Zaferin nişanesi
Füzuli’den güçlü mesaj
Zaferin nişanesi Füzuli’den güçlü mesaj
Karabağ Zaferi’nin birinci yıldönümü öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın işgalden kurtarılan topraklarına ikinci ziyaretini gerçekleştirdi. Ziyaret sonunda Cumhurbaşkanı Aliyev’in, “Türkiye-Azerbaycan İkinci Karabağ Savaşı zamanı da şimdi de beraberdir” şeklindeki sözleri ve bunu Şuşa Beyannamesi ile temellendirmesi, bölgede istikrarsızlık peşinde olan diğer aktörlere verilen önemli bir mesaj idi.
Yeni Şafak
Karabağ dünyaya açıldı
Dünya
Karabağ dünyaya açıldı
Azerbaycan’ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan ‘Fuzuli Uluslararası Havalimanı’ Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in katıldığı törenle açıldı. İki lider, Ahmetbeyli-Fuzuli-Şuşa ve Ahmetbeyli-Horadiz-Mincivan-Ağbend kara yolu inşaatının da temelini attı. Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri için, “Kalıcı barışın sağlanması ve özlenen normalleşme yönünde ilerlenmesi için ortam bugün hiç olmadığı kadar elverişlidir” diyen Erdoğan, “Gün gelecek Zengezur’dan çıkıp İstanbul’a kadar gidebileceğiz ve bölgenin transit lojistik merkez olma konumu perçinlenecektir” dedi.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak 'TUR' ile saat 10.20'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Erdoğan, Karabağ'ın dünyaya açılan kapısı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı, Azerbaycan lideri İlham Aliyev ile birlikte açtı.
IHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da: Fuzuli Uluslararası Havalimanı açıldı
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da: Fuzuli Uluslararası Havalimanı açıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 10.20'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Erdoğan, Karabağ'ın dünyaya açılan kapısı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı, Azerbaycan lideri İlham Aliyev ile birlikte açtı.
AA
Sadece 8 ayda inşa edildi: Erdoğan ve Aliyev açılışını yarın yapacak
Ekonomi
Sadece 8 ayda inşa edildi: Erdoğan ve Aliyev açılışını yarın yapacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yarın açılışını yapacağı Fuzuli Uluslararası Havalimanı 8 ayda tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na inen ilk devlet başkanı olacak. Otomatik sistemlerle donatılmış, uluslararası sivil havacılık ve taşımacılık standartlarına uygun kontrol kulesine sahip havalimanının inşaatında Türk şirketleri de yer aldı.
AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan son bir yılda üçüncü kez Azerbaycan'a gidiyor
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan son bir yılda üçüncü kez Azerbaycan'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da elde ettiği zaferin ardından 9 Aralık 2020 ve 15 Haziran 2021'de Azerbaycan'a resmi ziyaretler gerçekleştirdi. Erdoğan'ın, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'yı ziyareti, Türkiye'nin Azerbaycan'ın bağımsızlığına, sınır ve toprak bütünlüğüne verdiği güçlü desteğin göstergesi oldu. Ülkeye 26 Ekim'de üçüncü kez ziyaret gerçekleştirecek Erdoğan, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı Karabağ topraklarında inşa ettiği ilk havalimanı Fuzuli Uluslararası Havalimanı'nın açılış törenine katılacak.
AA
Gardaşla ortak açılış
Gündem
Gardaşla ortak açılış

Azerbaycan ordusu tarafından 27 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılan Fuzuli kentinde, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından temeli atılan havalimanının inşası bir yıldan kısa sürede tamamlandı.

Yeni Şafak
Aliyev'den işgalden kurtulan Füzuli’ye ziyaret: Gelen herkes Ermeni vahşetini görüyor
Dünya
Aliyev'den işgalden kurtulan Füzuli’ye ziyaret: Gelen herkes Ermeni vahşetini görüyor
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mehriban Aliyeva ile Ermenistan işgalinden kurtarılmasının 1. yıl dönümünde Füzuli’ye ziyarette bulundu. Füzuli'nin en çok tahrip edilen bölge olduğunu vurgulayan Aliyev, “Bugün Füzuli’de iken herkes Ermeni vahşetinin tezahürlerini görüyor. Füzuli şehri tamamen yıkıldı. Fuzuli’yi kurtardıktan sonra bayrağımızı dikebileceğimiz hiçbir bina bulamadık. Bir askeri birliğin bahçesindeki direğe bayrağımızı astık” dedi.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.