Davutoğlu'nun bilgileri sızdırıldı
Dünya
Davutoğlu'nun bilgileri sızdırıldı
Kasım ayında düzenlenen G20 zirvesine katılan liderlerin pasaport numaralarının ve bazı kişisel bilgilerinin yanlışlıkla üçüncü kişilere gönderildiği iddia edildi. Avustralya'da düzenlenen zirveye Başbakan Davutoğlu da katılmıştı.
Diğer
G20 zirvesinde dikkat çeken detay
Gündem
G20 zirvesinde dikkat çeken detay
Daha önceki G20 Liderler Zirvesi'nde liderler aile fotoğrafı çekilirken duracağı yeri yerdeki ülke bayraklarından öğrenirlerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bayrağı yerde bırakmaz, cebine koyardı. Bu zirvede ise yerde ülke bayrakları yerine ülkelerin isimleri yer aldı.
Diğer
G20'ye son saatler
Ekonomi
G20'ye son saatler
Dünyanın en büyük 20 ekonomisi Çin'in ev sahipliğinde 4-5 Eylül tarihlerinde Hangzhou'da bir araya gelecek. Liderler, G20 öncesi ikili ve heyetlerarası temaslar için Çin'e gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 öncesinde Rus lider Putin ve ABD Başkanı Obama ile görüşecek.
AA
Emine Erdoğan G-20 liderlerinin eşlerine yemek verdi
Hayat
Emine Erdoğan G-20 liderlerinin eşlerine yemek verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için Türkiye'de bulunan liderlerin eşleri onuruna akşam yemeği verdi. Yemeğe katılan tek erkek, IMF Başkanı Christine Lagarde'nin eşi Xavier Giocanti oldu.
AA
İş dünyası G20'yi değerlendirdi
Ekonomi
İş dünyası G20'yi değerlendirdi
İş dünyası, dünyanın en büyük ekonomilerine sahip 19 ülkenin ve Avrupa Birliği yöneticilerinin katılımıyla Antalya'da gerçekleşen G20 Liderler Zirvesi'ni değerlendirdi.
AA
Dünya liderlerinin gündemi "pastayı büyütmek"
Ekonomi
Dünya liderlerinin gündemi "pastayı büyütmek"
G20 ülkelerinin liderlerinin, Antalya'da yapılacak çalışmalarda küresel büyüme ve istihdamın artırılması konularına odaklanarak yeni taahhütlerde bulunmaları bekleniyor. IMF verilerine göre, küresel ekonominin 2015'te yüzde 3,1, 2016'da yüzde 3,6 büyümesi öngörülüyor. Uluslararası Yönetişim İnovasyon Merkezi Küresel Ekonomi Programı Başkanı Lombardi: "G20 liderlerinin, büyüme taahhütlerinin gerçekleşmesi için daha fazla çaba gösterilmesi ve G20 içinde daha fazla koordinasyon olması gerekir" dedi.
AA
Bol vaadli bildirge
Ekonomi
Bol vaadli bildirge
G20 Liderler zirvesi dün açıklanan sonuç bildirgesiyle sona erdi. Refahı artırmak için güçlü ve sürdürülebilir ve dengeli büyümeyi elde etmeye yönelik ilave ortak eylemleri belirlemek üzere hafta sona Belekte yapılan zirvenin ardından açıklanan bildiride; güçlü ve kapsayıcı büyüme, kürüsel GSYH’nin artırılması ve istihdama vurgu yapıldı. Finansal sistemdeki risklerin azaltılması, rüşvetle etkin mücadele, adil ve modern bir vergi sistemi gibi konularda önemli kararlar alındı. Dünya’daki göç dalgalarından etkilenen ülkelere yardım için; üye ülkeler ile uluslararası kuruluşlara çağrı da yapılan bildiri Türkiye’ye teşekkür ile bitti.
Yeni Şafak
İşsizlikle mücadele G20'nin gündeminde
Ekonomi
İşsizlikle mücadele G20'nin gündeminde
İşsizlik, 7-8 Temmuz'da Hamburg'da toplanacak G20 Liderler Zirvesi'nin gündemindeki en önemli sorunlardan biri olmaya devam edecek. İşsizlikle mücadele konusunda en başarılı ülke, yüzde 2,8 ile en düşük işsizlik oranına sahip Japonya olurken, en yüksek işsizlik yüzde 27,7 ile Güney Afrika'da bulunuyor
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.