Galatasaray istedi Göztepe kaptı
Spor
Galatasaray istedi Göztepe kaptı
Göztepe, transferde bombaları patlatmaya devam ediyor. Sarı-kırmızılı İzmir ekibi, Galatasaray’ın da transfer listesinde bulunan kaleci Gökhan Değirmenci ile Hakan Arslan’ı da kadrosuna kattı.
IHA
Fetih ve Fatih
romanlarında ideolojik etkiler
Hayat
Fetih ve Fatih romanlarında ideolojik etkiler
Türk Romanında Fetih Ve Fatih adlı kitabı Akçağ Yayınları arasında çıkan akademisyen yazar Hakan Değirmenci, Osmanlı’dan bugüne kaleme alınan fetih Ve Fatih romanlarından bir seçki yaptı. Değirmenci, seçkisindeki romanlardan yola çıkarak geçmişten bugüne fethe ve Fatih’e ideolojik olarak nasıl yaklaşıldığına dikkat çekiyor.
Yeni Şafak
Kira zammına 'üst sınır' önerisi gündemde
Ekonomi
Kira zammına 'üst sınır' önerisi gündemde
Son dönemde emlak piyasasında yaşanan dalgalanma devam ediyor. Ev fiyatlarında ve kiralarda yaşanan artışla birlikte kira zammına 'üst sınır' önerisi gündeme geldi. Uzmanlar, kira artışlarının devam edeceğini vurgulayarak 44 metrekare bir evin kirasının 12 bin lirayı bulduğuna dikkat çekiyor.
Diğer
“Sanat sepet işleri”
İsmail Kılıçarslan
“Sanat sepet işleri”
Eski Türkiye’nin bazı başat kalıpları vardı. “Felsefe yapma”, “edebiyat parçalama”, “sanat karın doyurmaz” ve benzerleri. Bir bakıma, gündelik politikayla hiç ilgilenmeden siyaset ilgimi kaybetmememi bu başat kalıplarla mücadele etme kararlığıma borçluyum diyebilirim. Sadece bunlar değil elbette… Vesayetle mücadele, Kamalizm’in tortusuyla mücadele, “Batıcı emperyalist yancısı zihinle mücadele” ve başka şeyler de var. Fakat bugün meselem sanat… Daha doğrusu sanatın değiştirici, dönüştürücü gücü…S...
Balkan Ninnisi motor dedi
Hayat
Balkan Ninnisi motor dedi
TRT 1’in yaz sezonunda ekrana getirmeyi planladığı “Balkan Ninnisi” dizisinin çekimleri, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başladı.
Yeni Şafak
Hayalleri hastane duvarlarına yansıdı
Gündem
Hayalleri hastane duvarlarına yansıdı
Konya’da gönüllü iki resim eğitmeniyle 4 öğrencisi, çocukların korkularını yenmeleri için hastane duvarlarını çeşitli görsellerle donattı. Resim eğitmeni Derya Polat, “Ağlayan çocukların, duvardaki boyamaları görünce, yüzlerinde tebessüm oluşuyor” dedi.
Yeni Şafak
Lokantadır bizimdir ekonomiktir temizdir
Hayat
Lokantadır bizimdir ekonomiktir temizdir
Rıza Erdeğirmenci’nin hazırladığı ve fotoğrafladığı Lokanta kitabı, ‘fast food’ kültürünün, popülizmin ve bireyselleşmenin saldırısı altında kalan lokantaları anlatıyor. Erdeğirmenci, burun kıvırdığımız lokantalar için, “Lokantadır, bizim kültürümüzün bir parçasıdır, ekonomiktir, temizdir” diyor.
Yeni Şafak
Oğlunun eve getirdiği hoparlör bomba gibi patladı: Ölümden son anda kurtuldular
Gündem
Oğlunun eve getirdiği hoparlör bomba gibi patladı: Ölümden son anda kurtuldular
Mersin'de velayeti babasında olan 13 yaşındaki Y.Ç.E.'nin, annesi Tuğba Değirmencioğlu'nun evine getirip bıraktığı taşınabilir hoparlör bomba gibi patladı. 3 patlamanın meydana geldiği olayda evde yangın çıkarken, kimseye bir şey olmaması teselli kaynağı oldu. Ağabeyi olmasaydı kül olacaklarını söyleyen Değirmencioğlu, oğlu ve eski eşinden şikayetçi oldu.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.