PEGIDA'ya karşı imza kampanyası
Dünya
PEGIDA'ya karşı imza kampanyası
Almanya'da İslam karşıtı ve yabancı düşmanı gösterilerle ortaya çıkan PEGIDA protesto edildi. PEGIDA'ya karşı başlatılan kampanyada 413 bin imza toplandı.
AA
Gıda etiketlerinde yeni dönem
Ekonomi
Gıda etiketlerinde yeni dönem
Etiketlerde gıda hakkındaki bilgilendirmenin doğru, açık ve tüketici için kolay anlaşılır olması sağlanacak. Gıdanın bir hastalığı önleme, tedavi etme veya iyileştirme özelliğine sahip olduğuna dair bilgilendirme yapılamayacak
AA
Gıdada sıkı denetim
Ekonomi
Gıdada sıkı denetim
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bünyesinde gerçekleştirilen gıda analizleri kapsamında geçen yıl 3 bin 773 numune raporu hazırlandığını bildirdi.
AA
PEGIDA lideri: Tüm camiler kapatılsın
Dünya
PEGIDA lideri: Tüm camiler kapatılsın
Almanya'nın Dresden kentinde ortaya çıkan Müslüman ve göçmen karşıtı hareketi PEGIDA'nın Norveç'teki lideri Max Hermansen, tepki çekecek açıklamalarda bulundu. Müslümanlarla Norveçlilerin evlenmesinin entegrasyon için faydalı olacağını söyleyen Hermansen, Müslümanların ülkesinden kovulmasını istemediğini belirterek "Sadece yenileri gelmesin" dedi. Hermansen'in hem entegrasyon açıklamları yapması hem de "Bütün camiler kapatılmalı" sözü PEGIDA liderinin kendi içindeki çelişkiyi ortaya koydu.
AA
PEGIDA’ya  darbe
Dünya
PEGIDA’ya darbe
İslam karşıtı PEGIDA'ya tepki gösterenlerin ‘NoPegida’ adlı imza kampanyasına destek 200 bini aştı. Yoğun eleştiriler üzerine ırkçı grup, dün Dresden’deki mitingini iptal etti. ‘NoPegida’cıların amacı Ocak’ta 1 milyon kişiye ulaşıp konuyu Meclis’e taşımak.
Diğer
Hükümet gıda fiyatlarını korumaya alacak
Ekonomi
Hükümet gıda fiyatlarını korumaya alacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla gıda ürünlerinde arz-talep, dış ticaret ve üretim-tüketim dengelerini temel alarak fiyat gelişimini izleyecek "Değerlendirme Komitesi" kuruluyor.
DHA
İslam karşıtlarından Putin'e destek
Dünya
İslam karşıtlarından Putin'e destek
Almanya’nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı ''Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar’’ (PEGIDA) hareketi taraftarları gösteri düzenledi. Gösteride, Alman bayrakları ve “Putin’e karşı yaptırımlar durdurulsun” pankartlarının olması dikkat çekti.
AA
Beyni öldüren gıdalar
Hayat
Beyni öldüren gıdalar
Yediğimiz yemekler sağlıklı olup olmamanın ötesinde bambaşka bir tehlike arz edebilir. Genellikle doğal ve organik ürünleri tüketerek, ambalajlı ürünlerden uzak dururuz. Yediklerimizin kalorilerine dikkat ederiz. Fakat hangi ürün beynimizi nasıl etkiler diye hiç düşünmeyiz. Beyin sağlığımızı da etkileyen yiyecekler var. İşte beynimizi olumsuz etkileyen yiyecekler:
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.