İbn-i Haldun Gençlik Merkezi hizmete açıldı
İbn-i Haldun Gençlik Merkezi hizmete açıldı
Sancaktepe'de gençlerin ve öğrencilerin birçok branşta eğitim alabileceği ve çok sayıda kültür, sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak olan İbn-i Haldun Gençlik Merkezi'nin açılışı Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in katılımıyla gerçekleştirildi.
IHA
Yarını bugünden şekillendirmeliyiz
Gündem
Yarını bugünden şekillendirmeliyiz

“Geleceğin Müslüman Düşünürleri Forumu”nda konuşan Prof. Dr. İrfan Gündüz, geçmişe dönük yaşamanın kimseye faydası olmayacağını belirterek, “Yarınımızı bugünden şekillendirmenin önemine inanıyoruz” dedi.

Yeni Şafak
Zuckerberg'in başucu kitabı Mukaddime
Hayat
Zuckerberg'in başucu kitabı Mukaddime
Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, favori 14 kitabını Facebook hesabından paylaştı. Zuckerberg'in paylaştığı listenin ilk sırasında İbn-i Haldun'un eseri Mukaddime yer alıyor.
Yeni Şafak
İbn Haldun Üniversitesi'nde yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu
Gündem
İbn Haldun Üniversitesi'nde yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu
İstanbul'daki İbn Haldun Üniversitesi'nde İslami İlimler Fakültesi, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu.
AA
Erdoğan: Fikir hürriyetiyle alakası yok
Gündem
Erdoğan: Fikir hürriyetiyle alakası yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde İbn Haldun Üniversitesi Sempozyumu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütlerine methiyeler düzmek, fikir hürriyetiyle alakası yoktur. Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütlerinin propagandasını yapmak düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmez" dedi.
AA
Biz ve ülkemiz
Biz ve ülkemiz
Her ülkenin, her­kesten farklı bir özgürlük ve özgünlük alanı bulunur. Bu özgürlük ve özgünlük alanını (onun karakterini) o ülke coğrafyasının inciri, üzümü, zeytini, kaysısı, peyniri ve demiri ve çeliği alt alta toplanıp meydana getirmez. O karakteri o ülkede yaşayan insanların mizacı, seci­yesi, nüfusu, nüfus artışı, kişi başına düşen millî hasılası da mey­dana getirmez. Ayrıca: bu özgürlük ve özgünlük alanı, o ülkenin belir­lenmiş tarihinden ve belirlenmiş istikbalinden ve meselâ uzun vadeli iktisadî planlarından da oluşmaz. Bütün bu farklı faktörleri, özellikleri yan yana getirerek, alt alta dizerek elde edilebilecek çe­şitli matrisler, o ülkeye “benimdir” diye bakan kimseyle özdeşleştirilemez. O ülke bütün bu insanlardan, incirinden ve üzümünden ve de­mirinden ve çeliğinden bir özellik taşısa da, bu nesnelerin ne tek tek her birine, ne de toptan bunların tümüne indirgenebilir. O ülkeden bütün bu insanlardan ve bütün bu nesnelerden ayrı düşen bir fark­lılık kalır geriye, işte o, herkesin ve her şeyin dışında kalan o farklı şey, o ülkenin, ülke o haldeyken (geçmişi, hâli ve geleceği ile ve insan ve nesne kaynakları ile) kimliğini belirleyen özelliktir. İbni Haldun bu özelliklerin toplam hasılasına “iklim” adını veriyor...

Yeni Şafak
Millet düşmanlarının devri bitti
Gündem
Millet düşmanlarının devri bitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin son 14 yılının tarih ve bilim düşmanı çevrelerle mücadele etmekle geçtiğini söyledi. Erdoğan, “Devlet ve siyaset hayatımıza nüfuz etmiş vesayet odaklarını bertaraf ettik. İnsanımızı makarnacı, kömürcü, göbeğini kaşıyan adam diyerek aşağılayanların devrine son verdik” dedi
Yeni Şafak
Açe savaşı kitaplaştı
Hayat
Açe savaşı kitaplaştı
Sosyal bilimlerin farklı alanlarına dair yetkin bir kitaplık oluşturmayı hedefleyen İbn Haldun Üniversitesi Yayınları, Hollanda-Açe Savaşı’nı ve Açe’nin Hollanda saldırılarına karşı verdiği büyük mücadeleyi sosyolojik açıdan inceleyen “Basiret ve Direniş” adlı kitabı yayınladı.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.