Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Kur baskısına altın önerisi
Ekonomi
Kur baskısına altın önerisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Global Girişimcilik Kongresi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı, "Kamu ve özel sektör yatırımlarının tutarı ilk defa 1 trilyon lirayı aşacak. Bu da 4 katlık bir artışa denk geliyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizle borçlanma konusuyla ilgili bir de öneri getirdi: Borçlanma konusunda dolarla dünya kur baskısı altında kalıyor. Altın tarih boyunca hiçbir zaman baskı unsuru olmadı.
Yeni Şafak
Yenilebilir şişeler geliyor!
Ekonomi
Yenilebilir şişeler geliyor!
Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, inovasyona önem verdiklerini dile getirerek, "

Dünyadaki ilk bitki şişesini yaptık. Şu anda insanların içeceğini içip, paketini yiyebileceği bir şişe üzerinde çalışıyoruz" dedi.

AA
Altın çağrısına destek
Ekonomi
Altın çağrısına destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü Global Girişimcilik Kongresi'nde, devletlerin borçlanmalarını dolarla yaptıklarını ve bu durumun sürdürülebilir olmadığı ifade ederek, altınla borçlanma önerisinde bulundu. Cumhurbaşkanı’nın önerisine ekonomisteler, siyasi manipülasyona karşı güvence sunabililmesi, uluslararası ticareti kolaylaştırmak ve küresel anlamda işbirliği sağlamak için altının güçlü bir değer olduğunu belirterek desteklerini açıkladı.
Yeni Şafak
23. Dünya Enerji Kongresi
Ekonomi
23. Dünya Enerji Kongresi
Washington merkezli düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi'nin, 9 - 13 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek 23. Dünya Enerji Kongresi (WEC) kapsamında iki etkinlik düzenlemeyi planladığı bildirildi.
AA
Obama’ya İran tepkisi
Dünya
Obama’ya İran tepkisi
ABD Kongresi'ndeki Cumhuriyetçi senatörler, Suriye'deki muhalifleri vurmak için Ağustos ayında İran'ı kullanan Rusya'ya ve Tahran yönetimine karşı daha sert bir tutum takınması için Obama yönetimine mektup göndermeye hazırlanıyor.
Yeni Şafak
10 yıllık katkı 1,1 milyar lira
Ekonomi
10 yıllık katkı 1,1 milyar lira
Turkcell Global Bilgi’nin Erzurum’daki çağrı merkezi, kente 10 yılda 1,1 milyar lira kazandırdı. 35 milyon müşterili Turkcell, çağrı merkezleriyle 50’ye yakın ilde, 38 bin kişiye iş sağlıyor. Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, genç nüfusun ve işsizliğin yoğun olduğu bölgelerde istihdamı arttırmayı hedeflediklerini söyledi.
Yeni Şafak
Gücüne ve ekonomik geleceğine inanıyoruz
Ekonomi
Gücüne ve ekonomik geleceğine inanıyoruz
Türkiye Hikayesini Keşfet kampanyasının hazırlıklarında sona gelindi. Türkiye'nin, küresel şirketlerin yabancı CEO'ları aracılığıyla tanıtımını yaptığı kampanyaya şirketlerin ülke başkanları, CEO'ları ve genel müdürleri katıldı. Kampanyada Vodafone, Unilever, Ford Global, BNP Paribas, Sberbank, GE Global, Toyota ve Hyundai gibi dünya devleri yer aldı.
Yeni Şafak
"Global Wellnes Day"e doğru
"Global Wellnes Day"e doğru
İyi bir hayata başlamak adına atılacak ilk adım için ilham vermek ve binlerce kişinin yaşamını iyi yönde değiştirmek amacıyla düzenlenen etkinliğin Türkiye ayağı, 11 Haziran'da KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleştirilecek
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.