Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu
Hayat
Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu
Siyer Vakfı ile Fidan Sanat Vakfınca bu yıl festival olarak düzenlenen ve TVNET tarafından canlı yayınlanan "7. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali", Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Festivalin "Ulusal Bölümü"nde "En İyi Ulusal Belgesel" ödülünü "Tülütabaklar Ölümsüz Kahramanlar" adlı yapımıyla Yasin Öztürk, "En İyi Ulusal Kurmaca" ödülünü ise "Bir Nehir Kıyısında" filmiyle Muhammed Furkan Daşbilek aldı- "Uluslararası En İyi Kurmaca Kısa Film Ödülü"nü Rusya'dan yarışmaya katılan Ignat Bagirov'un "Flowers for You" adlı filmi kazandı.
AA
Bu akademide “Sinema Ahlakı” var
Hayat
Bu akademide “Sinema Ahlakı” var
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Fidan Sanat Vakfı bünyesinde gerçekleştirilecek Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi’nin 8. dönem İstanbul eğitimleri vakfın Eyüpsultan’daki genel merkezinde başladı.
Yeni Şafak
Sinema için Anadolu’da olmak
Abdulhamit Güler
Sinema için Anadolu’da olmak
İstanbul’da yoğunlaşan sinema eğitimlerinin Anadolu’ya açılması hayati derecede önem arz ediyor. HBS Sinema Akademisi, 7 yıldır İstanbul’da sürdürdüğü eğitimlerini 2 yıldır da diğer şehirlere götürüyor. Devam eden proje tamamlandığında 2 bin sinema gönüllüsüne ulaşılmış olacak. 80 şehri kapsayan projenin benzerlerinin çoğalması çağrısı ile ayrıntısına bakalım... Sinema için yollara düşmek ve binlerce kilometre yapıp Anadolu’da binlerce sinema gönüllüsüne dokunabilmek... Proje olamayacak ka...
İstanbul’un surları trienale hazır
Hayat
İstanbul’un surları trienale hazır
4. Uluslararası İstanbul Trienali, Yedikule Hisarları Açık Hava Müzesi’nde 12 Mayıs-13 Haziran arasında sanatseverleri bekliyor. “Heterotopik Mekanlar Olarak Sınırlar ve Surlar” başlığıyla İstanbul’un tarihi surlarını ele alan trienalde, dünyanın birçok yerinden kavramsal sanatla tanınmış önemli sanatçılar yer alıyor.
Yeni Şafak
81 ilde 81 bin fidan toprakla buluşuyor
Gündem
81 ilde 81 bin fidan toprakla buluşuyor
İnsan Vakfı ve Orman Fakülteliler Derneği iş birliğiyle, "Umut Ol Gelecek Bahara" sloganıyla 81 ilde 81 bin fidan toprakla buluşuyor. İlk olarak da Hatay'daki orman yangınlarında zarar gören Arsuz ilçesi Karahüseyinli Mahallesi Teller mevkisinde ağaç dikimi gerçekleştirdi.
Yeni Şafak
Fonlanan muhalif kuruluşların yeni listesi yayınlandı
Gündem
Fonlanan muhalif kuruluşların yeni listesi yayınlandı
Türkiye'deki muhalif medya kurumlarına ve diğer kuruluşlara para aktaran vakıf ve ajansın yeni listesi yayınlandı. Listede daha önce en çok para aktarılan Ruşen Çakır'ın Medyascope'u yer almadı.
Diğer
Erdoğan'ı aracından indiren sevgi gösterisi
Gündem
Erdoğan'ı aracından indiren sevgi gösterisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı Hilye-i Şerif ve Tesbih Müzesi'nin açılışına katıldı. Çevre esnafı, Erdoğan'ın fotoğraflarıyla birlikte dükkanlarının önüne çıkıp sevgi gösterisinde bulundu.
IHA
Beethoven sahnede
Hayat
Beethoven sahnede
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. sponsorluğundaki 48. İstanbul Müzik Festivali, 2-25 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Festival bu yıl Beethoven’ın Aydınlık Dünyası temasıyla bestecinin ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer veriyor. Aynı zamanda müzik festivali Beethoven’in tüm eserlerini yorumlayıp kaydeden dünyadaki tek piyanist İdil Biret’in yanı sıra Evelyn Glennie, Konzerthausorchester Berlin&Vikingur Olafsson, Beethoven&David Bowie ‘Rabel Rabel’, ‘Bebeklere Beatles’, Wiener Akademie, Borodin Quartet gibi heyecan verici konserlere ev sahipliği yapacak.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.