ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Kudüs kuşatıldı
Dünya
Kudüs kuşatıldı
100 yıldır işgal altında olan peygamberler şehri Kudüs, bundan tam 831 yıl önce şarkın en sevgili Sultanı Selâhaddin Eyyûbî tarafından kuşatıldı. İşte Kudüs'ün fethi ve şarkın en sevgili sultanı Selahaddin Eyyübi...
Yeni Şafak
Türkiye Soçi'de ezber bozdu
Gündem
Türkiye Soçi'de ezber bozdu
Türkiye, bölgesel bir savaş başlatma riski olan İdlib krizini, ısrarlı diplomatik çabalarla çözerken, ezberleri de bozdu. Suriye’de NATO ve ABD’nin 6 yıldır yanaşmadığı “güvenli bölge” Rusya’nın desteğiyle kuruldu. NATO üyesi Türkiye ilk kez Rusya ile yan yana operasyon yürütecek.
Yeni Şafak
Başkan Erdoğan: İdlib silahsızlandırılacak
Dünya
Başkan Erdoğan: İdlib silahsızlandırılacak
Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşen Başkan Erdoğan, İdlib konusunda mutabatakatın sağlandığını açıkladı. Erdoğan, "İdlib'de muhalifler bulundukları alanda kalmaya devam edecek. Silahsızlandırılacak bölgede Rusya ve Türkiye koordineli devriye faaliyeti yapacak" ifadelerine yer verdi. Rus lider Putin ise, "Biz Suriye'deki durumu detaylı bir şekilde ele aldık. Ateşkes konusunda ortak bir çalışma gerçekleştiriyoruz, yaşam koşullarının iyileştirilmesi için adımlar atıyoruz" dedi.
AA
İdlib’de gergin bekleyiş
Dünya
İdlib’de gergin bekleyiş
İdlib’de gergin bekleyiş sürüyor. 2.5 milyon kadın ve çocuğun yaşadığı İdlib’de, halk operasyon endişesiyle bölgeden göç etmeye devam ediyor. Şu ana kadar 40 bin kişinin göç ettiği şehirde, kara harekatının olması halinde sayının 900 bine çıkmasından endişe ediliyor.
Yeni Şafak
İdlibliler
sokakta
Dünya
İdlibliler sokakta
Suriye'nin kuzeybatısında büyük bölümü Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolündeki İdlib ilinde Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin olası operasyonuna karşı gösteriler düzenlendi.
Yeni Şafak
Cumanın en iyi kareleri
Hayat
Cumanın en iyi kareleri
Halepliler İdlib için toplandıkları gösteride Türk bayrağını dalgalandırdı. Suriye konulu zirve için İstanbul'da önlemler alındı. İşte günün öne çıkan kareleri...
Yeni Şafak
Rejim birlikleri
kaçıyor
Dünya
Rejim birlikleri kaçıyor
Türkiye’nin Suriye’ye yaptığı yoğun askeri sevkiyat, Esed saflarında çözülmelere neden oldu. Paniğe kapılan rejim saflarında 800’den fazla asker cepheden kaçtı. Rejim adına bölgede faaliyet gösteren Abdurrahman Rafi isimli bir gazeteci de, cephelerde morallerin bozuk olduğunu yazdı.
Yeni Şafak
Diyanet'ten Suriye'ye
maddi-manevi destek
Gündem
Diyanet'ten Suriye'ye maddi-manevi destek
Diyanet, Suriye'ye yönelik faaliyetlerin yer aldığı rapor yayımladı. Buna göre, Türkiye Diyanet Vakfı’nca bölgede tahrip edilen camilerin tadilatı için 10 milyon lira harcandı, din görevlilerinin maaşları ödendi, Kürtçe mealli Kur'an-ı Kerim dağıtıldı, Türk askerinin ihtiyaçları karşılandı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.