Hayal, imkânı aşıyor
Hayal, imkânı aşıyor
İmkân varlık aleminde var olup da açığa çıkmayan olgudur.O, bir yerlerde durur, keşfedilmeyi bekler.Keşfedilme tarihi uzasa veya hiç ortaya çıkmasa bile, o oradadır.Biz belki o imkânın ortaya çıktığını görmeyebiliriz.Ama gelecek kuşaklardan biri onu mutlaka bulup ortaya çıkarır.Ortaya çıktığı her defasında insanlık tarafından kabule mazhar olur.Rivayete göre 0 (sıfır) rakamı eski çağlardan beri biliniyordu.Ama onu matematik işlemlerde ilk kullananın el-Harezmi olduğu kesindir. Sıfır (boş, zero) ...
İslam âlimlerini Batı daha iyi biliyor
Hayat
İslam âlimlerini Batı daha iyi biliyor
Yazar Hatice Kübra İpek uzun zamandan bu yana İslam âlimleri üzerine çalışıyor. Senden Geriye Kalan Harezmi isimli dumanı üstünde kitabı ve tüm seri hakında konuştuğumuz İpek, bu âlimlerin batıda daha çok tanındığına vurgu yaparak “İslam âlimlerini tanımaya ihtiyacımız var” diyor.
Yeni Şafak
İran Cumhurbaşkanı yardımcısından itiraf: Zor durumdayız
Dünya
İran Cumhurbaşkanı yardımcısından itiraf: Zor durumdayız
İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, "Ülkedeki koşullar ciddi ve zordur. Ekonomik sorunlardan kurtulmak için akademisyen ve öğrencilerin yardımına ihtiyacımız var" dedi.
AA
Harezmi Eğitim Modeli'nin yeni dönem tanıtımı yapıldı
Gündem
Harezmi Eğitim Modeli'nin yeni dönem tanıtımı yapıldı
MEB Müsteşarı Tekin, Harezmi Eğitim Modeli'nin yeni dönem tanıtım toplantısında, "Çocuklar, okullardaki teorik bilgileri günlük hayatta kullanabilsinler, bir işlerine yaradığını hissetsinler istiyoruz. Bu proje, çok daha farklı bir şey yapıyor. İlkokul çağındaki çocuklar problem tespiti yapıyor" dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.