Resmi Gazete'de yayımlandı: Made In Turkey ibaresi kaldırıldı
Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı: Made In Turkey ibaresi kaldırıldı
Gelen son dakika haberine göre; Resmi Gazete'de yayımlanan genelge ile, Türkiye'nin ihraç ettiği ürünlerde Made In Turkey yerine "Made In Türkiye" ibaresi kullanılacak. Açıklamada, devletler ve uluslararası kuruluşlarla olan her türlü faaliyet ve yazışmada da "Turkey", "Turkei", "Turquie" ibareleri yerine "Türkiye" ibaresi kullanılacağı ifade edildi.
Yeni Şafak
"Hedefimiz Made in Turkey değil Made in Türkiye"
Gündem
"Hedefimiz Made in Turkey değil Made in Türkiye"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HAİER Beyaz Eşya Fabrikası ve Eskişehir OSB'de Faaliyete Geçen 52 Yeni Fabrikanın resmi açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'TOGG ile elektrikli araçlarda ön alıcı bir adım attık. Şimdi bataryalar için çalışıyoruz. Hedefimiz ülkemizi Avrupa'nın elektrikli araç üssü haline gelmektir. Hedefimiz Made in Turkey değil Made in Türkiye markasının dünyaya ulaşmasıdır ifadelerini kullandı.

AA
ABD, hiçbir zaman İngiltere’nin sömürgesi olmadı
ABD, hiçbir zaman İngiltere’nin sömürgesi olmadı
Sömürgecilik ve kolonyalizm kavramlarının birbirinden farklı anlamlara geldiğini fark ettiğimde çok şaşırmıştım. Biri tarih boyunca karşılaşılan bir olguya karşılık gelirken diğeri belirli bir dönemi ve olaylar zincirini işaret etmektedir. Fakat Türkçe'de sömürgecilik kavramı her iki manayı ifade eder hâle gelmiştir. Dolayısıyla zaman içinde büyük bir anlam karmaşası ve belirsizliği ortaya çıkmıştır. Avrupa dillerinde iki farklı kavram hâlâ kullanımdadır. Yirminci yüzyılın başlarında kolonyalizm...
İçeride inanan kalmayınca Batı medyası yardıma koştu: 
Yalanda sınırları aştılar
Dünya
İçeride inanan kalmayınca Batı medyası yardıma koştu: Yalanda sınırları aştılar
“Help Turkey” ile Türkiye’yi, yangınları söndürme konusunda aciz gösterme çabası Batı medyasına taşındı. Reuters, Bloomberg, AFP, The Guardian ve The Economist gibi kuruluşlar söndürme çalışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti hedef alırken CHP’nin “THK’nın çalışan uçakları uçurulmuyor” yalanları ve CHP sözcülerinin iddialarına da geniş yer verdiler.
Yeni Şafak
Sokak provasına soruşturma
Gündem
Sokak provasına soruşturma
Ankara Başsavcılığı, sosyal medyada Türkiye’yi yangını söndürmekten aciz olarak göstermek, korku ve paniğe yol açmak için hazırlanan “Help Turkey” (Türkiye’ye yardım edin) kampanyasıyla ilgili soruşturma başlattı. Bazı ajansların 1 Ağustos’taki manipülasyonunda 2 milyona yakın mesajın tek merkezden atıldığı tespit edilmişti.
Yeni Şafak
Hakan Bayrakçı: 'Herkes duman olsun mahvolsun yeter ki bu iktidar gitsin' Puh yazıklar olsun
Gündem
Hakan Bayrakçı: 'Herkes duman olsun mahvolsun yeter ki bu iktidar gitsin' Puh yazıklar olsun
Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı 'Help Turkey' kampanyasıyla ilgili konuştu. Paylaşımların yüzde 37'sinin yurtdışından atıldığının altını çizen Bayrakçı, 'Devlet düşsün halk mahvolsun, ekonomi batsın, herkes duman olsun. Yeter ki bu iktidar gitsin. Puh yazıklar olsun. Siz iktidarı devirmek istiyorsanız yeteneğinizle devirin. Türk milletine kötülük yaparak yapmayın bunu.' ifadelerini kullandı.
Diğer
CHP 'Help Turkey' kampanyasını savundu: Soruşturma cadı avı
Gündem
CHP 'Help Turkey' kampanyasını savundu: Soruşturma cadı avı
Türkiye’nin yangınları söndürmekte ‘aciz kaldığı’ algısını yaymak için sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden başlatılan "Help Turkey" kampanyasıyla ilgili soruşturma başlatılmasına CHP'den tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Tüm paylaşımların verisi, ağ analizleri elimizde mevcut" diyerek soruşturmayı 'Cadı Avı' olarak tanımladı.
Yeni Şafak
“Sabır hem can yakar hem tedavi eder”
“Sabır hem can yakar hem tedavi eder”
Ülkemizdeki yangınlar, hayatını kaybedenler, ormanlık alanların tahribatı, kaybedilen hayvanlar, evler içimizi cayır cayır yaktı… Biz uzaktakileri bir şey daha yaktı; çaresizlik… Yangına su, insanların yaralarına merhem olamamanın çaresizliği…Fakat öyle bir durum ki bu; bizi çaresizliğin yüküyle yanlış yola sokabilir, mantıktan uzaklaştırıp birilerinin oyunlarına alet edebilir…Nitekim öyle de oldu… Birkaç gün önce sosyal medyadan bir kampanya ‘patlayıverdi’! Türkiye’den kullanıcılar Twitter’a, I...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.