Dünyayı
müzikle iyileştireceğiz
Hayat
Dünyayı müzikle iyileştireceğiz
İnsanca Yaşam Derneği çatısı altında Bodrum'da kurulan Rengarenk Göçmen Çocuklar Korosu, 10 dilde barış şarkıları seslendiriyor. Suriye, Hollanda, Rusya, Ukrayna, Belçika, Azerbaycan ve Avusturya'dan gelen 21 göçmen çocuktan oluşan koronun şefi Ramin Farhangniya, "Bu koro benim hayalimdi. Koroyla beraber yeryüzündeki her ülkeye gidip göçün ve savaşın etkilerine dikkat çekerek dünyayı müzikle iyileştireceğiz" diyor.
Yeni Şafak
Minik Aylan'ın babası dehşet anlarını anlattı
Gündem
Minik Aylan'ın babası dehşet anlarını anlattı
Bodrum'dan çıktıkları umut yolculuğunda su alıp ters dönen bottan düşerek annesi ve ağabeyiyle yaşamını yitiren minik Aylan'ın sıkıca tutunduğu babasının ellerinden kayıp gittiği ortaya çıktı.
DHA
Trump göçmen çocukları zehirliyor
Dünya
Trump göçmen çocukları zehirliyor
Amerika Birleşik Devletleri'nde Trump yönetiminin "Sıfır tolerans" politikası nedeniyle Meksika sınırında ailelerinden ayırdığı göçmen çocuklarla ailelerinin izni olmadan anti-depresan ilaçlar verdiği ortaya çıktı.


Yeni Şafak
Göç yolunda her gün bir çocuk kayboluyor veya ölüyor
Dünya
Göç yolunda her gün bir çocuk kayboluyor veya ölüyor
Uluslararası Göç Örgütü, 2014-2018 yıllarında göç yollarında neredeyse her gün bir çocuğun öldüğünü ya da kaybolduğunu, bunun kayıtlara dahi geçmediğini ortaya koydu. 2014'ten bu yana dünya genelinde 32 bin kişinin göç yolunda hayatını kaybettiği, 2014-2018 döneminde Akdeniz'de yaşamını yitiren ya da ortadan kaybolan kişilerin sayısının ise 17 bin 900'ü bulduğu belirtildi. Güneydoğu Asya'da da 2014-2018 arasında göç esnasında ölen 2 bin 200 kişinin bin 723'ünü Arakanlı Müslümanlar oluşturuyor.
AA
Trump göçmen çocukları askeri üslerde tutacak
Dünya
Trump göçmen çocukları askeri üslerde tutacak
Ailelerinden zorla ayrılan çocuklar ülkede depreme yol açarken, Savunma Bakanı Mattis çocukların Teksas'taki askeri üslere yerleştireleceğini açıkladı. Mart-nisan aylarında 6 hafta boyunca devam eden uygulama kapsamında toplam 2 bin 500 çocuğun ailelerinden alınarak Teksas eyaletinde McAllen bölgesindeki tesislere yerleştirildi.
Diğer
Savaşın çocukları
Dünya
Savaşın çocukları
Fotoğrafçı Muhammed Muheisen, ABD'nin Afganistan işgali yüzünden ülkelerinden ayrılarak Pakistan'a giden göçmen çocukları fotoğrafladı. 30 yılı aşkın süredir Afgan çocuklara ve ailelerine ev sahipliği yapan Pakistan'da yaklaşık 1 milyon kadar göçmenin yasa dışı yollarla ikamet etmeye çalıştığı tahmin ediliyor.
Diğer
Savaş mağduru çocuklar
Gündem
Savaş mağduru çocuklar
2011 yılından bu yana devam eden iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler'den bazıları, Ankara'nın Altındağ İlçesi'ndeki çeşitli semtlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
AA
"Yunanistan sahipsiz göçmen çocukları koruyamıyor"
Dünya
"Yunanistan sahipsiz göçmen çocukları koruyamıyor"
İnsan Hakları İzleme Örgütünün raporunda, Yunanistan'da yaşları yanlış kaydedilen göçmen çocukların şiddete, tacize, cinsel istismara ve insan kaçakçılığına karşı korunmasız bırakıldığı belirtildi. Örgütün Yunanistan Araştırmacısı Cosse, "Yunan makamları, sahipsiz çocukların düzgün şekilde kimlik tespitlerini yapma ve her çocuğun ihtiyaç duyduğu koruma ve bakımı sağlama sorumluluğunu almalıdır" dedi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.