Kalemini ve 
vicdanını 
kirletmemiş 
bir yazar
Hayat
Kalemini ve vicdanını kirletmemiş bir yazar
Tarık Buğra’nın yazar olarak her zaman inandığı doğruların peşinden gittiğini söyleyen eşi Hatice Buğra, “Yazdıklarından bir an bile pişman olmamış, dürüst ve namuslu bir insan, kalemini ve vicdanını kirletmemiş bir yazar olarak huzur içinde yaşamıştır” dedi.
Yeni Şafak
Tarık Buğra doğumunun  100. yılında anılıyor
Hayat
Tarık Buğra doğumunun 100. yılında anılıyor
Gazeteci, roman, hikaye, oyun ve fıkra yazarı Tarık Buğra, doğumunun 100. yılında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen panelle anılacak.
AA
Dünyayı şaşırtacak keşif Uşak'ta yapıldı
Hayat
Dünyayı şaşırtacak keşif Uşak'ta yapıldı
Uşak’ın Banaz ilçesinde ‘Paleolitik’ yontma taş çağı dönemine ait insanların su kenarında yerleşim alanı kurduklarına kanıtlayan kalıntılar bulundu. Kalıntılar, 200 bin yıl öncesine ait.
Diğer
Tarık Buğra’ya
vefa sahnesi
Hayat
Tarık Buğra’ya vefa sahnesi
Şehir Tiyatroları, Tarık Buğra’nın yüzüncü yaş gününü unutmadı. Yeni sezona ‘Tarık Buğra’ adı verilirken, usta kalemin ‘Küçük Ağa’ ve ‘Akümülatörlü Radyo’ adlı iki oyunu seyirciyle buluşacak. Devlet Tiyatroları da Tarık Buğra’nın ‘Osmancık’ romanını sahneleyecek.
Yeni Şafak
Sahafların değerini
internet düşürüyor
Hayat
Sahafların değerini internet düşürüyor
İstanbul’daki 30 sahaf, Deniz Müzesi’ndeki 1. Beşiktaş Sahaf Festivali’nde bir araya geldi. Sahafları bir arada bulmuşken son zamanlarda fiyatları iyice yükselen kitapların perde arkasını sorduk. Sahaf Bertan Coşkun, “İnternette yapılan eski kitap satışlarında bir fırsatçılık söz konusu. Bu da bazı sahaflardaki fiyatları yükseltebiliyor” dedi.
Yeni Şafak
Erkan Zengin'in transfer detayları açıklandı
Spor
Erkan Zengin'in transfer detayları açıklandı
Trabzonspor'dan Eskişehirspor'a giden Erkan Zengin'in transfer detayları belli oldu. Bordo-mavili kulüp, tecrübeli futbolcunun 400 bin Euro artı Buğra Temel karşılığında Eskişehirspor'a satıldığını duyurdu. Ayrıca Erkan Zengin, kulüpten alacağı 650 bin Euro'dan vazgeçti.
Yeni Şafak
Bir tweetle gelen makam aracı
Gündem
Bir tweetle gelen makam aracı
Kırıkkale'de kar yağışı sonucu okulların tatil olması beklentisiyle tweet atarak, esprili bir dille Vali Haktankaçmaz'dan makam aracı talep eden öğrencinin isteği gerçekleşti. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, makam aracıyla evinden aldığı 6. sınıf öğrencisi Sabri Buğra Uyaroğlu'nu okula bıraktı.
Yeni Şafak
Makam aracı isteyen öğrenciye validen sürpriz
Gündem
Makam aracı isteyen öğrenciye validen sürpriz
Kar yağışının etkili olduğu Kırıkkale'de 6. sınıf öğrencisi Buğra Uyaroğlu, sosyal medyadan Vali Haktankaçmaz'a, "Okullar tatil mi, değilse makam aracı gönderir misiniz, servis kaza yaptı" şeklinde bir mesaj atmıştı. Bunun üzerine Vali Haktankaçmaz, makam aracıyla Uyaroğlu'nun evine gitti ve okula bıraktı.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.