Ankara Haber Müdürümüz Likoğlu'nun acı günü
Gündem
Ankara Haber Müdürümüz Likoğlu'nun acı günü
Yeni Şafak Gazetesi Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu'nun önceki gün hayatını kaybeden babası Mustafa Likoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Mustafa Likoğlu, dün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Yeni Şafak
Lâ İlâhe illâllah
Lâ İlâhe illâllah
Danıştay 8'inci Dairenin andımız ile ilgili verdiği karar, 'eski Türkiye' tartışmalarını yeniden açma konusunda büyük gayretler içerisinde olanlara büyük fırsat sağladı. Yıllarca Türkiye'yi eskisi gibi laik-antilaik, Kemalist-antiKemalist, gerici-ilerici tartışmaları içine çekmek isteyenlere gün doğdu. Andımız geri gelir de Türkçe ezan geri kalır mı?
Yeni Şafak
Bekâ endişesi iyidir
Bekâ endişesi iyidir
Türkiye 31 Mart seçimlerine doğru hızla yol almaya başladı. Siyasi partiler aday listelerini 19 Şubat'ta YSK'ya teslim edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü mitinglerine başladı. Erdoğan'ın ilk miting yeri oldukça dikkat çekiciydi.


Yeni Şafak
Gübreden bomba yapımına son
Gündem
Gübreden bomba yapımına son
Terör örgütü PKK’ya yönelik mücadelenin sadece güvenlik boyutu ile ele alınmadığını belirten Bakan Faruk Çelik, kamu otoritesinin sağlamlaşması aşamasında olduklarını söyledi. Çelik, “Terör örgütünün gübreyi patlayıcı olarak kullanmaması için tebliğ yayınladık. Bundan sonra satıcı kim, alan kim, kullanılan yer neresi hepsini izliyoruz” dedi.
Yeni Şafak
FETÖ’nün sahipleri, Milli Görüş’ün düşmanları
FETÖ’nün sahipleri, Milli Görüş’ün düşmanları
Fetullahçı terör örgütünün 17- 25 Aralık yargı darbesi girişiminin ardından, hükümet FETÖ'nün devlet kademelerinde açtığı yaraları sarmak ve örgütle mücadele için Milli Görüş kökenli bürokratlara daha aktif görevler vermeye başladı. 17-25 Aralık'tan sonra Milli Görüş geçmişine sahip isimler adeta aranır hale gelmişti.


Yeni Şafak
Uzaylı görmüş Özgür Özel
Uzaylı görmüş Özgür Özel
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Meclis'teki provokatif konuşması sonrası yaşanan tartışmalar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın verdiği cevaplara hepimiz tanık olduk. Hulusi Akar'ın, Özgür Özel'e karşı orantısız güç kullandığını düşünenlerdenim. Ayrıca Akar'ın kızmasındaki haklılığı anlamakla birlikte kızmaması gerektiğini savunanlardanım. Neden mi? İşte nedenler:


Yeni Şafak
Yeni Mondros’a dikkat
Yeni Mondros’a dikkat
Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu derin sorunların tamamının kökü, 100 yıl önce bizi Anadolu'dan söküp atmak isteyen emperyalist planların ürünüdür. Emperyalistler bizi yenilgiye uğrattıkları 1. Dünya Savaşı sonrası imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması'nı yeniden oturup düşünmenin vakti geldi, geçiyor. Mondros'ta 25 maddelik antlaşma ile emperyalistler bizimle ilgili gelecek planlarını tek tek sıralamışlardı. Merak edenler bugün içinde bulunduğumuz durumu o 25 madde ile kıyaslayarak analiz etsinler.


Yeni Şafak
‘Def-i mefâsid, celb-i menâfiden evlâdır’
‘Def-i mefâsid, celb-i menâfiden evlâdır’
Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde, 1869–1876 yılları arasında Ahmet Cevdet Paşa başkanlığında hazırlanarak kabul edilen, İslâm dünyasının ilk ve en önemli medeni kanunu Mecelle'nin 30'uncu maddesi ''Def-i mefâsid, celb-i menâfiden evlâdır'' der. Yani kötülüğü def etmek menfaat sağlamaktan önce gelir.


Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.