Avcılar'daki öğrencilerin 1 günlük harçlıkları Halep'e
Gündem
Avcılar'daki öğrencilerin 1 günlük harçlıkları Halep'e
Rejimin yüzde 98'ini ele geçirdiği Halep'teki çaresizlik içerisinde bulunan yaklaşık 100 bin sivile yardım elinin uzatılabilmesi amacıyla İstanbul Avcılar'daki ilk ve orta dereceli okullarda '1 Günlük Harçlığım Halep'e kampanyası başlatıldı.Saide Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Dursun Yıldırım da kampanya ile ilgili öğrencilere bilgi verirken, "Oradaki insanlar aç, mazlum durumdalar. Bizim bir nebze de olsa onlara yardımımızın ulaşması gerekiyor" sözleri alkışla karşılandı.
DHA
Halep Son Durum: Halep'te ateşkesi ihlal ettiler (Son dakika Halep)
Halep Son Durum: Halep'te ateşkesi ihlal ettiler (Son dakika Halep)
Halep Son Durum: Esed rejimi ordusu ve İran komutasındaki teröristler, Halep'in doğusunda sağlanan ateşkesi ihlal ederek saldırıya geçtiği son dakika Halep haberleri arasında yer alıyor. Türkiye'nin aracılığıyla Halep'te sağlanan ateşkes sonrası tahliye edilmesi beklenirken sabah saatlerinde Halep'te sivillerin tahliyesinin ertelendiği belirtildi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Halep hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Halep'te son durum ve son dakika gelişmeleri...
AA
Halep nerede? Suriye'nin Halep şehri Türkiye'nin neresinde?
Halep nerede? Suriye'nin Halep şehri Türkiye'nin neresinde?
Halep nerede? Halep'te kaç sivil yaşamakta? Halep Türkiye'nin neresinde bulunuyor? sorularının yanıtı Halep'te sivillere yönelik katliam sonrası merak konusu oluyor. İran'dan gönderilen Şii milisler ve Rusya tarafından desteklenen Esed rejiminin sivil katliamına tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine Türkiye'nin de devreye girmesiyle ateşkes sağlandı ve bölgeden sivillerin tahliyesi yapılmaya çalışıyor. Peki Halep'in önemi nedir? Halep nerededir? İşte tüm bu soruların yanıtı haberimizde.
Diğer
Son kale Kastillo
Dünya
Son kale Kastillo
Yeni Şafak binlerce Suriyelinin kaçtığı Halep’e girdi. Şehrin ayakta kalan son can damarı Kastillo Yolu’na Ruslar havadan PKK ise karadan saldırıyor. Muhalifler bu yolun da düşmesi halinde tamamen kuşatılacak Halep’te yüzbinlerce insanın açlıkla boğuşacağı uyarısı yapıyor.
Yeni Şafak
Mağara hastanesi kurtuluşumuzdu
Hayat
Mağara hastanesi kurtuluşumuzdu
“Halep’teki Son Adamlar” belgeseli ile Oscar’a aday olan Suriyeli yönetmen Feras Fayyad yine oscarlık bir belgesel çekti. Suriye’nin Doğu Guato kentinde altı yıl boyunca yer altında hizmet veren hastanenin müdürü Dr. Amani’nin hikayesini anlattı. Personelin çoğunun kadınlardan oluştuğu hastanede binlerce hayat kurtardılar. Dr. Amani, “Yer altındaki bu mağara hastanesi bizim ve hastaların kurtuluş olmuştu.” ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Halep'ten kaçan Suriyelilerin dramı yürek burkuyor
Halep'ten kaçan Suriyelilerin dramı yürek burkuyor
Rusya ve Esed rejimi saldırılarından kaçan Suriyeliler, soğuk havada yürüyerek geldikleri Türkiye sınırında kurulan çadırlarda hayata tutunmaya çalışıyor. Geçen eylülden bu yana fiili olarak Beşşar Esed rejimine destek olan Rusya'nın Halep ve çevresine yönelik bombardımanları nedeniyle evlerini terk eden Suriyeliler, Türkiye'ye doğru umut yolculuğuna çıkıyor.Göçe zorlanan Suriyeliler, yanlarına aldıkları birkaç parça eşyayla Türkiye sınırına yakın daha güvenli bölgelere geliyor.
AA
UNESCO, Halep'teki Emevi camisine sahip çıktı
Dünya
UNESCO, Halep'teki Emevi camisine sahip çıktı
UNESCO Genel Direktörü Bokova, Irak ve Suriye’deki kültürel mirasın koruma altına alınması istedi. Bokova, ilk olarak Halep’teki tarihi Emevi camisinin koruma altına alınmasını önerdi.
AA
30 rejim askeri öldürüldü
Dünya
30 rejim askeri öldürüldü
Suriye'de muhaliflerin Halep'in kuzeydoğusunda "stratejik" öneme sahip Tel Meyyasat bölgesini ele geçirdiği ve çatışmalarda 30 rejim askerinin öldürüldüğü belirtildi. Şam Cephesi Basın Sorumlusu Anadani "Ensaruddin ile Şam Cephesi'nin Halep'in kuzeydoğusunda stratejik öneme sahip Tel Meyyasat bölgesini ele geçirerek, 30 rejim askerini öldürdü ve 14'ünü de esir aldı" dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.