Sömürgeciliğe karşı  kardeşlik
Hayat
Sömürgeciliğe karşı kardeşlik
Hindistan edebiyatının önde gelen isimlerinden Amitav Ghosh, sömürgeci düzenin açtığı yaraları iyileştiren bir kardeşliğin hikâyesini anlatıyor Haşhaş Denizi’nde. Üçleme olarak tasarlanan, tarihi gerçeklere dayanan bu etkileyici roman, 1838 yılında, İngiltere ile Çin arasında patlak veren Afyon Savaşlarının hemen öncesinde başlıyor.
Yeni Şafak
Mavi haşhaş pazar tezgahında
Ekonomi
Mavi haşhaş pazar tezgahında
Kütahya’nın Emet ilçesinde kendi ürettiği mavi haşhaş tozunu ve ezmesini satan Hakkı Ünal, şifa kaynağı bu ürünün bir çok derde deva olduğunu söyledi. Ünal, mavi haşhaşın kilosunun 80 TL’den satıldığını belirtti.
IHA
Dönemin haşhaşi örgütü
Gündem
Dönemin haşhaşi örgütü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel örgüte yönelik 14 Aralık soruşturmasında her şeyin yasalara uygun şekilde geliştiğini, geçmişteki gibi kimsenin de medya lincine uğramadığını söyledi. 17/25 Aralık darbe girişimine imza atan ihanet çetesinin, kendisi hakkında fezlekeye 'dönemin Başbakanı' yazdığını hatırlatan Erdoğan, "Bunu diyenler şimdi dönemin haşhaşi örgütü oldular. Menderes'e 'sabık başbakan' diyenleri kimse hatırlamıyor. Onları da kimse hatırlamayacak" dedi.
Yeni Şafak
Afyonkarahisar’da haşhaş hasadı başladı
Ekonomi
Afyonkarahisar’da haşhaş hasadı başladı
Afyonkarahisar’ın en önemli tarım ürünleri arasından yer alan "haşhaşta" hasat dönemi başlarken, üreticiler bu yıl istenilen verimin yakalandığını, rekoltenin yüksek olduğunu kaydettiler.
IHA
FETÖ'nün 'Haşhaşi' benzerliği iddianamede
Gündem
FETÖ'nün 'Haşhaşi' benzerliği iddianamede
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, "dünyada eşi benzeri olmayan bir örgüt" olarak nitelendirilen FETÖ'nün "Haşhaşi" örgütlenmesine benzerliği vurgulandı.
AA
Taliban güçlendikçe haşhaş üretimi artıyor
Dünya
Taliban güçlendikçe haşhaş üretimi artıyor
Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Dairesi (UNODC) verilerine göre, dünyanın en büyük eroin üreticisi olarak bilinen Afganistan'da İslamcı Taliban örgütünün giderek güçlenmesiyle, ülkedeki haşhaş ekimi yapılan alanlar da artıyor.
DHA
Deccal mısın
Gündem
Deccal mısın
Ordudaki haşhaşileri eliyle yaptırmak istediği darbe elinde patlayan Fetullah Gülen, ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesinde küplere bindi.
Yeni Şafak
Dönemin Haşhaşi örgüt oldular
Gündem
Dönemin Haşhaşi örgüt oldular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı DEİK Genel Kurulu'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, paralel yapı operasyonlarına değinerek, "Dönemin başbakanı diyenler, şimdi dönemin haşhaşi örgütü oldular, inşallah bu örgütü de kısa süre zarfında kimse hatırlamaycak" dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.