıklı zihniyet” diye niteleyen AK Partili Cahit Özkan, CHP’nin, FETÖ’cülerin tekrar devlet içinde hayat bulması için gayret ettiğini vurguladı. Özkan, "Sadece FETÖ ile değil, CHP’nin FETÖ destekçisi bu zihniyetiyle de mücadele etmemiz lazım." ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Hedef içeriden Hristiyanlaştırma
Gündem
Hedef içeriden Hristiyanlaştırma
1974 yılında Lozan Hareketi bildirisiyle örgütlenen misyoner teşkilatları, Müslüman ülkelerde “İncil Müslümanlığı” için harekete geçti. İşte misyonerlerin bu tanımlamasından hareketle uzun araştırmalar sonucu hazırlanan “İncil Müslümanları” kitabı Türkiye’de aynı dönemde başlayan “içeride Hristiyanlaştırma” projesini gözler önüne seriyor. 8 bölümden oluşan 192 sayfalık kitapta Gülen’in vaazları, kitapları ve Gülen’in kontrol ettiği dergilerin satır araları titizlikle incelenip, Hristiyanlık kaynaklarıyla karşılaştırılıyor.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanına suikast girişimi: FETÖ elebaşına onaylatılmış
Gündem
Cumhurbaşkanına suikast girişimi: FETÖ elebaşına onaylatılmış
Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetildiği, aralarında sivil imamlarının da bulundu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişiminin de detayları yer aldı. Kararın delilleri arasında yer alan bilgiye göre; suikastı, örgütün sözde 'TSK imamı' firari Adil Öksüz, Ankara Çayyolu'ndaki villada yapılan son hazırlık toplantısında, sözde Hava Kuvvetleri İmamı Kemal Batmaz ve suikastı yöneten Gökhan Şahin Sönmezateş ile birlikte planladı. Öksüz bu planı, ABD seyahatinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e onaylattı.
DHA
Basın ahlakı ve özgürlüğü konusunda bir masanın etrafında toplanamazsak…
Basın ahlakı ve özgürlüğü konusunda bir masanın etrafında toplanamazsak…
Medya-sermaye denklemi..!Medyanın sermayesi ne ise perspektifini de o belirler.“YANDAŞ MEDYA” YAFTASINI YAPIŞTIRANLAR AMERİKAN BESLEMESİ ÇIKTIYıllarca tekelleşme ve tröstleşme üzerinden Türk medyasını tartıştık. Medya sahiplerinin başkaca iş yapıp yapamayacağını bile konuştuk.Sonra bir anda FETÖ’nün icat ettiği ve CHP medyasının sahiplendiği “Havuz medyası” ifadesiyle karşılaştık. “Yandaş medya” yaftasıyla karşı karşıya kaldık.Şimdiyse “bağımsız medya” sıfatıyla kendilerini tanımlayan bir grup i...
FETÖ firarisi çift saklandıkları köyde yakalandı
Gündem
FETÖ firarisi çift saklandıkları köyde yakalandı
Zonguldak’ta haklarında FETÖ terör örgütüne üye olmak suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan çift, saklandıkları köyde yakalanarak tutuklandı.
IHA
Türkiye’nin neoconları kimlerdir?
Türkiye’nin neoconları kimlerdir?
Oryantalist bakış açısı zannedildiğinden daha derinlere işlemiş durumdadır. Göçmenlerin Suriye’den ve ya Afganistan’dan gelmesinin fark oluşturmadığını, tepkilerin benzerliğinden anlıyoruz. Suriyeli ve ya Afganistanlı göçmenlerle ilgili kullanılan tanımlayıcı kavramların “milliyetçi” bir duruşa tekabül ettiğini de söyleyemeyiz. Amerika’da neoconların İslam coğrafyası ve Türkiye ile alakalı yaklaşım biçimindeki düşmanca tutum ile benzerlik çok dikkat çekicidir. Onlar da İslam coğrafyasını, Türkiy...
FETÖ’ye tahliye suikast olur
Gündem
FETÖ’ye tahliye suikast olur
CHP yönetiminin KHK’lı FETÖ’cüleri tahliye vaadi parti içinde de tepkiye yol açtı. Eski CHP Genel Başkan Yardımcıları Yılmaz Ateş ve Şahin Mengü’nün başını çektiği CHP Ulusal Birlik Hareketi’nden yapılan açıklamada, “Af getirileceği söylemi ve uğraşları demokrasiye suikasttır” denildi.
Yeni Şafak
Adil Öksüz'ün darbe girişiminde Akıncı Üssü'ndeki görüntüleri ortaya çıktı
Gündem
Adil Öksüz'ün darbe girişiminde Akıncı Üssü'ndeki görüntüleri ortaya çıktı
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini yöneten hain Adil Öksüz'ün Akıncı Üssü'ndeki görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Darbe girişiminin başarısızlığa uğradığını anlayan Öksüz, Jandarma Genel Komutanlığı mahrem imamı Nurettin Oruç ile Öğretmenler Gazinosu'nun önünde güvenlik kameralarınca kaydedildi. Öksüz'ün firar etmeden önceki bu görüntüleri, Akıncı Üssü'nde olmadığını iddia eden darbecileri bir kez daha yalanladı.

AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.