ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Türkiye kendi imkanlarıyla helikopter uçurabilen 7. ülke oldu
Teknoloji
Türkiye kendi imkanlarıyla helikopter uçurabilen 7. ülke oldu
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "T625 Genel Maksat Helikopteri'miz Allah'a şükür ayın 6’sında emniyetli bir şekilde uçtu. 625'i uçurduğumuz zaman Türkiye, kendi imkanlarıyla helikopter tasarımını yapıp bunu uçurabilen 7’nci ülke oldu." dedi.
AA
Savunmamız
sahaya çıktı
Ekonomi
Savunmamız sahaya çıktı
Yerli savunma sanayisinde geliştirilen en son teknolojilerin yer aldığı SAHA EXPO 2018 fuarında milli ürünler görücüye çıktı. Fuarın açılışında konuşan Savunma ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye'nin son 16 yılda savunma sanayisindeki yerlilik oranını yüzde 24’ten yüzde 65'e çıkarmayı başardık” dedi.
Yeni Şafak
Yerli savunma sanayi 'SAHA'ya çıkıyor
Ekonomi
Yerli savunma sanayi 'SAHA'ya çıkıyor
Yerli savunma sanayisinde geliştirilen en son teknolojilerin, sistemlerin ve ürünlerin yer alacağı SAHA EXPO 2018 Fuarı'nda ASELSAN, yurt dışından temin edilen 170'in üzerinde ürünün yerli tedarikçiler tarafından üretilmesi için ilk adımı atacak.
AA
ASELSAN büyük oranda temizlendi
Gündem
ASELSAN büyük oranda temizlendi
FETÖ'nün, TSK'da olduğu gibi mahrem yapılanmaya gittiği ASELSAN'daki örgütlenmesi çözüldü. ByLock mesajları ile itiraflar üzerinden iz süren savcılık, ASELSAN'da, 900 kripto tespit etti. Şüphelilerin büyük çoğunluğu ihraç edildi.
Yeni Şafak
Teknofest’e
geri sayım
Ekonomi
Teknofest’e geri sayım
Teknofest İstanbul kapsamında düzenlenen HackIstanbul 2018 ile ülkemiz, dünya çapında bir yarışmaya ev sahipliği yapacak. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik ile Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini hızlandırması hedefleniyor. Festivalde bu yıl ünlü hackerlar da yer alacak.
Yeni Şafak
Savunmanın liderleri 10 milyar lira sınırını aştı
Ekonomi
Savunmanın liderleri 10 milyar lira sınırını aştı
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) bağlı ortaklıkları olan ve savunma sanayisinin "amiral gemisi" olarak nitelendirilen şirketler geçen yılki performanslarıyla 10,5 milyar liralık ciroya ulaştı.
AA
F-35'lerde Türk imzası
Ekonomi
F-35'lerde Türk imzası
Savunma Sanayi Başkanlığı, ABD’nin Türkiye’yi proje dışında bırakmaya çalıştığı F-35 savaş uçağın projesinde Türk şirketlerinin ürettiği ürünleri açıkladı. Uçağın, gövdesinden motoruna kadar tam 19 noktasında 7 Türk savunma sanayi firmasının imzası bulunuyor.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.