Sosyal Girişimcilik Ödülleri başvuruları için son 2 gün
Hayat
Sosyal Girişimcilik Ödülleri başvuruları için son 2 gün
Türkiye’ye sosyal alanda katkı sağlayan gençleri bir araya getirmek ve girişimciliğe teşvik etmek amacıyla hayata geçen Türkiye Gençlik Zirvesi’nde Sosyal Girişimcilik Ödülleri sahipleriyle buluşacak. İş dünyası ve STK’ların geniş katılım göstereceği zirvede Sosyal Girişimcilik Ödülleri için başvurular devam ediyor. 14 Ekim’de son başvuruların toplanacağı zirvede en başarılı 6 proje toplam 48 bin TL destekle buluşacak
Yeni Şafak
Kadın işverenlerin oranı arttı
Ekonomi
Kadın işverenlerin oranı arttı
Türkiye genelinde işveren olarak çalışanlar içinde kadınların oranı bir önceki yıla göre 0,5 puan artış ile yüzde 8, erkeklerin oranı ise 0,5 puan azalışla yüzde 92 oldu.
AA
İş kurana 150 bin lira
Ekonomi
İş kurana 150 bin lira
Girişimci gençler 50 bin liraya varan hibe ve 100 bin liraya varan faizsiz kredi imkânıyla kendi işinin sahibi olabiliyor. Bu destek, Girişimcilik Destek Programı kapsamında Küçük ve ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından sağlanıyor.
Yeni Şafak
Projeni yap 50 bini kap
Ekonomi
Projeni yap 50 bini kap
Sanayi Bakanı Fikri Işık, AK Parti’nin seçim öncesinde genç girişimcilere vadettiği 50 bin lira hibe için çağrıda bulundu. Girişimcileri 17 Aralık’ta başlayan programa başvurmaya davet eden Işık, “Kendi işini kurmak isteyenlere 50 bin lira hibe ve 100 bin lira da faizsiz kredi vereceğiz” dedi.
Yeni Şafak
Yeni iş kuran gençlere 3 yıl süreyle vergi istisnası ve prim desteği
Ekonomi
Yeni iş kuran gençlere 3 yıl süreyle vergi istisnası ve prim desteği
Genç girişimciler, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren 3 yıl boyunca, elde ettikleri kazancın bir kısmını vergi dışı bırakabiliyor, sigorta prim teşvikinden yararlanabiliyor. Bu imkanlardan, 29 yaşını doldurmayan ve bilfiil kendi işinde çalışan girişimciler faydalanabiliyor.
AA
Ekonomiye 12 trilyon $
Ekonomi
Ekonomiye 12 trilyon $
Uluslararası Girişimci Kadınlar Zirvesi (IWEC 2015) bu yıl İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) ev sahipliğinde toplandı.
Yeni Şafak
ZanhaGrup “girişimci-yatırımcı” iş ortağı oldu; 

  
Türk işletmelere dijital dünyanın kapılarını aralıyor
ZanhaGrup “girişimci-yatırımcı” iş ortağı oldu; Türk işletmelere dijital dünyanın kapılarını aralıyor
ZanhaGrup firması, yeni nesil “girişimci-yatırımcı iş ortağı” modeliyle, farklı sektörlerde 15 yıllık birikimi olan bir ekip tarafından, 2018 Ocak ayında kuruldu. Geçen zamanda, 7 farklı sektörde yaptığı iş ortaklığı sonucunda, iş ortaklığı yaptığı işletmelerin üretim ve hizmet kalitesinde, marka bilinirliği, müşteri sayısı, ciro, pazar payı ve hitap ettiği pazarın büyüklüğü, karlılık gibi konularda sektörüne ve konu başlığına göre %2.000 seviyesinde artışlar gerçekleştirmesini sağladılar.
Diğer
Girişimciliğe
gençlik aşısı
Ekonomi
Girişimciliğe gençlik aşısı
İstanbul’un endüstriyel dönüşümü için düğmeye basan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) yenilikçiliğe, girişimciliğe ve gençlere odaklanacak. Bugünün çocuk ve gençlerini yarının girişimcisi yapacak koşulların oluşturulması yolunda çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İSTKA, bu kapsamda 2019’da toplam 124,9 milyon lira değerinde 89 projeye destek verecek.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.