Sahte hesapların kapatılmasına kim niye karşı çıkar?
Ersin Çelik
Sahte hesapların kapatılmasına kim niye karşı çıkar?
Önceki yazılarda sosyal medya yasasının eli kulağında demiştik, son bir teyit almak için TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman ile görüştüm. Yasanın ekim ayında Meclis’te olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesin talimatı olduğunun altını çizdi Yayman. Taslak henüz netleşmemiş. Çünkü çok sayıda kurum, düzenleme için çalışmalar yapıyor, görüşlerini bildiriyor. Son aşamasına geldiğini söylemek mümkün. Yasa yapıcılar son hazırlıklarını yaparken AREDA’nın 13 Eylül’de tamamla...
İki bakanın daha yardımcısı belli oldu
Gündem
İki bakanın daha yardımcısı belli oldu
Adalet ile Kültür ve Turizm bakan yardımcılıklarına atamalar yapıldı. Adalet Bakan Yardımcılığı'na Bilal Uçar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı'na ise Doç. Dr. Hüseyin Yayman getirildi.
AA
Darbe değil işgal
Gündem
Darbe değil işgal
Darbenin başarılı olması durumunda milyonların sokaklara inip, on binlerce insanın hayatını kaybedeceğini belirten Hüseyin Yayman, "İnsanların kanı üzerinde bir darbe yönetimi oturamayacaktı” dedi. Devlette tek bir FETÖ’cü kalmayana kadar müca¬delenin devam etmesi gerektiğini söyleyen Yayman, “Ucu kime varırsa varsın, bu kanser hücreleri temizlenmelidir” diye ekledi.
Yeni Şafak
Mevcut sistem darbeler tarihidir
Gündem
Mevcut sistem darbeler tarihidir
Siyaset Bilimci Hüseyin Yayman, sağın bütün liderlerinin Parlamenter Sistemi değiştirmek istediğini hatırlatarak, “Mevcut sistemin işlemediğini gördüler. Türkiye’nin demokrasi tarihi aslında bir askeri darbeler tarihidir. Mevcut sistemde her on yılda bir darbe veya darbe girişimi oldu” diye konuştu.
Yeni Şafak
Hatay sokaklarında Şam’a ağlamak
İsmail Kılıçarslan
Hatay sokaklarında Şam’a ağlamak
Aslında yazının başlığının “Türkiye’nin açık hava müzesi: Hatay” olacağına dair söz vermiştim Hatay Milletvekili, ağabeyim, arkadaşım Hüseyin Yayman’a. Fakat meseleyi başka bir yerinden anlatmam icap etti.Yeri gelmişken söyleyeyim. 1,5 gün bile sürmeyen, üstelik oldukça yağmurlu Hatay yolculuğumdan dönerken yol arkadaşlarıma “insan şehrini sevmekte Hüseyin Yayman abi gibi olmalı” dediğim doğrudur. Hatay’ı öyle güzel anlatıyor, öyle güzel özetliyor ki, kadim insanlık tarihinin bu en büyük metropo...
Bakan Yardımcısı Yayman'ın acı günü
Gündem
Bakan Yardımcısı Yayman'ın acı günü
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman'ın vefat eden babası Ökkeş Yayman toprağa verildi.
AA
AK Parti'den açıklama: Sosyal medya düzenlemesi yasaklama ve sansür düzenlemesi olmayacak
Gündem
AK Parti'den açıklama: Sosyal medya düzenlemesi yasaklama ve sansür düzenlemesi olmayacak
Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yapılacak sosyal medya düzenlemesinin, bir yasaklama, sansür ve ceza düzenlemesi olmayacağını söyledi. Yayman, kişilerle ilgili bir düzenlemenin söz konusu olmadığını belirterek, "Biz yalan haberin önüne geçmezsek, bu, demokrasimizi tehdit eder hale gelecektir" dedi.
AA
Çocukların  geleceğine  talibiz
Seçim
Çocukların geleceğine talibiz
Türkiye’nin toplumsal yapısını yakından inceleyen Doç. Dr. Hüseyin Yayman, bugüne kadar ders olarak okutulan söylemlerini aktif siyasete taşıyor. AK Parti İstanbul 1. bölge 14. sıra milletvekili adayı olan Yayman, “Biz çocuklarımızın geleceğine talibiz” diyor.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.