35 TL'ye satmıştı: Millet Bahçesi'nin 'M' harfini çalan sanık 3 bin 760 TL karşılığında tahliye oldu
Gündem
35 TL'ye satmıştı: Millet Bahçesi'nin 'M' harfini çalan sanık 3 bin 760 TL karşılığında tahliye oldu
Bursa'da millet bahçesinin girişindeki kapıda bulunan 'Bursa Millet Bahçesi' yazısının 'M' harfini çaldığı kamera görüntülerinden belirlenip tutuklanan ve 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Murat Yeşilçimen, çıktığı 4'üncü duruşmada da hırsızlığı kabul etti. Pişmanlık duyduğunu dile getiren Yeşilçimen, tahliyesini talep etti. Mahkeme hakimi, Millet Bahçesi'nde önceki dönemlerde de çalınan ve her biri 470 TL olarak belirlenen 8 harfin toplam bedeli 3 bin 760 TL'yi ödemesi koşuluyla 4 aydır tutuklu Yeşilçimen'in tahliyesine karar verdi.
DHA
29 Harfli Türkçe alfabenin tam ortasındaki harf hangisidir?
29 Harfli Türkçe alfabenin tam ortasındaki harf hangisidir?
29 Harfli Türkçe alfabenin tam ortasındaki harf hangisidir? Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında sorulan bu sorunun yanıtını sayfamızdan görebilirsiniz.
Diğer
Eda'yı boğarak öldürmeye çalıştı 'üç harfliler'i suçladı
Gündem
Eda'yı boğarak öldürmeye çalıştı 'üç harfliler'i suçladı
Çorum’da, tartıştığı eşi Eda Özten'i (31) boğazını sıkarak öldürmeye çalışan Nusret Özten'in (34) eşarpla da boğmaya çalıştığı anlaşıldı. 'Öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanan Özten, ifadesinde, 'üç harfliler'in kendisine musallat olması üzerine olayı gerçekleştirdiğini belirtti. Tedavisi süren Eda Özten ise hayati tehlikeyi atlatırken, Nusret Özten'in akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığına bakılacak.
DHA
Birinci sınıflar dik harfle başlayacak
Gündem
Birinci sınıflar dik harfle başlayacak
MEB, bitişik el yazısı yerine kullanılacak dik temel harflerle eğitimin ayrıntılarını netleştirdi. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminden itibaren ilkokul birler dik temel harflerle yazmaya başlayacak. Öğrenciler, üçüncü sınıftan itibaren de “sadeleştirilmiş el yazısı”nı içeren “güzel yazı” dersini, haftalık 8 saatlik Türkçe dersleri içinde alacak.
Yeni Şafak
Uşak'ta 2 hafriyat kamyonu çarpıştı: 1'i ağır 2 yaralı
Gündem
Uşak'ta 2 hafriyat kamyonu çarpıştı: 1'i ağır 2 yaralı
Uşak'ta 2 hafriyat kamyonunun çarpışması sonucu 1'i ağır 2 sürücü yaralandı. Devrilen kamyonda sıkışan sürücü Ergin Öz itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonucu aracından çıkarıldı.
AA
Kuyruk kilometrelerce uzadı: Havadan görüntülendi
Gündem
Kuyruk kilometrelerce uzadı: Havadan görüntülendi
İstanbul Arnavutköy'de bulunan resmi hafriyat döküm sahasında oluşan kilometrelerce kamyon kuyruğu havadan görüntülendi. Bir ton hafriyatı 5 Türk Lirasına dökmek için uzun zaman kuyrukta beklenmesi gerekiyor.
IHA
Dört harfli bir hayvan
Dört harfli bir hayvan
Trakyalı, elinde kalem, önünde gazete; eğilmiş bulmaca çözüyor.“Dört arfli bir ayvan…”Yanında çayını yudumlayan arkadaşından geliyor cevap.“Oroz.”“Değil. Uymadı.”“İndi yaz o zaman, indi…”Video: Dört harfli bir hayvan***Çok uzaklarda bir Karadenizli de aynı bulmacanın aynı sorusuyla meşgul.“Dört harfli bir hayvan.”Onun da yanında arkadaşı var.“Soldan sağa mı, yukarıdan aşağı mı?”***Kayseri’de bir kahvehanenin köşesinde aynı gazetenin bulmacasını çözmeye çalışan biri soruyu okuyor.“Dört harfli bir hayvan.”Onun da arkadaşı yardımsever biri.“Dört olduğuna emin misin?”“Evet.”“Daha aşağı olmaz mı?”“Aşk olsun... İnsan bazen hayret etmiyor.”***Millet bulmaca meraklısı. Güneydoğu’da da bulmacayla uğraşan bir vatandaş, aynı soruya takılmış.“Dört harfli bir hayvan.”“Devlete sor.”“Bunu da mı?”“Ya ne? Örgüte sor mu diyecektim?”***Ankara’da boş vakti olan memurlar…“Dört harfli bir hayvan.”“Aman sen de… Başka işin mi yok? Yarın hafta sonu. Uğraşamam şimdi hayvanla mayvanla.”“Yahu arkadaş, otur rapor hazırla demedik ki. Alt tarafı bir soru sordum. Atla deve değil…”“Bana yüzde kaç vereceksin?”“Hah buldum, deveymiş, deve…”POŞET, FİLE, KESEKÂĞIDI, BEZ TORBA, ÇANTA, ZEMBİL“Poşet nasıl da gündeme oturdu… Ne poşetmiş arkadaş! Alt tarafı yirmi beş kuruş için millet birbirine girdi. Herkes onu tartışıyor.”“Öyle deme arkadaş, yirmi beş kuruşu küçümseme. Günde kaç poşet kullanıyorduk. Bir hesap yapınca, milyonlarca liraya ulaşıyor.”“İyi ya işte. Böylece ne kadar önemli olduğunu anladık. Toprağa suya zarar veren bu mereti az kullanmak lazım. Hatta hiç kullanmamak daha iyi.”“Sigara gibi diyorsun.”“Öyle…”“Poşet bıraktırma hattı kurulsa nasıl olur?”“Neden olmasın?” “Tekrar fileye mi döneceğiz şimdi? Yoksa kesekâğıdı mı kullanacağız?”“Ben fileden hoşlanmıyorum. İçindekini gizleyemiyor. Hiç kullanışlı değil. Hem pırasa mırasa alınca deliklerinden kayıp düşer. Kesekâğıdı da ağaçları yok eder.”“Bez torba kullan o zaman.”“Pazar çantaları vardı eskiden, renkli renkli…”“Ondan evvel de zembil vardı.”“Zembil mi? O da ne?”“Hasırdan örme, saplı, uzun sepet gibi bir şey. Pırasayı kesmeden yanlamasına koysan alır. İçini de göstermez.”“İyiymiş. Nerede var?”“Hiçbir yerde yok artık. Hatıralarda kaldı.”“Belki birileri fırsat budur deyip tekrar üretip satar.”“Hiç sanmam. Şimdi kimse ona emek vermez. Herkes işin kolayına kaçıyor artık.”
Boş arsaya dökülen hafriyattan insan kemikleri çıktı
Gündem
Boş arsaya dökülen hafriyattan insan kemikleri çıktı
Sivas'ta Karşıyaka Mahallesinde bulunan boş bir arsaya dökülen hafriyat içinden insan kemikleri ve kafatası çıktı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, toprağın bir mezarlıktan alınmış olabileceği üzerinde duruluyor.
DHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.