ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Türkiye'de en yüksek gelir İstanbul'da
Ekonomi
Türkiye'de en yüksek gelir İstanbul'da
Türkiye'de geçen yıl itibarıyla en yüksek gelir İstanbul bölgesinde görülürken, gelir eşitsizliğinin en düşük tespit edildiği bölge Erzurum, Erzincan, Bayburt, göreli yoksulluk oranının en yüksek belirlendiği bölge ise Antalya, Isparta, Burdur oldu.
AA
Büyümemiz
hız kesmiyor
Ekonomi
Büyümemiz hız kesmiyor
Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,2 büyüdü. Söz konusu dönemde, gayri safi yurtiçi hasılaya katkısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,3 artan sanayi ile yüzde 8 artan hizmetler sektörü ikinci çeyrek büyümesinin lokomotifi oldu. Yılın ikinci çeyreğinde yakaladığı yüzde 5,2’lik büyüme hızıyla 7 çeyrektir üst üste gelişim kaydeden Türkiye ekonomisi, bu performansıyla OECD ülkeleri içinde lider, Avrupa Birliği ülkelerine kıyasla da ikinci oldu. İş dünyası büyüme performansından memnun kaldı.
Yeni Şafak
Bağımsız GSYH geçen yıl yüzde 7,4 arttı
Ekonomi
Bağımsız GSYH geçen yıl yüzde 7,4 arttı
Türkiye'de bağımsız yıllık gayrisafi yurt içi hasıla 2017'de yüzde 7,4 artış gösterdi. Kişi başına gayrisafi yurt içi hasıla, 2017 yılında cari fiyatlarla 38 bin 680 lira olarak hesaplandı.
AA
Yunanistan krizde ağır yara aldı
Ekonomi
Yunanistan krizde ağır yara aldı
Yunanistan, 10 yılı aşkın süredir devam eden kriz boyunca pek çok alanda ekonomisinin yüzde 25'inden fazlasını kaybetti. Ülkede kullanılabilir gelirde söz konusu dönemde yüzde 25 düşüş yaşanırken, maaş endeksi yaklaşık yüzde 30, konut fiyatları ise yüzde 40 eridi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.