İçindeki küçüldü
paket aynı
Gündem
İçindeki küçüldü paket aynı
Ürünleri küçülten bazı firmalar, ambalaj boyutunu değiştirmiyor. Tüketicinin aynı parayı ödediği ve çoğu zaman fark etmediği ürünlerden birkaç örnek: 37 gram olan bir gofret 33 grama düşerken paketi sabit bırakılıyor. 300 gram olan 10’lu çikolatalı sandviçlerin gramajı 240’a düşürülerek 8’li paketleniyor. İçinde 120 adet mendil olan aynı büyüklükteki paketlerin içinde artık 100 adet mendil bulunuyor.
Yeni Şafak
Özel tarifle ve 45 yıllık kalıplarla ev yapımı gofret yapıyor
Gündem
Özel tarifle ve 45 yıllık kalıplarla ev yapımı gofret yapıyor
Sakarya'nın Hendek ilçesinde kurduğu üretim yerinde 45 yıllık kalıplarla ve özel tarifle günlük ev yapımı gofret üreten işletme sahibi Seyfettin Kısmet, “45 yıl öncenin tadını, insanların çocukluğunda yediği tadı şuan da yakalayabiliyoruz ve insanlara sunabiliyoruz” dedi.
IHA
Kaybolan kız çocukları gofretle bulundu
Hayat
Kaybolan kız çocukları gofretle bulundu
ABD'nin California eyaletinde evlerinin yakınındaki ormanlık alanda kaybolan 5 ve 8 yaşındaki kız kardeşler 44 saat sonra bulundu. İki kız kardeşin gofretlerle beslenip, paketleri sayesinde bulunmaları akıllara dünyaca ünlü 'Hansel ve Gretel' masalını getirdi.
IHA
Oto elektrikçi dükkanından 5 kıtaya uzandı
Ekonomi
Oto elektrikçi dükkanından 5 kıtaya uzandı
Karaman'da 1950'li yıllarda kendini yetiştiren bir usta olmadığı halde yüzlerce usta yetiştiren merhum Sezai Göçmen'in küçük bir mekanda açtığı "Göçmen Oto Elektrik" dükkanı, bugün "Göçmen Makine" markasıyla 5 kıtadan 70 ülkeye gofret ve çikolata kaplama makineleri ihraç ediyor.
AA
Bebek hamsterın gofret yeme anı gülümsetti
Bebek hamsterın gofret yeme anı gülümsetti
Yavru olan hamsterın gofret yemesi izleyenleri gülümsetti. O anlar kameraya böyle yansıdı.
Diğer
'Gofret' ile rafting keyfi
Spor
'Gofret' ile rafting keyfi
Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayında rafting yapan köpek ilgi gördü. Köpeğin isminin Gofret olduğunu ifade eden Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, “Davetsiz misafir olarak aramıza geldi. Kendi can yeleğimi verdim. 40 yıllık raftingci gibi bize tempo tuttu" dedi.

IHA
30 liradan satılıyor
Ekonomi
30 liradan satılıyor
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Kaymaklı beldesinde, yöre halkının geleneksel yöntemlerle ürettiği ve "doğal gofret" olarak da adlandırılan kuru kaymak, lezzetiyle her yaş grubunun ilgisini çekiyor. İneklerden sağılan sütün bağ çubuğu ve saman kullanılarak yakılan tandırlardaki kazanda kaynatılmasıyla başlayan kuru kaymağın zahmetli üretim serüveni, tepsilerde dinlendirme, kurutma ve dilimlenme sonrası bal dökülerek servis edilmesiyle lezzet şölenine dönüşüyor.
AA
O gofretler kumanyadan
Gündem
O gofretler kumanyadan
Gittiği her yerde gönülleri fetheden Türk askerinin Suriye'de bir çocuğa gofret verirken çekilen görüntüleri gündem oldu. İzlenme rekorları kıran görüntülerin hikayesine Yeni Şafak ulaştı. Görüntülerin El Bab'ın Wakkah bölgesinde çekildiği ve askerlerimizin kumanyalara ek besin olarak konulan gofretleri çocuklara dağıttığı öğrenildi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.