Tarık Buğra doğumunun  100. yılında anılıyor
Hayat
Tarık Buğra doğumunun 100. yılında anılıyor
Gazeteci, roman, hikaye, oyun ve fıkra yazarı Tarık Buğra, doğumunun 100. yılında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen panelle anılacak.
AA
Yeniçeriler  nasıl yetiştirilirdi
Hayat
Yeniçeriler nasıl yetiştirilirdi
Net Bakış’ta bu akşam Osmanlı’daki askerlik sistemi konuşulacak. Yeniçeriler nasıl yetiştirilirdi? Sultan II. Mahmut, Yeniçeri Ocağı’nı neden kaldırdı? Paralı askerlikten mecburi askerliğe ne zaman ve niçin geçildi? Askerliğin süresi ne kadardı, kiml
Tvnet
Kırgızistan'ın en büyük kubbeli Osmanlı camisi
Hayat
Kırgızistan'ın en büyük kubbeli Osmanlı camisi
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te, ülkenin en büyük kubbeli camisi olma özelliğine sahip Abdulkerim Satuk Buğra Han'ın inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı.
AA
Osmancık
hepimizin öyküsü
Hayat
Osmancık hepimizin öyküsü
Bu yıl 100. yaş gününü kutlayacağımız Tarık Buğra'nın başyapıtı "Osmancık" yeniden sahnede. Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu oyunun yönetmeni Adnan Erbaş, "Amacımız Tarık Buğra'nın amacıdır. Biz bütünleştirici olmak istiyoruz. Osmancık bunun öyküsüdür" diyor.
Yeni Şafak
Miami'de Türk gecesi
Spor
Miami'de Türk gecesi
ABD'de profesyonel boks arenasında Türk sporcular ringe çıkıyor. Öner kardeşlerin yanı sıra, gecenin en önemli kapışmasında Avni Yıldırım eski Dünya Şampiyonu Glen Johnson ile kozlarını paylaşacak
IHA
8 günde gelen karaciğer
Hayat
8 günde gelen karaciğer
İzmir'de Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde, dünyada ender görülen karaciğer rahatsızlıklarından Wilson hastalığı teşhisi konulan ve 'çok acil organ bekleyenler' listesine konulan 7 yaşındaki Selin Buğra'nın, 8 günlük endişeli bekleyişin ardından down sendromlu bir çocuğun bağışlanan karaciğeriyle sağlığına kavuştu.
DHA
Bursa'da araca sıkışan sürücü ölümden döndü! Bursa haberleri
Bursa'da araca sıkışan sürücü ölümden döndü! Bursa haberleri
Bursa haberleri: Bursa Ankara Yolu istikametinde ilerleyen 16 LRN 66 plakalı özel araç sürücüsü Hüseyin Buğra Muş(19) yağış nedeniyle kayarak önce Bursaray duvarına, sonra aydınlatma direğine çarparak durabildi. Aracın içinde sıkışan sürücü 45 dakika süren operasyonla kurtarıldı.
IHA
'Mavi Balina bir oyun değil'
Gündem
'Mavi Balina bir oyun değil'
Cumhurbaşkanlığı Bilişim Uzmanı Buğra Ayan, 'Mavi Balina' adlı oyun nedeniyle onlarca gencin hayatını kaybettiğini, oyunun hızla yayılmış olmasında sosyal medyanın önemli rol oynadığını belirterek, "Özellikle 10-14 yaş arasındaki gençler hedef alınıyor. Bu oyunu düzenleyenler, belli etiketler kullanarak ya da sıkça ziyaret edilen gruplara mesaj atarak gençleri oyuna dahil etmeye çalışıyor" dedi.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.