"Gayrimüslimlere yönelik görülmemiş bir zihniyet değişimi var"
"Gayrimüslimlere yönelik görülmemiş bir zihniyet değişimi var"

Gazeteci yazar Markar Esayan, Davutoğlu'nun Ankara Palas'ta gayrimüslim azınlık sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldiği yemeğin ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. "Türkiye'de gayrimüslimlere yönelik görülmemiş bir zihniyet değişimi" olduğunu ifade eden Esayan, bu zihniyet değişiminin de yemeğe katılan gayrimüslim kanaat önderlerinin ve azınlık temsilcileri tarafından takdirlerle karşılandığını söyledi. Son 13 yılda yaşanan değişimin kritik olduğuna işaret eden Esayan, ''Azınlıkların hayat kalitesinde, kurumsal problemler konusunda, bireysel hak ve özgürlüklerinde ciddi bir sıçrama var'' ifadesini kullandı. Yemeğin basına kapalı bölümünde gayrimüslim vakıfların ve azınlıkların problemlerin tartışıldığını, Başbakan Davutoğlu ve bakanlar tarafından bunların not alındığını, sorunlar üzerinde uzun uzun konuşulduğunu anlatan Esayan, kanaat önderlerinin de somut sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiğini kaydetti. 

AA
Davutoğlu gayrimüslimlerle yeni yıl yemeğinde
Gündem
Davutoğlu gayrimüslimlerle yeni yıl yemeğinde
Başbakan Ahmet Davutoğlu Dolmabahçe Sarayı’nda bugün Hıristiyan ve Musevi azınlık temsilcileri ile yeni yıl yemeğinde bir araya gelecek. Eşit vatandaşlık, temel hak ve özgürlükler ekseninde azınlık sorunlarına yaklaştıklarını belirtecek olan Davutoğlu, azınlık mallarının iadesi konusunda yapılan çalışmaları anlatacak.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.