Ankara Haber Müdürümüz Likoğlu'nun acı günü
Gündem
Ankara Haber Müdürümüz Likoğlu'nun acı günü
Yeni Şafak Gazetesi Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu'nun önceki gün hayatını kaybeden babası Mustafa Likoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Mustafa Likoğlu, dün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Yeni Şafak
FETÖ’yü teşhis edemedik
Gündem
FETÖ’yü teşhis edemedik
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 15 Temmuz’da şehit edilen Prof. Dr. Mustafa Varank’ı anma programı düzenlendi. Programa katılan Yeni Şafak Gazetesi Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu, FETÖ ile mücadelenin tam anlamıyla sağlıklı yürütülemediğini vurgulayarak, “Örgütün Türkiye’deki bir numarası Adil Öksüz’ü arama görevi verilen polis, FETÖ üyesi çıkıyor. Burada büyük problem var. Kritik işleri yapacak adamları seçemiyoruz” dedi.
Yeni Şafak
FETÖ’nün ajandası ile amel edenler
FETÖ’nün ajandası ile amel edenler
15 Temmuz'un üzerinden neredeyse 1.5 yıl geçti. Ancak FETÖ ile mücadelede hâlâ çok eksikler var. Üstelik gittikçe toparlanan bir örgüt ile karşı karşıyayız. Örgüt yeni yeni stratejiler geliştirirken, devletin örgütle mücadele stratejisinin olup olmadığı bile şüpheli. Herkes kendi kafasına göre takılıyor. 15 Temmuz'un sıcak günlerinde yapılanların dışında örgütün beyin takımını çökertecek, belini kıracak ciddi bir hamle gözükmüyor ufukta. Aksine “FETÖ bitti” anlayışıyla, var olan mücadele bile zayıflatılıyor.
Yeni Şafak
Yeni bir darbe tehlikesi var mı?
Yeni bir darbe tehlikesi var mı?
15 Temmuz darbe girişimi şüphesiz bir askeri harekattı. TSK üniforması giymiş Fetullahçı teröristler, en ileri derecede askerlik eğitimi almış kimselerdi. Büyük çoğunluğu kurmaylık eğitiminde geçen subaylardı. Dolayısıyla 15 Temmuz bir askeri harekat mantığı ile hazırlanmış. Hatta harekatın ötesinde bir savaş planı olarak da değerlendirmek mümkün.
Yeni Şafak
Kavgamız yok, direnişimiz var
Kavgamız yok, direnişimiz var
'Millet kavgadan, dövüşten, gerilimden bıkmış'. Evet, seçim sürecinde birilerinin dillerinden düşürmediği cümle bu. Kavga isteyen, dövüş isteyen, gerilim çıkaran kim? Efendim muhalefet şöyle yumuşak mesajlar veriyor, böyle uzlaşmacı konuşmalar yapıyor. Eee, o halde kavgacı, dövüşçü, gerilim taraftarı iktidar partisi oluyor.
Yeni Şafak
‘Günah çıkarma odası’
‘Günah çıkarma odası’
Fetullah Gülen'nin yetiştirdiği teröristlerin Türkiye'ye açık saldırısı olan 17-25 Aralık üzerinden tam 4 yıl geçti. Bu dört yıl zarfında mücadele için pek başarılı olduğumuz söylenemez.
Yeni Şafak
Minyeli Ekrem
Minyeli Ekrem
İstanbul'da organize işler nedeniyle tekrarlanan seçimler için son haftaya girildi. Bu pazar günü İstanbullular yeni başkanları için sandık başında olacaklar. 31 Mart'ta olduğu gibi 23 Haziran'da da seçim, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında geçecek.
Yeni Şafak
FETÖ’cü sermayenin hicreti!
FETÖ’cü sermayenin hicreti!
Fetullahçı teröristlerin Türkiye'den kaçarken, beraberlerinde milletten çaldıkları milyarlarca doları da götürdüklerini biliyoruz. Üzücü olan ise 15 Temmuz'dan sonra sözde olağanüstü tedbirlerin alınmasına rağmen, bu hainlerin para kaçırmada hiçbir sıkıntı yaşamamalarıdır.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.