ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
40 bin konut sattıran kampanyanın ikincisi geliyor
Ekonomi
40 bin konut sattıran kampanyanın ikincisi geliyor
Geçtiğimiz mayıs ayında 40 bin konutun satılmasını sağlayan 0,98 faiz yüzde 20 indirim kampanyasının ikincisi geliyor. Gayrimenkul sektörünün 3 çatı derneği KONUTDER, İNDER ve GYODER, Emlak Konut GYO desteğiyle eylül ayında başlatılması beklenen kampanyada konut kredi faizinin yüzde 0.95’e kadar çekilmesi planlanıyor.
Diğer
Gece gündüz iş başında
Ekonomi
Gece gündüz iş başında
Devam eden projelerde bir an önce ilerleme kaydetmek isteyen yeni sistemin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, mesaiye hızlı başladı. “Gece gündüz hafta sonu ne zaman ülkenin bize ihtiyacı varsa çalışmaya devam edeceğiz” diyen Kurum, 13 günlük bakanlığında sektörün tüm taraflarıyla bir araya geldi.
Yeni Şafak
Tahincioğlu’ndan ilk yarıda satış rekoru
Ekonomi
Tahincioğlu’ndan ilk yarıda satış rekoru
Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden Tahincioğlu, 2018 yılının ilk yarısında konut satışlarından 631 milyon 556 bin TL’lik ciro ile satış rekoru elde etti. Tahincioğlu tarafından Emlak Konut GYO güvencesiyle yapımı devam eden Nidapark Kayaşehir ve Nidapark İstinye projeleri de Emlak Konut GYO projeleri arasında en çok satan ilk 5 proje arasında yer aldı.
Yeni Şafak
Göreve hızlı başladı
Ekonomi
Göreve hızlı başladı
Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık koltuğuna oturur oturmaz inşaat sektörünün temsilcileri Feyzullah Yetgin, Nazmi Durbakayım ve Altan Elmas ile bir araya geldi. Yaklaşık 4 saat süren görüşmede sektöre ilişkin sorunlar masaya yatırıldı.
Diğer
İcraat kabinesi
Gündem
İcraat kabinesi
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kabinesini ağırlıklı olarak parti dışından kurdu. “İcraat kabinesi” olarak nitelendirilen kabinede 13 isim iş dünyası, STK ve bürokrasiden seçildi. Yeni bakanların belirlenmesinde kriter liyakat ve uzmanlık oldu. Yeni dönemin bakanları, dün yemin ederek görevlerine başladı.
Yeni Şafak
Sektörde Kurum
sevinci
Ekonomi
Sektörde Kurum sevinci
Gelir getirici prestij projelere imza atan ve ilklerin hayata geçirilmesine öncelik eden Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olması sektörde sevinçle karşılandı. Sektörün içinden geldiği için sorunları ve gelişmeleri yakından bilen yeni bakanın inşaat sektörüne ivme katması bekleniyor.
Yeni Şafak
Murat Kurum kimdir? Murat Kurum'un hayatı, yaşı ve biyografisi
Murat Kurum kimdir? Murat Kurum'un hayatı, yaşı ve biyografisi
Murat Kurum kimdir sorusunun yanıtı haberimizde. Yeni kabinenin açıklanmasının ardından listede yer alan isimler merak konusu oldu. Listede yer alan Murat Kurum ise araştırılmaya başlandı. Peki Murat Kurum kimdir?
Diğer
İşte yeni sistemin ilk kabinesi
Gündem
İşte yeni sistemin ilk kabinesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini açıkladı. İlk Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay oldu. Milletvekilleri Abdülhamit Gül, Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak kabineye girdi. Kabinenin büyük sürprizi ise Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanlığı’na getirilmesi oldu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.