"Bu bir aile yemeği"
Gündem
"Bu bir aile yemeği"
Azınlık temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “İslamofobiye karşı hep beraber sesimizi yükselttiğimizde aslında sadece Müslümanlara dönük ayrımcılığa değil, bütün ayrımcılıklara karşı da sesimizi yükseltmiş oluruz” dedi. Bu bir aile yemeğidir diyen Davutoğlu "Biz bu masa etrafındaki hiçbir geleneği bu topraklara yabancı, bu topraklara sonradan gelmiş gelenek olarak telakki etmiyoruz” ifadelerini kullandı.
AA
Bir medeniyet  krizi yaşıyoruz
Ramazan
Bir medeniyet krizi yaşıyoruz
İstanbul İl Müftüğü gayrimüslim azınlık liderlerinin ağırlandığı bir iftar programı düzenledi. Burada konuşan Mehmet Görmez, bugün coğrafyamızda yaşanan acıların nedeninin sadece terör olmadığını belirterek “Coğrafyamızda yaşanan kriz bir medeniyet krizidir” dedi.
AA
"Gayrimüslimlere yönelik görülmemiş bir zihniyet değişimi var"
"Gayrimüslimlere yönelik görülmemiş bir zihniyet değişimi var"
Gazeteci yazar Markar Esayan, Davutoğlu'nun Ankara Palas'ta gayrimüslim azınlık sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldiği yemeğin ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. "Türkiye'de gayrimüslimlere yönelik görülmemiş bir zihniyet değişimi" olduğunu ifade eden Esayan, bu zihniyet değişiminin de yemeğe katılan gayrimüslim kanaat önderlerinin ve azınlık temsilcileri tarafından takdirlerle karşılandığını söyledi. Son 13 yılda yaşanan değişimin kritik olduğuna işaret eden Esayan, ''Azınlıkların hayat kalitesinde, kurumsal problemler konusunda, bireysel hak ve özgürlüklerinde ciddi bir sıçrama var'' ifadesini kullandı. Yemeğin basına kapalı bölümünde gayrimüslim vakıfların ve azınlıkların problemlerin tartışıldığını, Başbakan Davutoğlu ve bakanlar tarafından bunların not alındığını, sorunlar üzerinde uzun uzun konuşulduğunu anlatan Esayan, kanaat önderlerinin de somut sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiğini kaydetti. 
AA
Hepimiz büyük bir ailenin parçasıyız
Gündem
Hepimiz büyük bir ailenin parçasıyız
Azınlık cemaati temsilcileriyle biraraya gelen Başbakan Davutoğlu, “Her tür ötekileştirme ve zulme karşı ortak sesimizi duyurmalıyız. Hiçbir zaman yurttaşlarımız arasında ayrım gözetmeyiz. Bütün yurttaşlarımızın bütün hakları bizim için azizdir. Tüm renkleri barındıran bu tablo çok önemlidir” dedi
Yeni Şafak
İngiliz Sam Müslüman oldu: İslamiyet’teki hoşgörü ve anlayış beni çok etkiledi.
Hayat
İngiliz Sam Müslüman oldu: İslamiyet’teki hoşgörü ve anlayış beni çok etkiledi.
Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan İngiliz vatandaşı Sam Alexsander Mcintosh, İslamiyet’i seçerek Müslüman oldu. 15 yıldır Fethiye’de yaşayan 32 yaşındaki Mcintosh, "Sami" ismini aldı.
IHA
"Eşit vatandaşlık ilkesi ile bir araya geldik"
"Eşit vatandaşlık ilkesi ile bir araya geldik"
Başbakan Davutoğlu gayrimüslim azınlık temsilcilerine hitap etti. Davutoğlu "Eşit vatandaşlık ilkesi ile bir araya geldik. Her tür ötekileştirme ve baskıya karşı durmamız gerekiyor" dedi. İşte o konuşmanın tamamı:
AA
Bu nasıl bir tanrıdır, bu nasıl bir yazardır!
Yazarlar
Bu nasıl bir tanrıdır, bu nasıl bir yazardır!
Alanyaspor'a ait aracın kaza yapması sonucu gayrimüslim bir futbolcu hayatını kaybetmiş. Alanya Müftülüğü de sosyal medya hesabından Müslümanın gayrimüslime rahmet ve mağfiret duasında bulunamayacağını duyurmuş.
Yeni Şafak
Davutoğlu gayrimüslimlerle yeni yıl yemeğinde
Gündem
Davutoğlu gayrimüslimlerle yeni yıl yemeğinde
Başbakan Ahmet Davutoğlu Dolmabahçe Sarayı’nda bugün Hıristiyan ve Musevi azınlık temsilcileri ile yeni yıl yemeğinde bir araya gelecek. Eşit vatandaşlık, temel hak ve özgürlükler ekseninde azınlık sorunlarına yaklaştıklarını belirtecek olan Davutoğlu, azınlık mallarının iadesi konusunda yapılan çalışmaları anlatacak.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.