Dönemin haşhaşi örgütü
Gündem
Dönemin haşhaşi örgütü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel örgüte yönelik 14 Aralık soruşturmasında her şeyin yasalara uygun şekilde geliştiğini, geçmişteki gibi kimsenin de medya lincine uğramadığını söyledi. 17/25 Aralık darbe girişimine imza atan ihanet çetesinin, kendisi hakkında fezlekeye 'dönemin Başbakanı' yazdığını hatırlatan Erdoğan, "Bunu diyenler şimdi dönemin haşhaşi örgütü oldular. Menderes'e 'sabık başbakan' diyenleri kimse hatırlamıyor. Onları da kimse hatırlamayacak" dedi.
Yeni Şafak
3 aşamalı ihanet planı
Gündem
3 aşamalı ihanet planı
ABD destekli üniformalı haşhaşiler, vatanı işgal planını 3 aşamalı yaptı. FETÖ'nün 'A Planı', Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öldürmek, kamu kurumlarını milletin uçak ve helikopterleriyle vurmak, komutanları kaçırmak ve TSK'daki kalkışmayla darbenin başarıya ulaşmasıydı.
Yeni Şafak
Dönemin Haşhaşi örgüt oldular
Gündem
Dönemin Haşhaşi örgüt oldular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı DEİK Genel Kurulu'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, paralel yapı operasyonlarına değinerek, "Dönemin başbakanı diyenler, şimdi dönemin haşhaşi örgütü oldular, inşallah bu örgütü de kısa süre zarfında kimse hatırlamaycak" dedi.
Yeni Şafak
Kim bu yeni Haşhaşiler?
Gündem
Kim bu yeni Haşhaşiler?
Sosyal medyada bir süredir siyaset ve medyayı dizayn etmeye kalkışan, siyasetçiler ile gazetecileri hedef gösterip itibar cellatlığı yapmak için isimsiz bildirilerin arkasına sığınan bir yapı olduğu gözlemleniyor. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül bugünkü yazısında, paralel yapı taktikleri ile fitne yapan bu guruba dikkat çekti.
Yeni Şafak
Kurtlar Vadisi ekibinden yeni dizi projesi
Hayat
Kurtlar Vadisi ekibinden yeni dizi projesi
Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Pana filmin yeni dizi projesi çok konuşulacak. Haşhaşileri konu alacak olan dizinin detayları ortaya çıktı.
Diğer
Haşhaşileri bir de STV'den dinleyin
Hayat
Haşhaşileri bir de STV'den dinleyin
Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Samanyolu Haber televizyonunun, 17 Aralık operasyonundan kısa bir süre önce, Alamut Kalesi ve Haşhaşiler hakkında bir program yayınladığı ortaya çıktı.
Diğer
Kurtlar Vadisi Pusu "Haşhaşiler"  ile geliyor
Hayat
Kurtlar Vadisi Pusu "Haşhaşiler" ile geliyor
Kurtlar Vadisi Pusu Haşhaşiler adlı yeni proje ile Selçuklu İmparatorluğu’nun en görkemli dönemlerini anlatacak. Yapımda Alparslan, Hassan Sabbah, Nizam-ül Mülk ve Ömer Hayyam gibi karakterler de yer alacak. Kurtlar Vadisi Pusu ekibinin yeni projesi büyük ses getirecek gibi gözüküyor.
Diğer
Taliban güçlendikçe haşhaş üretimi artıyor
Dünya
Taliban güçlendikçe haşhaş üretimi artıyor
Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Dairesi (UNODC) verilerine göre, dünyanın en büyük eroin üreticisi olarak bilinen Afganistan'da İslamcı Taliban örgütünün giderek güçlenmesiyle, ülkedeki haşhaş ekimi yapılan alanlar da artıyor.
DHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.