Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Füzelerin efendisi: Yerli savaş uçağında kullanılacak
Ekonomi
Füzelerin efendisi: Yerli savaş uçağında kullanılacak
Türk savunma sanayisine ait yerli ve milli projelerde üretimler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dışa bağımlılığı azaltacak projeler öne çıkarken, en kritik adımlardan biri ise yeni nesil hava-hava füzelerine yönelik atılıyor. Savunmadaki Türkler programı bu hafta füzelerin efendisi olarak da adlandırılan Bozdoğan ve Gökdoğan'ı gündemine aldı.
Yeni Şafak
Gökdoğan testi geçti
Ekonomi
Gökdoğan testi geçti
Türkiye’nin ilk havadan havaya füzelerinden ‘Gökdoğan’ atışlı testte hedefi 12’den vurdu. Füzenin 2021 yılında envantere katılması bekleniyor. Göktuğ projesi kapsamında geliştirilen iki envanterden bir diğeri Bozdoğan füzesi ise 2019’da test atışlarını yüksek isabet oranıyla tamamlamıştı.
Yeni Şafak
Milli hava füzeleri
2020’de tamam
Gündem
Milli hava füzeleri 2020’de tamam
TÜBİTAK, Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2017) görücüye çıkardığı GÖKTUĞ hava-hava füze sistemleri ailesi üyeleri GÖKDOĞAN ve BOZDOĞAN’a yönelik çalışmalar sürüyor.
Yeni Şafak
İlk milli hava füzeleri hedefe uçacak
Ekonomi
İlk milli hava füzeleri hedefe uçacak
TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen GÖKDOĞAN ve BOZDOĞAN füzelerinin yerden balistik ilk atışları başarıyla gerçekleştirildi.
AA
Türkiye'nin ilk milli hava füzeleri IDEF'te görücüye çıkacak
Ekonomi
Türkiye'nin ilk milli hava füzeleri IDEF'te görücüye çıkacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) geliştirdiği, Türkiye'nin ilk milli hava füzeleri, GÖKDOĞAN ve BOZDOĞAN'ın, 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2017) görücüye çıkacağını bildirdi.


AA
Gökdoğan artık özgür
Hayat
Gökdoğan artık özgür
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü ekipleri Facebook üzerinde yabani hayvan satışı yapan kişilerle alakalı yaptığı çalışmalar sayesinde yabani hayvanları özgürlüklerine kavuşturuyor. Facebook üzerinden satılmak istenen Gökdoğan için 2 bin lira isteyen İ.H. isimli şahıs ile irtibata geçen ekipler, Gökdoğan'ı kurtardı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.